» Poradna » Počítačové sítě

Proč mi dial up připojení funguje jen 33K misto 56K?

Zdravím, udělal jsem si po domě telefonní rozvod, který je připojen na starou ústřednu od Panasonicu. Na rozvod je připojený pc který má v sobě 4 modemy, a příjmá příchozí připojení pomocí dial up (všechny modemy jsou 56K). Ovšem když se od někud připojím (přes dial up), tak to nefunguje rychlostí 56K ale jen 33K, samozřejmě že modem pomocí kterého volám hostitelskému pc je taky 56K. Nevěděl by někdo čím to může být, a jak to vyřešit?Jinak vím že je to stará technologie, a že to žádných větších rychlostí nedosahuje, ale za prvé se přes to připojuji tam kde to jinak nejde, (třeba v podzemní dílně kde byl jen starý ustřižený telefonní rozvod), a za druhé jsem fanoušek starých pc, takže se takto připojuji většinou přes pc nebo notebooky s win. 95 nebo 98, takže mě zase tolik rychlost připojení netrápí, ale přece jen 56K je skoro 2x více než 33K, tak bych to rád ještě zrychlil.Díky

Odpovědi na otázku

do podzemní dílny si dotáhni kabel... rychlost 1Gbit - to je 330x víc než 33kbit,No a pokud mi chceš tvrdit že do dílny kabel natáhnout nejde ( haha.. jistě ) tak po domě použij Powerline adaptéry přes 230V - pojede ti to i při blbym spojení min 50x rychlejc než 33k (v dílně stejnou fázi na propojení powerline jistě najdeš).

To netvrdím, určitě by tam s trochou úsilí ethernet šel natáhnout, ale jde mi o to že tam stejně mám pc s s win. 98 a nějakým starým Intel celeronem, takže si myslím že se to zrychlí minimálně, stejně se bude čekat na pc, a když už tam vede ten telefon tak proč ho nevyužít, stejně ten pc využívám jen na nějaký lehčí vyhledávání třeba na Wikipedii, ten pc tam je hlavně na pouštění písniček, který pouštím z CD. A s těmi ostatními pc se přes dial up připojuju jen tak pro radost, většina těch notebooků má integrovaný dial up modem, a proč když už si někdy hraju s takovým pc si neposlechnout i ten zvuku toho připojení. A jak říkám zkoušel jsem to a u takových pc ten dial up zdržuje minimálně, když tam připojím 100Mb/s ethernet tak to o moc rychlejš nefunguje protože to prostě CPU nedá.

no pokud to myslíš vážně tak to i chápu a držím palce Taky trávím čas celkem zbytečnejma projektama, ale tohle už je na mě asi moc velká ztráta času, na to jak málo to přinese.

To si myslíš blbě. Dnešní internet nelze provozovat na tak pomalé lince a je úplně jedno, jestli se ti to spojí 33kb/s nebo 56. Obojí je zoufale pomalé a na načtení každého obráku budeš čekat týden. Jako hrát si s tím pro radost, OK proč ne. Ale používat to na internet je vyloučeno.

To vím ,taky to normálně nepoužívám na hledání na internetu, v dílně to tam mám připojený jenom proto že už to tam je, a když něco potřebuju vyhledat tak to jde, sice to chvíli trvá ale jde to, mám v mozile zakázané načítaní obrázků, protože to opravdu stránky s obrázky načítalo nehorázně dlouho.

Jj, to jsem ti psal už minule A ono ani to navýšení na 56kb/s by moc nepomohlo.

TVL, místo šrotu s W98 si tam dej Raspberry - sežere to méně a pojede na tom aktuální browser a dnešní internetový obsah. To, co se snažíš je jako kdybys chtěl na analogové černobílé TV sledovat Netflix - ne že by to nešlo zařídit, ale je to hovadina.

Vcera vanocni pohadka o cestovani v case a dneska takovej dotaz Poku si to spravne pamatuju, tak 56k fungovalo jen diky tomu, ze se signal digitalizoval hned na ustredne a dal sel digitalne az do digitalniho modemu ISP. Navic obraceny smer byl stale jen 33.6. Pokud si volaji dva normalni analogove modemy, tak je IMHO 33.6 maximum.

