» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problemy s rezimem spanku

Zdravim,Nedavno jsem poridil novy bezdratovy set klavesnice + mys (model HP Pavilion 800 s USB donglem) a od te doby nejak blbne prepinani PC do rezimu spanku. Mam notas pripojeny na monitor a vzdycky jsem byl zvykly ukladat PC do rezimu spanku pres klavesovou zkratku (na klavesnici sice neni primo funkcni klavesa, ale mam pro to vytvoreny spustitelny batch file). Obcas (nepravidelne) se stane, ze PC se do spanku prepne, ale za par sekund se hned probudi a objevi se zamykaci obrazovka. To se deje i kdyz rezim spanku aktivuju klasicky pres nabidku start. Problem mozna bude v tom, ze v nastaveni jsem ponechal moznost probouzeni z klavesnice (tim padem i mysi) a pri ukladani do spanku muze v dane chvili probihat nejaky souvisejici proces, ktery rezim spanku prerusi. Toto nastaveni bych ale rad zachoval abych nemusel pokazde pri probouzeni otevirat viko notasu a zapinat pres napajeci tlacitko. Kontroloval jsem i dalsi nastaveni v moznostech napajeni, ale nic zatim nepomohlo.Mate nejake tipy? Predem diky za odpovedi

Odpovědi na otázku

Nelze, buď wakeup přes klávesnici a myš povolíš nebo zakážeš.Tipoval bych to na tu myš, máš jí na kvalitní podložce?

Podlozku nemam, ale zas tak citlive to neni. Nejlepsi by bylo nastavit probouzeni jenom z klavesnice a u mysi zakazat, ale tim ze je to set s 1 donglem, tak to neni mozne...aspon jsem to nikde nenasel, ale pokud by to nejak nastavit slo (treba pres nejaky extra soft) tak by to mohlo pomoct

Není na myši nějakej vypínač? Mám Logitech M705, ta ten vypínač zespodu má...

Tak vypinac tam je, ale zapinat to pri kazdem probouzeni mi neprijde moc komfortni...krome toho, ze bych na to porad zapominal

Na to si rychle zvykneš.1.-4. den po vypnutí myši: přijdeš k PC, zameleš myší, vono nic - AHA! - zvedneš myš a zapneš ji5. a další den: přijdeš k PC, zapneš myš.Já myš pravidelně vypínám a vůbec mi to nepřijde nekomfortní.

To už rovnou může pouštět počítač na bedně, měl koupit něco lepšího no