Proč mi nejde DVD ?

Mám stálé problémy s DVD mechanikou. Sestava 1G ATHLON, GEF-2MX 400, 128 - 133 RAM,zak.d- ASUS A7V133. Nejdou mi vůbec spustit filmy přes soft-přehrávač používám RAVISCENT. Byl dodanej k sestavě. Ten komp je z SRN , ale do ty doby nez jsem přeindtaloval novel OS - (WIN.ME)tak to šlo. To DVD mam zapojeny na U-ATA 100 - jako primary master. V jedenom z příspěvků někdo psal, že takhle by neměl bejt žádnej problém s DMA. Zkoušel jsem všechno - novy VIA 4in1 , znova nainstalovat přehrávač, zkoušel jsem i POWER DVD se stejnym výsledkem. Zajímavý je že v DVDx to funguje. Mohlo by to bejt nějakym nastavením regionu když mechanika je z německa a DVD jsou určený pro českej region . No nevim nejsem tak kovanej v takovejhle věcech jako většina zdejších přispěvatelů, tak pokud bude někdo moct poradit, budu moc vděčnej.

Odpovědi na otázku

Regiony s timto problemem nemaji nic spolecneho!      Nemecko a Ceska rep. jsou ve stejnem regionu 2 (to je cela zapadni evropa).Spise mne udivuje ze mas DVD mechaniku jako primary - master ???Tam se vzdy dava HDD s operacnim systemem.