» Poradna » Ostatní

Proč jsou lidi na sebe na internetu tak zlý ?

Ahoj, zajímalo by mne to, proč jinak nějaký normální a jinak průměrný člověk, se začne chovat s prominutim jako de--l když se mu dostane internet do ruky a vleze na nějaké anonymní forum, internetové diskuze.Fakt nechápu, ale náš prezident má v tomhle absolutní pravdu, byť ho jinak nemusim.

Odpovědi na otázku

Protože anonymita. Kdyby někdo trolloval a tvořil flamy ve skutečnosti, oponent by mu rozmlátil hubu.

Koukám, že dotyčný mi už dal minus

A kdyby tu šlo podvádět jako na hlavní stránce, měl by si jich už nejméně 100.

V reálném světě je jedinec ukotven v nějaké komunitě, vytváří si tam sociální vazby a nějak se prezentuje. Má historii a tedy i nějaké místo a váhu. To na internetu neplatí. Na první plk nepoznáš, kdo je nýmand a kdo si zaslouží pozornost. Proto vůči sobě mohou narážet. A akce vyvolává reakci. Jinak podívej na blogosféru, internet je nástroj pro prezentaci názorů lidí, kteří by se jinak k jejich prezentaci nedostali. Ať v dobrém či zlém. Prostě na internetu má názor pitomce a názor znalce stejnou hodnotu a když se k tomu přidá smečka podporovatelů stejně pitomých ...PrasatkoPee

řekl bych že ty budeš celkem normální zatimco zdejší vůl s nickem ,,nemohouci" přesně obráceně

Souhlasím, ne.mo.ho.ní.cí je vytočenej děddek

+1000000, naprosto přesně napsané. Internet je mocný nástroj, ale i dvousečná zbraň. A podobně s různými odbornými weby. Spousta lidí má možnost se projevit, vytvořit web na nějaké odborné téma, ale jak má pak člověk, který to nezná a chce se něco naučit, jak má poznat, jestli ten web je nýmanda typu Dr.No64, Kolesa a podobně (no to už je extrém, uznávám), nebo od znalého člověka? Těžko se to poznává...no, jde to poznat, jednak už jsou zavedené seriozní weby, pak třeba weby škol...a navíc asi málo znalých lidí má potřebu vytvářet další odborné weby, protože už toho je hodně, proč zas další? Ale tak třeba sem tam proč ne, myslím to obecně. Ale pak člověk vleze na web nějakého nýmanda s obrovským sebevědomím, přečte si pár kravin, něco mu vytkne a sám je za de*ila. A tak podobně je to všude na internetu. Nejhorší je srážka s bl*cem, tomu člověk může 1000x dávat milion důkazů, že nemá pravdu, a bl*ec si stejně přisadí a později začně ještě víc prudit.

hele a to je taky zajímavý co se furt serete do ,,pana doctora" ten aspon vsem radil, nebo mozna prave proto nechcete ho vystat

Jo radil, občas i dobře, ale jinak dost často kraviny. A dost měnil nicky.

kdo ze starych znamych z poradny ale nemeni (co ty hmm ?)

Já fakt NE Od začátku co to otravuju, tak jsem Pozitron, nikdy jinak, mysli si co chceš.

Preco pises o doktorovi v tretej osobe?

Někde se vybít musí. Pořád lepší na netu než v reálu.

Jenže v reálu by ani neotevřeli pusu.

Zlý bývá akorát pes. Ale lidé bývají zlí. Pěkný den !

Pěkný večer. A vykřičník se píše hned za slovo, bez mezery.

Nebuďte na sebe zlí.

Mno, na internetu se těm debilům nelze vyhnout, v reále na chodníku ano, jinak možná je ta číš postavena jinak vysoko, v podstatě co znám zmetky tak se chovají na internetu stejně jako za dveřma svý barabizny ... -----------------------------------------------------------------------------------EDIT: Smazany hloupe kecy.------------------Mám ještě spousty rozečtených titulů ale ty už nejsou nic moc.