Skvěle napsáno, přesně tak to je, bylo to jen jedním směrem kvůli částečně digitalizaci na cestě, takové polo ISDN

"az do digitalniho modemu ISP"Ehm, to jako vážně? Viděl jste někdy v té době jak to u toho "ISP" vypadalo? Všude se válely v regálech desítky a desítky "lepších" modemů s V.92 jako US Robotics USR3453B nebo Microcom DeskPorte FAST ... v úplně nejlepším případě měli dokonce i nějaké USR karty - ale modem přes RS232/Parallel byl mnohem levnější a k jednomu PC (Linuxovému serveru) jste jich připojili klidně i desítku. Dodnes si vzpomínám že ten bordel v kabelech v racku na VŠB vypadal jak ty profláklé asijské stožáry :D :D :D - velmi podobné např. tomuhle https://www.cpushack.com/wp-content/uploads/2020/0...

Zkus si stáhnout všechny ovladače k tomu tajnému modemu a vyzkoušej jeden po druhém. A nebo máš mizerně udělaný telefonní rozvod.

Ovladače mám od výrobce, pro modem v notebooku jsem našel na internetu ovladač přímo od výrobce, a k druhému modemu o Micronetu mám origo krabici s příslušenstvím, takže jsem nainstaloval ovladač z přiloženého CD.

Na CD může být zastaralý. Podívej se na stránky výrobce jestli máš poslední. Totéž jestli v ntb je poslední ovladač.

Koukal jsem na to, a ten na CD byl staří, nainstaloval jsem tam ten nejnovější co byl na stránkách driverguide, měl by to být udájně originál od micronetu. a furt to jede jen 33K.

Jenom ještě ústředna je Panasonic KX-T61610b

Telefonní rozvody dělals z jakých drátů. Aby to nebylo tím, že je tam rušení, případně přeslechy a modem to nepustí rychleji.

je to klasická 2 linka, na kterou se na konec nacvakávají RJ11, ale místo RJ11 tam mám telefonní zásuvku. (nevede to nikde poblíž elektrických rozvodů)

Obecně rychlost spojení závisí na kvalitě linky. Pokud ti modemy nejedou proti sobě svojí plnou rychlostí, tak prostě kvalita linky není dostatečná. Mimochodem, může to samozřejmě dělat i ústředna. Výrobce nemusel počítat s přenosem dat, takže prostě nepřenese dostatečný frekvenční rozsah. Nicméně je to jedno, na nepoužitelnost k běžnému prohlížení současných webových stránek by nestačilo ani těch 56kb/s

To že to dělá ústředna je možné, ale to asi nevyřeším, ústředna je stará něco přes 20 let, jinak celý rozvod až na ten v dílně je z nových kabelů, samozřejmě jsem to zkoušel i v tom novým rozvodu jestli za to nemůžou třeba ty starý kabely v dílně který už tam jsou asi 80 let, ale všude se to chová stejně.

Je více než pravděpodobné, že to je tou ústřednou. Po domě nemáš tak dlouhé vzdálenosti drátů, aby ty dráty mohly nějak významně rychlost omezovat.

To určitě nemám, ale to asi nebude mít jiné řešení než výměna ústředny, to bude asi lepší mít rychlost internetu na starejch PCčkách 33K než vyměnovat ústřednu.

Výměna ústředny by ani nemusela pomoci. Holt musíš vydržet s 33Kb/s

Asi to tak vypadá, zítra ještě kouknu na internetu jestli náhodou neexistuje nějaký modem co by dokázal vyšší upload než 33K, ale pochybuju o tom.

Už si moc nepamatuji označení protokolů, ale typnul bych, že u modemů 56 se jednalo o asynchronní přenos, takže umí 56 download, ale upload jen 33.
Nebo zkus modemům domluvit pomocí AT příkazů, určitě nejde na netu bude k mání jejich seznam a parametry.

Nebylo to pro telekomácký linky V90?https://www.svethardware.cz/protokoly-v34-v90-a-v92-p...

