» Poradna » Programy

Problémy s virusem

Dobrý den,Dnes ráno se mi dole na liště ukázalo: "služba hrozeb se zastavila, restartujte ji". Zapnul jsem tedy Windows Defender a dal něco jako: Restartovat službu", načež se Defender zaseknul. Zkusil jsem to tímhle způsobem 3x. Na internetu jsem našel tuto radu https://forum.zive.cz/viewtopic.php a postupoval jsem podle nich. Defender naběhl a po cca 30 minutách se znovu ukázala ta stejná hláška. Stáhl jsem tedy MSERT. Nechal jsem běžet plnou ochranu 1 Hod 51 Min a poté se program zasekl na: " WPSettings.dat . Ukončil jsem tedy hledání s tím, že bylo nakaženo cca 23 000 souborů. Zapnul jsem tedy znovu Defender a začal celkovou kontrolu, kde bylo nalezeno asi po 2 hodinách asi 350 nakažených souborů. Dostáváme se tedy do současnosti, protože jsem u tohoto kroku skončil. Nyní se mi ukazuje Windows Defender - Požadovány Akce. Defender tedy otevřu a vidím: "nalezeny hrozby, spusťte doporučené akce " a stisknu "spustit akce". Program se zasekne a vypne se. Co teď? Nerad bych přeinstalovával celý Systém. V PC mám "jen" hry a věci potřebné ke studiu. Mám zde rovněž pár fotek z telefonu.Nutno dodat, že jsem dnes instaloval NOVÝ disk Adata SU 800 Ultimate 256GB a po zapojení a vytvoření oddílu jsem s pomocí aplikace CrystalDiskInfo zjistil, že byl již spuštěn 3x a že jel dohromady 1H. Jak už jsem zmínil, MSERT se zasekl právě na službě WPSettings.dat, která byla na disku Adata.Můj PC:Win 10 64-bitCPU: Fx-6300 (Prosím, neřešte)Gpu: Amd Radeon HD 7700MB: gigabyte 970a-ds3pZdroj: Enermax Naxn 500W Bronze 80+SSD: Samsung 840 PRO series,Western Digital Caviar Blue 1TB 7200 RPM, nově i již zmíněná AdataHDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 7200 RPMDěkuji za všechny rady,Pema

Odpovědi na otázku

Zapomněl jsem zmínit, že vše, co stahuji z internetu nahrávám na VirusTotal. PC mám doma a nikdo jiný, než já k němu nemá přístup.

Defender ma po poslednim updatu chybu, kdy krachuje na souborech ktere maji v nazvu dve tecky za sebou. V Prohlizeci udalosti najdesk konkretni soubor(y), ktere musis prejmenovat.VIz https://www.idnes.cz/technet/software/microsof...

Ale on mi teď píše, ať odstraním hrozby. Ostatně mi to napsal i ten MSETR. A ano, tyto kroky už jsem zkoušel.Při psaní se mi objevilo, že našel hrozby, rozkliknu ho, ukáže se mi historie hrozeb, napíše, že zde nejsou žádné hrozby a znovu padá.

Stáhni si tohle udělej buď cd nebo usb. Nabotuj F2 nastav češtinu a potom až se to načte vyber hloubkovou kontrolu atd.https://www.eset.com/cz/podpora/sysrescue/