» Poradna » Windows (a jiné OS)

Probloblém s usb wifi kartou

Dobrý den,včera jsem si koupil usb wifi kartu k mému starému stolnímu pc s windows xpjelikož jsem se rozhodl ho oživit.Mám nainstalovány všechny ovladače (ano jsou kompatibilní s win xp), připojím se přes speciální software k mé wifi a vše indikuje že je pc připojeno k internetu ale není tomu tak pokud zapnu prohlížeč a zadám adresu tak se nic nenačte zkoušel jsem i příkaz ping do cmd ale podle všeho nejsem z nějakého důvodu připojen k internetu jen k wifi.Prosím o radu co s tím dělat, předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Pripojeny mozes byt, ale mozno nemas z nejakeho dovodu spravne nastavene IP adresy. Ak nejde ani ping na router, tak to tak najskor bude. Mozno mas problem s DHCP serverom, alebo DHCP klientom v pocitaci. Nastav si v pocitaci IP adresy fixne aby si zistil ci je problem v DHCP, alebo niekde inde. V XP bolo tusim nutne po instalacii povolit odpoved na ping vo firewalle, inak odpoved na ping neprechadzala.