Jde o to, že napětí v telefonním rozvodu je 48-60V a na toto je dvojlinka určená. Máš na zásuvkách takové napětí?

Neměřil jsem to, ale mělo by být, protože ústředna je 48V a všechny telefony na tom fungujou jak maj.

Rád bych to zkusil, ale nikde se mi nedaří najít do čeho ty příkazy vlastně mám psát, pokud dobře vím tak ve windows byl nějaký terminal ale nevím jak se do něho leze.

v příkazovém řádku ty příkazy nefungují, ale pamatuju si že v XPčkách jsem se dostal do něčeho jako telefonní terminal, ale už nevím jak, a hlavně nevím jestli win.98 to mají taky.

Hyperterminal. V 98 by měl být:https://www.nyct.net/support/shell/hypertrm/

jsem tam, ale při prvním nastavení to po mě chtělo jenom název připojení a tel. číslo, pak se to spojilo a svítí bílá obrazovka s blikajícím kurzorem do které nejde psát.

Ar prikazy se davaly do konfiguracniho radku v nastaveni modemu (spravce zarizeni, karta modemu)

Tam je jen v připojení, upřesnit, a tam je pole zvláštní příkazy, nikam jinam se tam nic psát nedá.

Rychlosti 56 Kbps Down, 33.6 Kbps Up nejsou tip, ale dobrá paměť. Logicky 2 modemy proti sobě dají symetricky 33.6 Jestli má komunikace běhat rychleji a není to příliš daleko (desítky metrů), stačí propojit sériáky bez modemů null modem kabelem (stačí RX-TX; TX-RX a uzemění) a měl by přenos až 115.200 (na novějším HW se dá jít i výš).

nojoooo, to mě vůbec nedošlo, tak to asi všechno vysvětluje, modem co sdílí má max upload 33K a sdílení hostitelského pc je upload, tak proto je to všechno jen 33K.

A já jsem Santa Claus...Je zajímavé, kolik lidí mu to žere...Podzemní dílna...Pro radost...

Tak on to tady řeší dlouhodobě, i když je to zvláštní koníček, troll to není.

No ... připravuje se na tu WWIII třetí světovou katastrofu. Ty ne?

Třeba je také sériový mešuge: https://en.wikipedia.org/wiki/Criminal_Minds , Už W95 (W 3.11 také, jen to nebylo jednoduché "znaly" ethernet, důležitý je ovladač. A součástí je Hyperterminál, nebo starý Putty.

JJ to samozřejmě vím, mám tu dost starejch pc s win.98 nebo i 95, který jsou připojený ethernetem, ale všechno jsou to počítače které tak nějak používám, tahám soubory po sítí, hledám na internetu, atd. Přes dial up se připojuji na pc na kterých si pro zábavu hraju s dial up, a hledám tam lehčí stránky jako je třeba wikipedie, i když se mi přes těch 33K povedlo asi po 3 minutách načíst i hlavní stránku facebooku, atd, jak jsem psal víš není to na normální používání, to by všechno trvalo trošku dýl.

Pokud máš i 3dfx Voodoo 3,4,5, tak můžeš hrát i staré hry. /Glide./

To netuším až budu mít zítra čas tak se kouknu do krabice s HW, ale proč bych mohl jen s touhle GPU? Stré hry jako Tetris, nebo starý Need for speed, na těch pc hraju.

Oni ještě ISP poskytují připojení přes vytáčené připojení? Tak to je zajímavá informace, který to je?

já mám svůj hostitelský pc, který dá se říct že sdílí internet z ethernetu do telefonní linky, ale co jsem koukal na internetu, tak dial up připojení se ještě dá objednat.

A který?! Když LTE a "datová" SIM je tak levná, nehledě na rychlost. Ten tvůj "hostitelský" počítač běží na jakém os?! A zdalipak tam běží příslušný server, který danou síťovou službu poskytuje?

je to obyčejný starší pc s Win. XP, který má v sobě 4 modemy (telefonní) a pro každý modem má nastavené příchozí připojení.

Furt jsi neodpověděl, který ISP ještě dnes poskytuje přes pevnou linku dial-up připojení?Jo, hezký bastl a pravděpodobně i "odpověď", copak asi tak na MSW XP běží za dial-in server?

