Problémy s připojením přez modem, pomůžete?

prosím o radu. Mám nainstalovaný windows XP SP2 a interní modem microcom 56k. Bez problémů se k internetu připojím a jak explorer, tak outlook fungují jak mají. Ale cirka po minutě nastanou problémy. Někdy dřív, někdy dýl... stránky se přestanou načítat, někdy se nově načtená stránka zobrazí jakoby přez tu předchozí a je z toho neslodovatelný paskvil, ale většimou při zadání jakékoli adresy vyskočí zprávy: stránku nelze zobrazi atd... ani outlook najednou nemůže najít pop ůčty, nelze dělat nic. Připojení je však stále funkční, byjtíky tečou, když piknu jakýkoli server, dostanu odpověď, At config se také hlásí normálně, technocky prostě vše běží. Ale explorer i outlook se najednou chovají, jakoby byly offline. Zkoušel jsem různé ovladače modemu, zapínat a vypínat snad vše.. problém přetrvává... setkali jste se někdo s podobným problémem? víte jak na to? předem moc děkuji

Odpovědi na otázku

Co viry, spyware - nebydlí v PC?

Nepravděpodbné.. HDD byl čistě formátovaný, Win XP čerstvě naistalovaný  doplněný o SP2 a v počítači je nahraný NOD32, který tedy nemá zrovna nejčerstvější aktualizaci..

Mám také podobný problém. Na notebooku mam WIN XP home. Připojuji se přes interní modem přes volny.cz. Vše bylo v pohodě dokud jsem nenainstaloval SP 2. Ted při vytáčění se není možné připojit a po chvilce to hlásí obsazovací tón. Opravdu nevím co s tím. Myslíte, že za to může instalace SP2? V nastavení jsem nic neměnil. Zkuste někdo poradit co s tím. Většinou to bývá hloupost a to je nejhořší. Předem dik za radu.

redy> Kukni jestli nemáš zaškrtnuto "čekat na oznamovací tón"

pokud by ho neměl zaškrtlí tak by se vůbec nepřipojil

Pepa> To nesmí být zaškrtlé !

No máš pravdu špatně jsem to napsal mám již dlouho kabel ,ale myslel jsem to tak, že ta tvoje rada je k ničemu protože je úplně od věci myslím, že pokud by to měl špatně nastavené tak by se modemem vůbec nepřipojil. Jestli se pletu tak mě prosím oprav.

Pepa> S tím zaškrtáváním jsem to posílal tomu (redy) a ten psal že se vůbec nepřipojí.Jinak taky už dlouho "nemodemuju".

Tak to jo u něho je to opravdu dost pravděpodobné.

Měla jsem přesně takový problém. Až mi to naštvalo a pořídila jsem si vysokorychlostní ADSL v akci od "volny". Jsem spokojená, ale po 3 týdnech se stalo, že jsem se nemohla dostat na server i když jsem byla připojená na síť. Volala jsem na t. podporu, a první co bylo, jestli mám naistalován SP2. Řekla jsem že ano a pracovník mi řekl, že s firewallem SP2 jsou problémy, abych ho vypnula. Tobě to neradím, protože zřejmě jedeš dial-up jako jsem měla já. ADSL je od providera chráněné. Myslím, že problém bude někde v tom, ale nevím jak ho řešit v Tvém případě. Omlouvám se, že jsem Ti vlastně neporadila.

zkoušel jses připojit přes někoho jiného

Něco podobného jsem měl taky a spravilo to nastavení DNS, nenechat systeem, aby si DNS nastavoval sám. Taky jsem byl připojený, ale stránka se nenačetla a tvrdilo to, že je tam někde asi chyba. Nastavení DNS tomu pomohlo, pak už to běhalo normálně. Zdeněk

Tak už jsem ten problém vyřešil. Vše co jste mi radili jsem měl nastaveno, vždyť už s PC nějaký ten týden pracuji. Já osobně soukromě používám taky ADSL a jsem spokoje. Jde totiž o firemnií noťas, který cestuje po Evropě a je potřeba ho připojit pokaždé jinde. Prostě jsem si našel na smlink.com nový ovldač a prostě jsem ho tomu hajzlíkovi WIN XP natvrdo vnutil a jede to jako hodinky. Jinak vám všem moc děkuji za příspěvky. Zase někdy příště. Ahojky.redy