» Poradna » O Živě.cz

Problémy se sledováním videí na zive.cz :( .

Zdravím,zive.cz přešlo z Youtube na nějaký vlastní server pro videa (nejspíše CNInvestu?) . Také máte problém s jejich sledováním? 720p náhodně přerušuje přehrávání (vypne se z fullscreenu a musím jej opět spustit znovu) a 1080p ve většině případů vyhazuje hlášku, že video nebylo nalezeno http://s20.postimg.org/lw8acosj1/screenshot_300.png , ale při opětovném spuštění najednou chvilku funguje a poté se projeví stejný problém jako při 720p .Blokovač reklam už zde nemá smysl, takže jej mám vypnutý a i s 20 Mb/s internetem stránky načítají pozoruhodně dlouho (odpověď do diskuzí a poradny odesílám leckdy i 35 vteřin než se stránka refreshne a načte s mým odeslaným komentářem) a videa se nestíhají bufferovat a padají. Už mě to celkem štve.Máte někdo stejné problémy?

Odpovědi na otázku

https://youtu.be/Sk1E1xoaNtA Zde video na youtube s těmito problémy. 720p mi najednou začalo bufferovat, jakoby byla již větší část stažená někde v Temp složce, ale i tak se poté začne zasekávat. A 1080p je už totální problém.

Nevím, videa nesleduji. Ale tak namátkou jsem si zkusil pustit poslední zprávy živě a mám stejnou chybovou hlášku. Video se nepřehraje.Blokovač stále používám, ale nemám ho nijak agresivní. Reklama po stranách webu mi nevadí, ale reklama co zakryje část obsahu a musím jí nějakým křížkem zavřít mě neskutečně štve, takže to blokuju.Co se týče odesílání do diskuzí a poradny tak mohu potvrdit, že se to občas odesílá fakt dlouho. Ta půl minuta to klidně může být. Ale spíš to vypadá na přetížení nějakého serveru, protože například teď v jednu hodinu v noci to odesílání je většinou rychlé.

Zkusil jsem si tedy vypnout adb+ a pustit si Míšu. Já klikám na přehrát a furt dokola se mi pouští reklama. Jako na 1080p.Grrrr. Já cu vidět míšu na full hd.

Aha, u ostatních rozlišení se to po vteřině sekne a hurá, ta samá reklama a ta se přehraje celá. Takže jsem na to auto viděl reklamu teď 10x, auto, děkuji, nechci, Míšu jaksi nemám šanci vidět ani bez adb+, hm, takže zapínám znova adb+

Jj.. Míša je pěkná baba.. to se musí uznat.. I když to není můj typ, je fakt moc sympatická.. Disponuje takovým zvláštním šarmem.. Prostě kouzlo osobnosti, či co..

Mně to jede naprosto normálně.. Proto nějak nechápu, kde je vlastně problém.. ???

Protože máš chrome, *ole. Asi to maj optimalizované jen pro chrome.Tož jsem si pustil chrome, tož Miša už jede, ale zrovna, kde jsem se nejvíc díval, byla největší tma, grrrr.

Firefox je děsně línej.. já ho v podstatě šíleně nesnáším..

Podle mě to enkodoval nějaký idiot, to tipuju podle nastavení enkodéru, a je možné že je to nějak nevhodně vytvořené i co se týče přehrávání ve firefoxu, protože se mi obvykle nestává, že bych nepřehrál mp4 video ve firefoxu...A toto přehrát v prohlížeči firefox nejde:https://v.cncenter.cz/static/video/322/0/4/3220...

Co to je..???Já na ten odkaz kliknul a ono mně to nabízí stáhnout.. A stáhnout to jde hodně blbě.. Tvl.. esli mi to naboří počítač, tak ti budu přát bolestivou sračku.. .. Tvl.. že já vůl na to hned kliknul.. !..

Takže to nejde ani stáhnout.. Dal jsi nejspíš nějakej hodně blbej odkaz.. Proč mně to nabízí hnedka stáhnout..???

No to nevím, asi to ještě nemají nějak ošéfovaný dokonale. Je toto video s míšou.

Aha.. V Chrome s tím není problém.. Tedy s tím přehráváním posledního videa s Míšou.. Jede mi to v pohodě plynule i na 1080p

Je to nějaký čudný, zdá se mi, že firefox ze začátku ne tak rychle nabuferuje začátek jako chrome a hned to pustí a kousne se to. když se nabuferuje začátek rychle, což se stane občas i na firefoxu, tak pak už to jede dobře, podle mě nejslíš bude něco s firefoxem nebo něco nevhodně nastavený ve videu.