Ted jsem koukal na internet a našel jsem jen tohle : http://www.earchiv.cz/b03/b0815001.php3jestli to ještě funguje to nevím je to dost stará stránka, ale furt mám pocit že jsem to někde nedávno viděl že to někdo poskytoval, ale nepodařilo se mi to najít, tak nebudu tvrdit že to opravdu je. A jinak co na to pc běží za dial in server netuším jenom jsem to nastavil, a dáljse to nezkoumal protože to funguje jak má, teda až na těch 33K místo 56K.

V XP fakt problém není, přijímat spojení přes modem je pro ně to nejmenší. Stejně tak skrze to sdílet připojení k internetu. Doplň si znalosti. Jinak 33kBit je OK, odpovídá to maximu možností dvou analog modemů naproti sobě. Škoda, že nemáte čtyři vodiče, to by stačilo minimálně na 10Mbit

To uměly jednoduše i W98, ale neptal jsem se na "sdílení", ale jaký má server pro "vytáčené" připojení (point to point protokol) - tvrdí, že má více modemů u jednoho počítače. Mám dojem, že "sdílení" umělo dělat "most" mezi dvěma síťovými zařízeními.Cesta normální datové sítě mu byla nabídnuta několikrát, celé je to nejspíše trollovina.

Tak to netuším proč mi to jede tou nejnižší rychlostí, nahoře mi někdo psal že to pravděpodobně bude ústřednou, ale že by byla ta ústředna až natolik špatná?

No v případě dial-up ISP byl vyšší download možný díky tomu, že se vynechal převod A/D, zakončení na straně ISP bývalo na digitálních modemech. Převodník A/D nezvládne pískání modemu převést do digitálního signálu rychleji než těch 33k.

Na ten blábol jsi přišel jak?! Jaký A/D převodník, kde jsi k tomu přišel?!

To by stálo za podrobnější vysvětlení, takhle to vypadá jako nesmysl

Nechce se mi to tady rozepisovat, to jsou základy digitální telefonie, na internetu jsou mraky informací. Ale zjednodušeně, telefonní ústředny a sítě pracují s digitálním signálem, pokud připojím analogový telelefon, nebo starý analogový nodem, tak se na pripojnem bodu/portu musí převést analogový signál do digitalní podoby a obráceně.

No díky, ale tady je dost lidí, kteří jsou z oboru Takže opravdu nemusíš vysvětlovat, že data se po analogové lince přenáší s využítím AD převodníků. Spíš by chtělo vysvětlit, který ten AD převodník bys mohl vynechat a proč by neměl zvládat víc, než 33Kb/s. Ten tvůj příspěvek je hodně zmatený. Poskládaný z odborných pojmů, ale nedává smysl.

Teda když čtu některé příspěvky, tak pevně doufám, že nejsou od lidi z oboru Tohle téma už je hodně specializované na PC poradnu, doporučil bych ti najít na netu více informací k výrazu "kvantizačni šum", tedy ke zkreslení při převodu analogového signálu na digitální.

Opravdu si nepotřebuji číst to, co znám Já tě znovu vrátím na začátek a doporučím, aby sis zkusil vyprázdnit hlavu a přečíst si svůj první příspěvek tady a zamyslet se, jestli ti to dává nějaký smysl. Netroufám si tvrdit, zda jeho nesmyslnost vznikla tvojí neznalostí v oboru a nebo jen neschopností správně skládat slova tak, aby věty dávaly patřičný smysl. Ale tak jak to je napsané, to žádný smysl nedává. Nejspíš tam i chybí nějaké důležité části vět, které jsi měl možná v hlavě, ale nenapsal jsi je. Je úsměvné, že tady zkoušíš školit a přitom neumíš celkem jednoduchou věc srozumitelně vyjádřit.

Informace z wikipedie, ani vysokoškolská skripta sem fakt vkládat nebo opisovat nebudu, ty informace jsou dostatečné, pro toho, kdo se v tématu orientuje. Ocením, když mě v něčem doplníš, nebo opraviš. Osobní invektivy laskavě vynech. Díky.

