Problémy s výměnným rámečkem bez větráku

Ahoj! V mém pécéčku používám výměnný rámeček, což mi dosud celkem vyhovovalo... Po čase mi však začal odcházet integrovaný větráček (ty zvuky co vyluzoval bych vám nepřál slyšet ...), tak jsem ho zcela bezostyšně odpojil a ... počítač začal dělat problémy - občas odmítá naběhnout systém, občas funguje úplně bezvadně, občas mi rovnou spadne do modré obrazovky ... Nevíte, jestli je ten větráček pro comp tak důležitý či jak to jednoduše obejít, aby si třeba PC myslelo, že zapojený je??? Předem díky!

Odpovědi na otázku

Zdravim. Odpojeni toho vetracku urcite nebude zpusobovat tyto popsane problemy. Problem by mohl byt v prehrivani disku. Dalsi problem by mohl byt v ramecku nebo v IDE kabelu (vychazim z toho ze ramecek je pripojen prez IDE). Zkus se podivat jestli je kabel poradne pripojen a popripade zkontroluj ramecek, jestli pri te manipulaci odstraneni vetraku nedoslo k poskozeni toho plosnaku. Kdyztak zkus jet chvili na disku pripojenym bez ramecku a zkus i jiny IDE kabel. Tim se i odstrani prehrivani v ramecku.

Ahoj.Vymenitelné rámiky/šuplík na HDD/ nie sú vhodné na trvalú prevádzku diskov-v pôvodnom prevedení-chladenie disku je nedostatočné, čo znamená, že skôr, či neskôr nastanú problémi, nehovoriac o tom, že malé vetráky na ich chladenie nemajú dlhú životnosť, spôsobujú hluk.Problémi môžu nastať aj pri častom vysúvaní a zasúvaní rámika.Toľko moja osobná skúsenosť, a preto ich ja osobne používam len na zálohu dát.