Problémy se síťovým diskem WD My Book Live

Dobrý večem,

mám síťový disk WD My Book Live 2 TB, geniální zařízení s všestraným využitím v domácnosti s plno IT zařizeními
Jenže jak už to tak bývá nic není dokonalé

Asi měsíc po zakoupení disku semi začalo objevovat toto:
Network link down
The network link is down or has become intermittent. Please check your network connection.

Kopírování směrem ze sí´tového disku na disk v PC je asi jen 5-6 MB/s, předtím bylo klidně 30-40 MB/s. Kopírování na síťový disk je OK 40-50 MB/s. ovladače na disk neexistují, mám nejnovější verzi FW, kabely CAT6, takže netuším v čem by mohl být problém..Už jsem restartoval router ke kterému mám disk připojen, disk ale ta hláška tam pořád v nastavení disku je...

A co mě taky vadí, že se mi někdy stane, že si mi vůbec disk nezobrazí v comanderovi nebo v síťových zařízeních v průzkumníku.viz screen.

img34.imageshack.us ...

pomůže až restart PC..přitom disk svítí diodou, že je připraven a dokonce se dostanu i přes webového správce k jeho nastavení, takže nechápu proč mi ho windows neukáže a nemůžu se dostat na soubory uložené na disku a přitom ,když se zrovna dívám ve stejný okamžik na TV (přes xtremera) a chci přehrát nějaký soubor z toho síťového disku tak se na něho dostanu a přitom PC ho nevidí (i když si ale všimnete screenu, tak mezi úložišti figuruje ale správně by měl být zobrazen i pod kolonkou počítač, pomůže až restart...

Odpovědi na otázku

NEtušíte opravdu někdo co by mohlo hlášku způsobovat ? WD bohužel nemá českou podporu produktu aspoň jsem ji nenašel a englissky neumim...

Mozno by stalo za to otestovat to s inym LAN kablom aj ked si myslis, ze ten co tam mas teraz je dobry.

Zdravím. Co se týče ovladačů, na našem o velikosti 1TB, byly ve složce Software. Když jsem je neměl nainstalované, tak se mi disk v průzkumníkovi zobrazoval stejně. Po jejich instalaci vše běží jak má. Nemá kdyžtak WD databázi s ovladači?

Ahoj,odpoved neznam, ale mam tady disk s podobnym chovanim, navic jeste neusina. Kopirovani na disk je rychle, cteni z disku cca 5-7 MB/sec. Koupil jsem jeste 3TB variantu a tam je kopirovani na disk cca 30MB cteni kolem 50MB...Kolega ma 1TB verzi a tomu to jede 70 MB cteni a zapis je 50 MB.

Bohužel mám naprosto stejný problém . Notebook zn. Asus, Mobil Samsung galaxy mini 2, Samsung galaxy S3 mini (mobily přes aplikaci wd2go) disk rozpoznají.(vše připojeno přes WiFi). Jenom ne Destkop HP .