Nemusíš sem nic vkládat, principy fungování A/D-D/A převodu znám opravdu dostatečně. Není potřeba rozebírat detailně fungování. Celkou dobu jen píšu, že tvůj úvodní příspěvek: "Petr [IP] | 26. 12. 2021 10:08" tak jak jsi ho napsal, nedává žádný smysl, není jasné, co jsi tím chtěl říct ohledně praktického fungování. Co kde vynechat, který A/D převod?

Hošku, dial-up fungoval už v dobách "analogových" ústředen. "Analogové" proto, že v podstatě to byly sekvenčně/kombinační (digitální) automaty, které sestavily cestu a typ přenášeného signálu byl v podstatě nezajímavý. Jedno jestli ISDN, nebo analogový signál (telefon) - příklad Siemens P51 s krokovými voliči, u nás Teslou vyráběné klony Siemens PK. Výrazný německý vliv se projevil třeba u nás i napájecím napětím ústředen 60 V ss.Navíc, ten Panasonic nic na samotném signálu digitalizovat nebude. Jo, a modem posílá data, sice modulované, ale jsou digitální. Stejně tak jako když nahrává ZXS na magnetofon.

Ústředna p51 byla sice s krokovými voliči, ale nic digitálního na ni nebylo, hovory se skutečně propojovaly analogově. Ústředny řady PK byla další generace, odlišná na první pohled i pro zcela neznaleho člověka. Z klasického modemu do telefonní linky opravdu jde analogový signál, to je totiž úkol modemu, převést digitalni signál (například z PC) do analogové linky a naopak.

To jsi fakt objevil ameriku Jinak viz. výše, možná jsi to myslel dobře, ale nedokázal jsi to smysluplně napsat.

To byla reakce na příspěvek ms. Ocením, když mě v něčem doplníš, nebo opraviš. Osobní invektivy, nebo posmešky laskavě vynech. Díky.

Tak si představ že prvé ČÍSLICOVÉ ("digitální") počítače byly sestaveny z relé. Proč tedy ta ústředna (vlastně konečný automat) má centrální rotační generátor, kde mimo třeba vyzváněcího napětí je také zdrojem synchronizačních impulsů?Běžná relé mají dva pracovní stavy (jsou také "digitální"), podobně jako transistory ve spínacím režimu různé velikosti - od diskrétních, až po čipy. Budeš tady vážně tvrdit, že přepínač hvězda/trojúhelník realizovaný stykači (kombinační obvod) a časovým relé (sekvenční obvod) je analogový? A co teprve reléové ovládání výtahů?A ano, z modemu jde zdánlivě analogový signál, ale A/D a D/A převodník v něm nenajdeš.

Ako sa Ti podarilo načítať FB stránku v starom prehliadači? Pre W98 je max FF 3.6.21 - aspoň mne sa podarilo dostať na Win ME max túto verziu. Ani KernelEx nepomohol nainštalovať novšiu Operu. A koľko % času ide CPU toho starého PC na menej ako 100%?

Je pravda že většinou celou dobu co se načítá stránka nebo se na ni děco většího děje, tak CPU jede na 100 procent, ale mám tam nainstalovaný KernelEX, a mozilu 7.0, a funguje to dobře, otevře to skoro úplně všechno.

Firefox 10.0.2, alebo Operu 10.61 si nerozchodil (zdroj: https://msfn.org/board/topic/152471-kernel... )? Ale aj keby si mal P4 @4 GHz s 1159 MB RAM, používanie musí byť utrpením. Teda okrem txt webov (čistý html text).

Už si skúsil novší FF, alebo Operu?

Zkoušel jsem novější, ale nejede to, jako jede to, ale chtělo by to výkonější CPU protože počítač tu novější verzi nedává.

Dnes na Internet sa nedáí použiť nič pod C2D, ale u neho W9x nevie využiť obe jadrá. Skrátka už nie sú 90. roky.

jasně, s W95/98 lezeš na internet, tak určitě...

