Problémy s "novějšími" graf. kartami na PII 266 MHz, desce ASUS P2E-M

Omlouvám se, že zde obtěžuji s takovou "vykopávkou", ale dost jsem zde hledal možné odpovědi, a však řešení mého problému jsem nenašel. Mám 5 let starý PC AUTOCONT s procesorem P II 266 MHz na desce ASUS P2E-M, 128 MB SDRAM, HDD 2,1 GB (skutečně 1,96 GB) atd. Používal jsem dosud grafickou kartu ATI RAGE IIC 2MB na AGP, šla i relativně plynule mnohá méně kvalitní videa divx a xvid. Karta ale už nepodporovala např. BS player, který hlásil chybu - jak pod Win 95, tak pod Win 98SE. Titulky bez pozadí v MV2playeru zase šly u náročnějších videí i při nastavení „full transparent“ na černém pruhu. Dostal jsem od bratrance starou (též z roku 1998) funkční kartu MATROX MGA G 200 AGP 8 MB, ale po instalaci ovladačů a přechodu na lepší rozlišení než 256 barev se začala objevovat hlášení chyb v aplikacích "explorer", "gdi.exe" a systém většinou do 10 minut zamrzl, někdy ani nenaběhl, jednou došlo ve Win k chybám zobrazení (4 malé zkreslené plochy místo jedné). Jinak byla ale grafika očividně lepší i plynulejší, titulky MV2playeru šly bez černého pozadí „full transparent“.  Po navrácení původní karty RAGE II C 2 MB se přihlásily její ovladače a vše šlo okamžitě opět bez chyb. Chyby se hlásily i po přechodu na Win 98 SE a instalaci Matroxe jako první karty - nemělo tedy snad jít o hádání se ovladačů. Získal jsem i kartu ATI RADEON 7000 64 MB TVout od Saphire a objevila se stejná hlášení, jen ještě mnohem častěji a kartu tak nejprve nešlo skoro vůbec použít. Měnil jsem různá nastavení v BIOSU AWARD, přepálil novější, ale o moc stabilnější to nebylo. Nakonec relativní stabilitu (občas při větší námaze stejně samovolný restart) nastolilo v nouzovém režimu (jinak se systém hned zasekával) snížení hardwarového urychlení na druhý nejnižší stupeň. Windows to přímo doporučují při neočekávaných chybách programů. Direct x 9.0b tak ale nenačte paměť karty a MV2 player zase přehrává titulky „full transparent“ na černém pruhu, karta se tak moc neliší od původní, určitě nevyužívá ani to, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

odkud jsi !!! jestli jsi z okoli HK tak ti poslu adresu a dam ti to do kupi za 300kč jo?chce to jen nové ovladace , kup si chips , computer casopis tak vysli ovladace na ati radeon 7000 jen je na instalovat a je to

no staré desky, nejsou schopny dodávat dostatečné napětí do AGP portu, třeba i440BX měly problémy s GeForce2 a výš, zkusil bych hledat v biosu agv povtage a zkoušet zvyšovat, také by možná nebylo od věci zkusit zvýšit napětí čipsetu, co se týká AGP 1/2/4 je to pouze rychlost přenosu

Zajímavé, možná to bude v napětí. Dělala to ale i karta MATROX MGA G200 AGP 8 MB z roku 1998. Bohužel však zřejmě v mém biosu věci jako napětí nebo frekvence měnit nemohu, jen je pasivně vidím kolísat. Jde to v nějakém jiném programu, nebo mechanicky na desce?

mno pokud to neni ani v nejnovějšim biosu tak je to špatný, to by pomohl jednine hw modding , což je jaksi dost hmm náročný? a člověk se musí vyznat v elektrotechnice, je taky dost těžký radit když se neví jaká zákl. deska v tom pc je

aha ASUS P2E-M tak nic pardon

jo koukam do datasheetu intel 440 ex a koukam že to podporuje pouze agp karty standardu 1.0zkusil bychPoland, Czech Republic, Russia, etc.: TechnicalSupport.EE@matrox.com FAQ: What graphic cards are supported on a motherboard that requires a 1.5v graphic card?FAQ Category: Common Questions FAQsProduct Group(s): Marvel G200, Marvel G200 TV, Marvel G400 TV, Millennium 2, Millennium G200, Millennium G400, Millennium G400 Max, Mystique G200, Productiva G100, Millennium G450, MGA G200, G200 Multi-Monitor Series, G100 Multi-Monitor Series, Marvel G450 eTV, Millennium G550, Parhelia, Millennium P650, Millennium P750- Our G-400 and later graphics cards, be it AGP4x or AGP2x, are compatible with virtually all motherboards." However, if the motherboard calls for a 1.5V card ONLY to be installed, the 2x versions of our G400 card may not work properly. We've identified the G400 boards that support AGP 4x transfer rates with an additional '4A' in the part number: G4+MDH4A32GB/40. G400 boards without the '4A' in the part number will be the models that may not work with 1.5V only motherboards. Please note that all models of the Marvel G400, G450, G450 eTV, and G550 series are not affected as an agp 2x version of these cards do not exist.

A co třeba se zeptat nějakého technika v Autocontu?