» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problémy s OS, Nvidií?

Zdravíčko vespolek, obracím se na vás s velmi akutním problémem, jelikož si sám nevím už rady. 24.8.2015 (datum není důležitý) jsem si koupil notebook, přesněji Lenovo IdeaPad Z50-70, bez OS z alzy. Nechal jsem si tam od známého nainstalovat Windows 7, a všechno běželo v naprostém pořádku zhruba do března, dubna, kdy se mi notebook sám od sebe zasekl, restartoval, přičemž se mi smazal windows. Říkal jsem si cože?.. Někde musí být chyba. Ale nechtěl jsem to řešit reklamací, nebo pomocí odborníka, tak jsem si poradil sám. Sehnal jsem si od kamaráda instalační CD s Windows 8.1, pomocí něhož jsem zformátoval disky v notebooku, čímž jsem pochopitelně odstranil vše co tam bylo, a Windows 8.1 se mi podařil úspěšně nainstalovat. Tahle samá situace nastala během jednoho měsíce ještě asi 3x, ale vždy jsem to vyřešil, od té doby běželo vše bezproblémově. Až do včerejška, kdy mi notebook opět zamrzl, sám se restartoval, a nastal stejný problém. Takže jsem sáhl po instalačním disku s Win 8.1, ale nechtěl jsem přijít o žádné soubory, ovšem neměl jsem nic zálohovaného a externí hdd jaksi postrádám. No povedlo se mi nakonec znovu nainstalovat Windows 8.1, zapnul jsem notebook a většinu souborů, tedy vše co bylo uložené na D, mi zůstalo, a vypadalo to, že notebook běží v naprostém pořádku. Dokud jsem se tedy nepokusil zapnout hru League of Legends. Ve hře, z dřívějších 80 - 150 fps na absolutně nejvyšší rozlišení, mi fps při jakkoliv nízkém, i vysokém rozlišku kleslo na 02-03 fps (wtf..?!). Zkusil jsem tedy zapnout hru Counter Strike 1.6 (přes steam - original koupenou), a fps mi ze stabilních 100.5 padlo na takových 40 - 80. Podíval jsem se do nastavení, tam jediné 2 možné rozlišení jsou ovšem 1920x1080 nebo 1024x768. Řekl jsem si, že to není možné, když předtím tam bylo na výběr ze zhruba 15ti různých rozlišení. Dobrá tedy, zkusil jsem zapnout metin2, ten se ovšem nezapl a hodilo mi to chybu: Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE. Podíval jsem se do Config, změna rozlišení, a i u metinu Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

"Nechal jsem si tam od známého nainstalovat Windows 7, a všechno běželo v naprostém pořádku zhruba do března, dubna, kdy se mi notebook sám od sebe zasekl, restartoval, přičemž se mi smazal windows."Windows se sám od sebe nesmaže. Poškodit se mohl, nebo jsi chytil breberku."Sehnal jsem si od kamaráda instalační CD s Windows 8.1, pomocí něhož jsem zformátoval disky v notebooku, čímž jsem pochopitelně odstranil vše co tam bylo, a Windows 8.1 se mi podařil úspěšně nainstalovat"A proč jsi jako po nabořeném systému hned zase cpal další? Proč jsi tam nedal to, co tam bylo předtím?"Momentálně jediné co mám staženo na notebooku je Metin2 celestial, winrar, google chrome, DirectX 11."Ten Winrar máš koupený? Co ta hra? Jestli tam cpeš warez, můžeš si to klidně průběžně svinit breberkami sám.

Počítač vždy hlásil, že chybí windows, winrar koupený nemám, je stažený z oficiální stránky, ta hra se nekupuje..

To, že hlási neexistenciu OS, neznamená, že tam nie je OS. Aj poškodený bootldr to spôsobí takúto hlášku.1. tiež nechápem system: W7, potom W8.1, ale je aspoň 1 z nich legálny?2. nabootuj inštalačku, pozri sa na disk (shift F10) či sú tam data a oprav zavádzač:bootrec/rebuildbcdbootrec/fixbootbootrec/fixmbrAk nepomôže, reinštalácia a pochopenie na čo sa používa záloha.

Oba systémy jsou legální, zakoupil jsem notebook s W7 a potom co jsem nainstalovat 8.1 šlo vše bez probémů. Až nedávno se mi počítač sekl, restartoval a začalo se tím toto.

Napísal si: "...IdeaPad Z50-70, bez OS z alzy.". Tak kde je pravda?

a proč si teda nenainstaloval znova W7? Nabourání systému není výzva PC "Tenhle OS mi nechutná, naval jinej!"

Ten windows 7 mi tam instaloval jeden známý. Bohužel, stěhovali jsme se a již nemám možnost nechání si tam nainstalovat Win7. Proto jediná možnost je ten Windows 8.1.

Ak máš PK, stiahni W7 a nainštaluj.

"zakoupil jsem notebook s W7" = máš licenci. To jen tak jako vyhodíš 2-3 tisíce jen proto, že nemáš kamaráda, co ti to tam dával? Když zvládneš instalaci W8, tak snad zvládneš i W7 a získat instalačku W7 není zas až tak problém.

nezkoušel jsem, ale možná to ještě funguje:http://www.howtogeek.com/186775/how-to-download-wi...

Nebo tady je to oficiální a nejjednodušší:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Hra je f2p, takze stahovani i hrani zdarma (s hodne neferovym cash shopem, co jim to zaplati). O zakoupenem winraru pochybuju - osobne neznam snad nikoho - takze nahradit 7z.OK, system a graficke ovladace se tam nacpaly a co zbytek? Navic ovladace grafiky by mely byt ze stranek Lenova.