» Poradna » Programy

Problemy s velocity 100

poridil jsem si grafiku STB velocity 100 AGP, 8Mb ram, ale mam s ni velke problemy. chtel jsem nainstalovat quake2, abych ji otestoval, ale behem instalace se najednou cdromka zastavila a reagovala jen mys (buttonky ne) a klavesy ctrl+alt+del...obecne jsem potom zjistil, ze to same se deje pri jakemkoliv kopirovani velkych souboru z cdrom.bohuzel, to neni to nejhorsi.pokud se v cemkoliv pokusim zapnout harwarovou akceleraci pres glide, opengl nebo direct3d, vse po par okamzicich (ne-li v prvnim frame) pada, obraz zatuhne a pokracuje jen zvuk..na druhou stranu, v quake2 pri nastaveni software-renderingu projede intro (tahane z cd) bez obtizi, kdezto pri opengl se intro sekne (kopirovani/stahovani velkych souboru z cd...)prosimvas pokud nekdo mate podobne zkusenosti nebo o tom neco vite, dejte mi vedet, fakt me zachranite.mam mb tomato bx98 (via apollo pro chipset), celeron 266, 32 mb ram...

Odpovědi na otázku

Ja osobne mam taky Velocity 100 a funguje bez problemu. (deska Tomato, Intel chipset LX, Celeron 266, 96MB), ale koupil jsem ji od kamarada, ktery mel podobny problem jako ty (deska Microstar, Intel chipset BX, Celeron 466, 64 MB). Cokoli co vyuzivalo D3D, Open GL, Glide se mu do 10 sekund zaseklo. Zkouseli jsme ji na ruznych deskach a vetsinou bezela bez problemu. Doporucuji vyzkouset kartu na jine zakladni desce.