» Poradna » Notebooky

Problémy s procesorem

Dobrý den.Mám problém s procesorem, který začal je to asi týden spátky. Rapidně se snížila jeho frekvence při zátěži a má nízké teploty i kdyby neměl. Dnes když jsem si zapnul PUBG tak mi v levém horním rohu vyjel nápis PHYSX CPU. Neví někdo čím by to mohlo být způsobenou popřípadě jak to vyřešit? Myslím že aktualizacemi to způsobeno není. Procesor je intel core i 7 8 th gen a notebook mám MSI 63rd.

Odpovědi na otázku

Dodatek: Ze 3ghz to kleslo na 0,8

Pokud to napsalo Physc CPU, tak to IMHO znamená, že nejede PhysX přes grafickou kartu, ale přes CPU. Ono to scelkově vypadá, že se ti hry nespuští přes nVidia kartu, ale přes integrovanou v procesoru, která samozřejmě nestíhá, takže CPU část se fláká a proto je studená. Patrně se tiu aktualizovaly ovladače a nefunguje nVidia Optimus.

To bude asi ono. Jak by se to dalo vyřešit ?

Pokud máte na tom NB Windows 10, jako že předpokládám, že snad ano, tak se mrkněte do správce úloh. Pokud máte nějakou z posledních verzí Windows 10, tak tam je upgradovaný správce, kde vidíte všechny grafiky a jejich vytížení.Lze tedy velice snadno která grafika jede, a která ne.Pokud opravdu nepřepíná na dedikovanou, tak bych osobně zkusil znovu nainstalovat ovladače dedikované grafické karty. Ideálně nějaké nové. Nejlépe ze stránek výrobce notebooku, ale většinou tam není rozdíl vůči normálním Nvidia ovladačům, takže lze zkusit i aktuální ovladač ze stránek Nvidia, který je přímo pro vaší grafiku.

To je právě ten problém. Nejnovější nVidia ovladače nezohledňují Optimus, proto to pak lidem blbne.Nejlépe nainstalovat ovladače od výrobce notebooku.Nejdříve se instaluje Intel ovladač a až poté nVidia.