S KernelEx-om by sa malo dať použiť Operu asi vo verzii 10.61, alebo Mozillu Firefox 10.0.2 a s nimi niektoré weby nabehnú, ale bez 2jadra ide CPU na max. Avšak mne sa na Win ME Operu 10.x rozchodiť nepodarilo a aj s 2 GB RAM je používanie web. prehliadača utrpením (a to mám P4 2 GHz). RayeRov web nabehne na každom prehliadači, aj na IE 6.0

zítra zkusím tu operu 10.61, jak bude fungovat, protože operu mám radši než mozilu, a jestli bude otevírat stránky a pc jí dá tak bude lepší než mozila.

To uz by bylo lepsi Ethernet prevest na twist a zpet, nebo pouzit Power line. Ikdyby to slo 10Mb, rozhodne lepsi nez se trapit s modemem, kde se i naha divka na obrazovce teprve svlekala.

pokud ten telefonni kabel ma 4 draty, tak ho misto rj11 zapoj na rj45 na piny 1,2,3,6 a nemel by byt problem rozjet pres to 10/100mb ethernet. Ja to takto doma normalne provozoval.

To by ty páry musely být kroucené. Pokud jsou to přímé dráty, tak to fungovat nebude, resp. jen na krátko.

tak to je omyl....

A nebo může použít VDSL konvertor (https://www.asm.cz/cs/195671-konvertor-plane... ) v režimu CO a do dílny dát VDSL modem. Když to zapojí přes splitter, tak mu na tom bude fungovat kromě Internetu i hlas.

To jsem zkoušel, a funguje to, ale furt je to jenom obyčejný Ethernet, jde mi o to se občas někde připojit s tím že si poslechnu zvuk vytáčeného připojení, a aspon využiju staré modemy kterých se mi tu válí asi 10 a je mi líto je vyhodit.

KLasický modem telefonní 56k je asymetrický modem, který umí přijímat rychlostí 56k ale vysílá pouze 33k. Takže pokud jsou proti sobě dva takové modemy jejich vysílací strany dají je 33kb/s a tudíž nemohou větší rychlostí přijímat, jelikož se rychleji nevysílá. 56kb/s šlo jen od providerů kdysi dávno, tedy možná i dnes pokud tento typ spojení ještě podporují, a myslím že ano ale za draho. Takže zrychlení se konat nebude, zařízení to neumožňuje

Nevím, jestli to tady v diskuzi už nezaznělo, ale možná bys mohl zkusil zapojit ty telefonní dráty jako ethernet. Anglicky viz například tady:https://superuser.com/questions/699973/running-... nebohttps://superuser.com/questions/1218576/convert... Myslím, že je slušná šance z toho vyždímal aspoň 10Mbit, zvlášť pokud je tam víc telefonních linek (což předpokládám, když jsou zapojené 4 modemy).

Já jsem taky fanoušek starý PC i starých osmibitových počítačů, mám doma nějakou sbírku takových kousků. Ale že bych si doma dělal síť z dial up...to fakt ne. Ty staré kousky mám pro potěchu, ale na reálné využívání mám novou technologii. Co děláš je podle mého názoru naprostý nesmysl.

To je ale adminem zakazano zminovat, ze cele tohle babrani se ve starem srotu nedava smysl

To ze cela tahle anabaze se starym srotem nedava smysl je ale mistnim “adminem” zakazano zminovat

Ono by to mělo smysl v nějaké místnosti, kde by člověk měl takové "muzeum" vyloženě za účelem muzea. Ale na to reálné používání...

To si nemyslím, to že celé to je nesmysl, mu bylo řečeno x-krát už i minule Hlavně je to naprostý nesmysl k tomu, aby na tom prohlížel dnešní internet. Fungovat to může jen jako rerto hračka pro volné chvíle, ale problém je v tom, že nemá k dispozici starý internet, který byl odpovídajícím způsobem méně náročný. Ovšem jako člověk, který u toho kdysi proseděl dlouhé hodiny po nocích, než se dočkal, až se mu načetlo/stáhlo, co potřeboval (jako třeba já), smysl takových hraček asi nepochopí Taková kravina může bavit jen někoho, kdo s tím reálně nikdy pracovat nemusel

