» Poradna » Mobily

Proč je mi vnucována sazba na mobilní data,kterou jsem si nevyžádal ani nepotvrd

Proč je mi operátorem vnucován tarif na využívání mobilních dat a stržena peněžní částka z kreditu,když jsem si je neojednal a ani nepotvrdil?Jsem důchodce ,mám ještě starý mobil,jenom hovory a SMS zprávy. Internet využívám jen na PC prostřednictvím pevné linky.J K

Odpovědi na otázku

A proč se ptáš tady a ne svého operátora? Zavolej mu, vysvětli, že to nechceš, že na to ani nemáš mobil a ať to kompletně zablokují.

u nas O2 ide od 02.2022 zdrazit o 1€ na cislo, mam 2 cisla. Jedno akurat prenasam, druhe prenesiem hned ako sa dokonci prenos prveho. Posli tajneho operatora do... vieskam.

Telekom a Orange to urobia tiež, tak neviem kde chceš ísť. Do 4ky? :P

4ku mam firemne cislo, vysoka spokojnost. V O2 mam 2 cisla, jedno som dal do tmobilu a druhe prave do 4ky. Dnes si mozes cisla lubovolne prenasat, v O2 som bol 14 rokov, ale co je vela, to je moc. Este volali, ze preco prenasam cisli. Lebo ste c*raci, preto!

A 1€ je vela?

ide o princip. Sluzbu mam od 2008, mam ju preto, lebo platis kolko prevolas. Minuly rok chceli podporit svoje webove sluzby, tak zdrazili o 2€ s tym, ze ked si aktivujes... neviem co, lebo ma to nezaujima, ale aktivoval som si... tak ti daju zlavu 2€. Teraz z tej zlavy uz 1€ rusia. Co bude nabuduce? Kategoricky nie! V mobilnych sluzbach je dost velka konkurencia a dost lahko sa prechadza k inemu operatorovi. Napr. uz je jasne, ze sa idu zdrazovat telky.. u nas dvbT nikto nepouziva, vsetci maju satelit alebo IPTV. Nevidim na trhu lepsiu sluzbu ako ma UPC, takze tam budem musiet znovu (3. krat od 2017) zdrazovanie strpiet..

mne raz dokonca znižovali.... Zistili totiž, že mi omylom účtovali vyšší balík, než som v skutočnosti mal. Tak s ospravedlnením to znížili a navyše som mal 3 mesiace ako náhradu za toto komplet ponuku - všetky programy.

tak idem dat vypoved v UPC Oni si myslia, ze seno zerem a chcu ospravedlnit zdrazovanie obrovskym navysenim rychlosti z 500/30 na 600/30. To realne ziadne navysenie nieje, a kedze telekom ma v tejto cene 700/140, dovi_dopo.

Operator neni charita, snazi se vydelavat. Tady to nikdo nevyresi. Zavolej na zakaznickou linku, zeptej se, reklamuj to! a nech si ty data zablokovat.

Oni občas ujedou, někdo kdo potřebuje vykázat činnost, mě ač jsem měl u o2 za 25 kč DEN volání a SMS, záhadně změnil na volání a Data. Zjistil jsem podle ubytku kreditu nad 25 kč. Nemám net v mobilu, vědí to, asi sim aktivovali i když je v Nokia 1 600.

Nikto ti nič nevnucuje ! Tak ako sa dajú data zapnúť , tak da dajú obyčajnou SMS vypnúť . Zisiti si u operátor ako sa vypínajú data / niečo ako -data stop /a máš ich jednou SMS vypnuté na veky !Keď robíš nejaké zmeny tak to oni radi zapínajú , aby to urobili "radosť".

Poziadajte operatora o deaktivaciu datovych prenosov. Pripadne ai vypnite mobilne data priamonv mt - len tie si mozete casom omylom zapnut.

Napiste pripadne u ktoreho operatora ste a mozno vam niekto poradi. Mozno sa to da deaktivovat aj cez sms.

Jen abych se z té RADOSTI nepo... děkuji za podporu

Občas se stane, že nějaká aplikace bez tvého svolení stáhne něco z internetu a operátor ti pak naúčtuje internet za jeden celý den. Pokud internet vůbec nepoužívás, tak si neaktivuj vůbec žádné datové služby (+ internet si na mobilu taky vypni)

Takhle okrádá důchodce a Ynteligenty např Blesk mobil!!! Ma nastaveny nulový limit pro aktivací denního internetu. Nenáviděný O2 má např myslím aktivací po přenosu 50-100KB.
Mobil si i s vypnutými daty občas stáhne nějaký bajt !!! Jediným řešením je blokace internetu ze strany operátora. Touhle praktikou už Plesk mobil vydělali slušný balík. Půlka slepých důchodců na to ani nepřijde. Ty datové přenosy se uskuteční nepravidelně několikrát do měsíce Takže lze je okrádat léta...