Sám jsi tu anonymně a dobrovolně tak o co jde. A kdo je tu zlý? To zde někdo někoho nějak doopravdy napadá nebo tak? Nevím o tom a legrácky, žertíky, jízlivosti a pošťuchování k netu i k životu patří kdo neodolá končí i v reálu, ale to poznáš sám. Např. toto je legrační:http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/313386... víš co ji v diskuzi doporučili, že si měla vypnout PC a měli pravdu, když někdo neunese psychicky netové bláboly určitě to nemá řešit jako labilní trouba co se odpraví, ale dělat si své a na net hodit bobek. Min. tam co to stojí za starou bačkoru.

Nedá mi to, abych nevzpomněl Ropáčka. Altruisticky tu každýmu radil (nevím, asi mu nešli kšefty, nebo se v práci nudil) a prakticky na všechno správně odpověděl. Jenže se našla smečka, co ho tu začala šikanovat, vydávala se za něj, vedla oplzlý homosexuální kecy (nic proti gayům) až znechuceně odešel.PrasatkoPee

Ropáčka neznám ale jestli znechuceně odešel tak to byl matlajz. Nejvíc šmejdovin zde a jinde tvoří idioti který jsou vedeni jako mederátoři, webmasteři a podobní živlové co nemají troška soudnosti. Žádná smečka, té by se ubránil i těžce labilní ale vládci serverů, domén a pod., proti těmto kriplům nelze nic dělat.-----------------------------------------------------------------------------------EDIT: Smazany hloupe kecy.------------------Mám ještě spousty rozečtených titulů ale ty už nejsou nic moc.

to bych sepodival, hod odkaz z historie googlu, takhle je to tu bohužel s každym, jak radí tak jdou po něm, anebo radí ,,jako nemohouci"

To je škoda, naštěstí já strach mít nemusím, vždy neporadím dobře jsem hlava dubová, zapomnětlivá a dost toho neznám, čili zde ještě info čerpám (já to napsal "nahlas" ). Ale pokud vím co jsem zrovna nedávno řešil nebo si pamatuji postup poradím nebo min. posunu tazatele dál. > Základ: Psychická odolnost, z netu si nelze nic dělat. A psané slovo neurazí, nemůže.

Ono neurazí, ale otráví. Pokud ti pak kde kdo předhazuje pitomosti, které ti mylně připisuje, tak se na to časem vykašleš. Mě je to jedno, ani jsem si neregistroval nick a útoky po mě stečou, páč já sem nechodím radit, já se sem chodím bavit, takže když mě někdo napadá, tak mě jen o to víc pobaví, ale jemné duše, jako byl Ropáček to prostě nedají. To je stejné jako se šikanou. Někdo ji řeší sebevraždou a někdo baseballovou pálkou. Je to o nátuře. Nemyslím, že se to dá naučit, nebo racionálně uchopit.PrasatkoPee

Asi je všeobecná shoda (nevím to pochopitelně jistě) v tom, že poradna je na půl pro radu a druhá půle je odreagování od rutiny tedy právě ta zábava. Poklábosení s lidmi podobných zájmů a prudiči* jsou všude to je normální. Je třeba se jim postavit a odolat za každou cenu._* Ti co jen umí mínusovat protože se neumí vyjádřit, tedy něco mezi IQ 4 a IQ -2 ...

Posun je dobrá věc, hlavně se nějak rozjet. Se stojícím vagonem nehnu, rozjetý už se dá

jaký člověk je v reálu ,takový je i na netu ,jen zde ztrácí zábrany, pač by někdy v reálu dostal přinejmenším facana ,jsou zlí i proto, protože neznají morálku pokud ví co to slovo vubec znamená

a neni to tak obráceně, když je někdo hodnej tak na netu se chováju pak svvině a nadává např že lidi neumí českyatd a když je někdo svvině tak na netu pomáhá = že se ty skrytý frustrace objevujou jako na netu to co je potlačovaný

Tak ono když někdo píše tak, že se to nedá ani rozluštit, tak je zkritizování jazykových schopností namístě.