Možné to je, protože já jsem jsem na dial upu nikdy nepracoval, v době kdy jsme měli doma PC, tak už jsme se připojovaly pomocí UMTS, a modemu. Ale já to taky nemyslím na normální používání, mám to pro zábavu, a v dílně to mám proto že tam na intzernet nechodím, mám tam starý pc který je pouštění písniček, a ukládání textovejch souborů někdy na otevření obrázku z diskety, ten dial up tam mám jenom jako bonus že se tam kouknu třeba na wikipedii když potřebuju, na to zase tak dlouho nečekám, ale hlavně je to jednou za čas, tím myslím jestli se tam přes to připojím možná 2 nebo 3x za měsíc, s dial upem si hraju hlavně na starších pc které mám v podkrový opravdu jenom na hraní.

není nezbytné vytáčené spojení, modemy umí i pevné propojení bez ústředny ale ne všechny. Na to je třeba se zabývat AT příkazy pro modem a mít možnost /Terminálu/ na PC uměla to myslím M602 nebo to umí Linux.Pokud byste potřebovali AT příkazy najdete je u mne na stránkáchhttp://telefon.unas.cz/modemy/atprikazy1.htm

Prikazy jsou fajn. Skoda jen, ze vetsina z tech, ktere na webu mate, bude vetsinou modemu ignorovana. Obecne prikazy na nich nebudou fungovat. Bylo by nutne pouzit jine prikazy ... podle chipsetu. Jine pro Motoroly, jine pro rodinu Rockwell chipu atd. Plus se to lisi i typ od typu.

Díky, za tip, propojit modemy mezi sebou bez ústředny jsem zkoušel, a nepovedlo se mi to a po delším zjištování jsem zjistil že tady žádný modem který by to uměl nemám.

ty poslední byly pro chipset Rockwell a ty jsou i na stránkách. nakonec se k nim přiklonili i jiní výrobci. Modem 56k předpokládám na Rockwell chipsetu

pokud se dostanete do modemu pomocí příkazů AT pak se nejprve zeptejte na nastavení příkazemAT&V - U většiny modemů způsobí tento příkaz výpis nastavení modemu, případně i výpis nastavení uloženého NVRAM.a ve výpisu hledejte toto:AT&Ln - Výběr telefonní linky U některých modemů se nepoužíváAT&L0 - Modem je nastaven pro komutované telefonní linky.AT&L1 - Nastavení pro pevné (pronajaté) okruhy bez mezivolbyAT&L2 - Volba pronajaté pevné linky a autoconectpřípadně nastavte a uložte příkazemAT&Wn - Tímto příkazem se ukládá nové nastavení modemu do jeho zápisové paměti

Cas straveny v kome, by bol lepsie vyuzity, ako to co robis.

Jestli se dobře pamatuji, DialUp je asymetrické spojení.

Pred casem jsem videl v nejakem bazaru prevodniky ethernet/VDSL. Staly par stovek a podporovaly 10Mb i na starych telefonnich dratech. Jestli si dobre pamatuju, vyrobce by Micronet.

Já se v tom moc nevyznám, ale někde jsem viděl ethernet přes čtyřlinku, která tam byla tažená původně kvůli telefonu. Jestli mají ty střepy síťové karty, které to podporují, možná by to bylo lepší řešení. Ale přijdeš o ten nostalgicky krásný zvuk při vytáčení...

Skontroluj si nastavenia COM portu (baud rate), môže to byť karta vnútorne zapojená cez COM. Ďalej to môže byť iba SoftModem a v tom prípade je naozaj (pre RAM a CPU) lepší Ethernetový ISA 3COM, alebo PCI Realtek.

Anyway, 56k V.92 protokol je v skutočnosti oveľa pomalší a keď si odhodlaný do toho ísť seriózne, tak odporúčam kompletne vymeniť kabeláž a natiahnuť novú krútenú dvojlinku.

BTW: Pri tak starej technológii a pri tak pomalej rýchlosti je úplne jedno, či to ide 33k alebo 56k.

a nebyla to přípojka ADSL?

Ne to určirě ne, ten rozvod je tam cca. od roku 1960, takže to určitě ADSL přípojka není. Je tam od té doby co se postavil barák.