» Poradna » Programy

Problémy software nebo hardware ?

Dobrý den nebo noc, mám problémy s počítačem. Nešlo mi spustit Win98 (jen v nouzovém režimu) a tak jsem se rozhodl je přeinstalovat. Nešlo to, stále to hlásilo nějakou ochranu Windows a že to mám restartovat. Po několika pokusech nainstalovat a spustit Windy jsem potom zjistil, že některé složky a soubory Win98 nelze smazat a jsou asi poničené. Zformátoval jsem hard a oskenoval ho (trvalo to 3hodiny). Potom jsem nahrál vše potřebné a začal instalovat Win98. Myslel jsem, že už bude vše O.K., ale pletl jsem se. Nainstaloval jsem Win98, ale jakmile se restartovaly, aby začaly rozpoznávat a instalovat hardware, tak se povětšinou samovolně restartovaly ještě než vůbec k rozpoznávání došlo. Někdy také vyhodily vyjímku (bluescrren), ale asi z deseti pokusů nikdy nenaběhly. Rozhodl jsem se tedy vyndat zvukovku a síťovku (starou, ISA), ale nic se nezměnilo. Nutno podotknout, že v tento čas již nebylo možné spustit Win98 ani do nouyov0ho re6imu.Díky za všechny příspěvky.- hardem to taky neni, u kámoše jsem měl hard (nahrával jsem u něj soft) a jel v pohodě. - spěchá, díky moc.

Odpovědi na otázku

Vytahej z PC vsechno krome graficky karty a zkus to znova, pak to postupne pridavej.

vypni taky vse onboard a pak postupne zapinej

Co BIOS, neni tam nejake extremni nastaveni?