Já se k lidem chovám, tak jak si to zaslouží. Když se tady někdo přiznává ke zlodějině a obhajuje jí, tak ho musím zkrátka přesvědčit, že to normální není. A jednám s ním stejně jako on se mnou. Pochopitelně, že s pár vybranými exoty se slušně komunikovat nedá (viz Zond, Krakatoa, krakonoš).

Nejde jen o zlodějinu. Mě vytáčí, když se diletanti pokouší o odbornou činnost. Nevadí mi, když se někdo zeptá, jak nastavit odstavce ve wordu (i když je toho plný internet, ale to že si to nevyhledal o něčem svědčí - uživatel je nezkušený a technika mu nic neříká, to je legitimní), nicméně dotazy na flash biosu, OC, či vrtání v OS, zvláště ty, co lze snadno dohledat, znamenají, že dotyčný si na něco hraje a neobtěžuje se ani zjistit si základy. Navíc tím vznikají hloupé dojmy o tom, že opravu zvládne každý (což ubírá práci profesionálům a v důsledku poškozuje ekonomiku) a za druhé, že o nic nejde a vzdělání není potřeba. PrasatkoPee

S tím souhlasím rovněž, zejména pak tehdy, když to dotyčný napíše hotentotsky s 10 chybami v 1 větě. Ale o zlodějinu jde také, protože mi nepřijde normální, když někdo něco stáhne načerno, veřejně se tím chlubí a nepřijde mu to ani trochu trapné.

Z0nde, tak co, povis nam konecne, proc sem neustale cpes ty svoje nesmyslne prispevky, proc tu skodis?

ZoNĐ = podporuji banány, opičáci mají radost:https://www.facebook.com/bananove.zlo

Jestli se chceš zeptat, tak založ nový dotaz.

>

Takze nam neodpovis. Skoda..

Ty jeho nicky začínají být čím dál tím méně srozumitelné, chce to jiné = lepší léky.

Tezko rict. Treba mu tohle blbnuti nejak pomaha. Pokud se vykravi tady a je pak pro sve okoli o neco snesitelnejsi, tak to jeste neni tak spatne. Muze to proste mit i nejaky ten terapeuticky efekt.

Terapeutický ..., poradna nakonec léčí ...

No podle pribyvajicich a zase mizejicich nesmyslu vyse to sice mozna leci, ale rozhodne zatim bohuzel nevylecilo..

Vždy je co zlepšovat, nakonec pod ministerstvo zdravotnictví zdejší poradna prostě spadat bude.

K tomuto tématu existuje hezké přirovnání:"Nesděluj na internetu nic, co bys nesdělil na velkoplošném billboardu u dálnice s fotkou tvýho xichtu a s uvedenou adresou a telefonním číslem."Však si taky všimněte, jak diametrální rozdíl je u diskusí, kde se přispěvatelé musí zalogovat např. pomocí fejkbůku, jistěže i tam jsou falešné profily, ale naprostá většina lidí je tam sama za sebe, v přátelích má (většinou) lidi, kteří dotyčného znají atd. a takový člověk si hodně rozmyslí, jak a co bude komentovat...

Tak se přiznám můj profil je falešný a jsem tam proto, že já získávám data která se mi $ vyplácí. Jsem zločinec, žádám trest smrti ... .

No FB neni asi nejvhodnejsi priklad - ani co do realnosti osob, ani co do kvality diskusi. :o)

Nu nevim. Nektere ceske bulvarne-zpravodajske servery zavedly registraci a ze by to byla nejaka prochazka ruzovym sadem, ty jejich diskuse, to se bohuzel rict neda.Nekdo holt i anonymne nebo poloanonymne pise uveritelne veci, jiny se ani pod svym plnym jmenem nestydi lhat, osocovat, urazet, skodit..

Ano souhlasím plná registrace s ověřením adresy opravdu neřeší nic to není cesta.

Konkretne tady urcite neni, o tom myslim (temer) neni sporu.

Ne není, je to pravda.