Tak jsem to zkusil ve Firefoxu a to video s Míšou se prostě nerozjede ani náhodou.. Točí se tam reklama pořád dokola..

Mně se to podařilo jednou přehrát i ve firefoxu.Teď jdu udělat normální rip. zkusím to hodit na free server a testnout jestli je to chyba videa nebo firefoxu.

Už mi to jede.. Neuvědomil jsem, že je k tomu firefoxu potřeba stáhnout adobe flash player..Jede mi to na 1080p..

Nepotřebuješ, je to přehrávaný přes html5, já ve firefoxu flash nemám.A nejspíš to pude s flashem líp, pokud tam je i flash player.

Tak nevím..bez Flash playeru mně to nejelo.. Teď s tím nemám problém.. Firefox mám čerstvě nainstalovanej

Nejelo, protože to má zive.cz podělaný.

To video mi na Firefoxu jede na 1080p a v pohodě i se zapnutým ad.blockem..

480p a níž mi jede v pohodě, ale HD a FHD nikoliv.

Aha i když jsem měl blokovač reklamy vypnutý, tak se mi nezobrazovaly ve videu reklamy. Po smazání cache se mi vždy spustí pouze reklama na Seat Leon a k videu už se nyní vůbec nedostanu .

No trochu jsem postoupil. Doplněk Download Flash & Video mi identifikuje všechny kvality a já si po zkopírování URL (tento týden živě je https://v.cncenter.cz/static/video/322/0/4/3220... ) , tak se mi spustí v integrovaném přehrávači prohlížeče - používám IceCat / Klon Firefoxu.

Vagone,prostě si to sprav a je to.. ne..???.. A já jdu pomalu do pelechu.. ještě cigárko a pak hají..

Na mobilmanii jsou ovšem nejspíš poškozené přímo zdrojové soubory, jelikož se všechny kvality zaseknou do 1 minuty (blokovač, neblokovač, přehrávání přímo z URL, ... ) . Hrůza. To jediné, co jsem na zive.cz a mobilmanii sledoval nejvíce byly právě videa (články už jsou jeden velký podplacený bulvár který má upoutat co nejvíce uživatelů. A rozdělování na kapitoly, kdy se změní reklamy po klepnutí na další? Galerie to samé. Fuj. ) .

Ten link jsem tu už dával. A na to nepotřebuješ ani žádný doplněk, snad všechny prohlížeče mají sniper na klávese F12, dáš tam jen síť a ukáže ti to link.

Tak jsem si dal rip na můj free web a podle mě je to způsobeno nekvalitním serverem, na kterém to video je (a i zive.cz), protože má hodně velké reakce.Když to mám na mém free webu, tak ve firebugu mám do načítání tak 20 - 40 ms, na zive.cz to dělá 100 - 1000 ms, pokud je to hodně, tak to nejde přehrát ani na direct linku, poku je to kolem 100 tak jakž tak občas. Jenže firefox to asi pouští hned a než se to nawebu načte tak tam rači asi javascript pošle reklamu znova a nepustí tam to video.

Ani se nedivím. Jediné weby CNInvestu mi zasekají vždy celý mobil (po chvilce přestane reagovat dotyk a musím vždy počkat až se telefon sám zamkne než mohu poté ručně ukončit prohlížeč) a zde na notebooku mi začne žrát prohlížeč POUZE s otevřenými dvěma stránkami zive.cz ihned 2 GB RAM. To je fakt hrozný (samozřejmě se také po chvilce celý prohlížeč začne zasekávat) .

Zkoušel jsem to s ripem (default x264) i s originálním videem 1080p a obojí na mém free webu naprosto bez problému jdou ve firefoxu přehrát, zato teď v noci se to zivácký na tom jejich aldruinovém serveru, nebo kde to maj, furt kouše a na webu nejde přehrát vůbec (firefox).

https://www.youtube.com/watch Očividně to někdo z mobilmanie pochopil, že se na video nedá koukat ve vyšší kvalitě .

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 10 Chrome 55.0.2883.87

Už je to v pořádku. O víkendu byl videoserver špatně nastavený, videa se ukládala do úložiště, které bylo dimenzované pro statické obrázky. Když zkusíte video například v článku http://www.zive.cz/clanky/novy-nvidia-shield... , už se bude přehrávat správně.

Ano, nyní již funguje dokonce velice problémový poslední díl Týdne mobilně na mobilmanii . Vřelé díky za opravení.