Problikávání (zrnění) "textur"

Dobrý den, Ve čt se na mém pc začal vyskytovat problém, který spočívá v problíkávání "textur" (nevím, jak přesně odborně toto nazvat.) Viz přiložené obrázky. Problém se poprvé vyskytl ve hře Warthunder (kde začalo ono problikávání), tomu sem příliž nevěnoval pozornost, hru vyplnul. Bohužel, se mi problém překlopil i do windowsu. http://imgur.com/a/RAbjO Textury např. při overwatch problikávají pouze při loading screenu, samotné hraní je bez problému (testováno více her a vše stejně, "zrní" loading ale samotný gameplay je v pořádku). Někdy se však toto zrnění přenese i do windowsu, ale přitom když si pustím video na youtube, dám ho na fullscreen, tak zrnění není žádné.- zkušel jsem jestli není vadný kabel od grafiky do monitoru - není - zkoušel jsem jiný monitor, stejný problém - zkoušel jsem zapojit přes HDMI, stejný problém- dělal jsem i reinstal WIN a dokonce i na jiný disk- stáhnuty nejnovější drivery - počítač jsem důkladně vyčistil - cpu i gpu se nepřehřívá, ani při hraní Nějaké návhy čím by to mohlo být? Mám dva podezřelé a to je buď grafika a nebo zdroj. Upozorňuji, že na této sestavě jsem jel 1 rok absolutně bez problému, začaalo se to vyskytovat a po spuštění Warthunder (den předtím, jsem hrál Battlefield 1 a bez problému). Taky kdyby to byla grafika, tak nechápu, že při hraní to jde ok, ale zrní to až ve win.Pc spec. RAM: Kingstone HyperX Fury Blue 2x8G Zkl.des. MSI B85-G41 PC MATE - INTEL B85 Proc: INTEL CORE i5-4460 Graf: MSI R9 280 Gaming 3G Zdroj: CoolerMaster G series 600WZa jakoukoliv pomoc budu neskutečně vděčný Děkuji

Odpovědi na otázku

"Graf: MSI R9 280 Gaming 3G"Bohužel celá řada 280, včetně těch řady X (přejmenovaná řada 7950/7970) je problematická a jen krátce přežije dobu záruky.Tohle je projev vadné GK. Pokud je v záruce, tak reklamovat.

OK, mohu se zeptat co je to GK? Karta v zaruce je, takže to zkusím hodit do CZC

Ji GK = grafika

Pořád mi ale nejde do hlavy, proč mi to dělá jen ve win a při loadingu her, pak když hraju tak je obraz uplně v pohodě, jsem z toho celej vedle

Existují utilitky na kontrolu paměti grafiky, tak zkus třeba toto:https://www.raymond.cc/blog/having-problems-with...