» Poradna » Notebooky

Problemy s notebookem

caute lidi mam asi 2 mesice novy notebook (asus rog gl552vx-cn146t) a mam dotazu 1.je spravne nabijeni notebooku (kdyz ho prenasim malo) mit ho nonstop v nabijecce nenici se tak baterie?2.vcera mi vyskocila pri restartu BSOD (zadne cislo jen "driver_state_power_failure") nasel jsem ze to je kvuli ovladacu ale mam je z officialnich stranek (pred par dny jsem reinstaloval notebook-na win 10) jak to vyresit toto? (BSOD myslim) a k tomu jeste napisu ze kdyz restartuju notebook tak to trva vzdycky 20minut ne par minut ale dlouho3.zaklapnu normalne notebook jdu si neco vzit na jidlo nebo ven prijdu a chrome zamrzne a u wifi je zluty trojuhelnik vyresi restart (ktery trva dlouho) jak vyresit toto?

Odpovědi na otázku

Asus standardně nabíjí baterku, až když spadne pod 90%. Určitě to máš napsané v manuálu.

jenze ja tam mam treba nekdy "99%-nabijeni"

up

Jo, my víme, nemusíš nás upozorňovat...

Píšeš, že jsi přeinstaloval stroj. Jednalo se o obnovu tovární instalace od ASUS, nebo jsi dělal vlastní čistou instalaci (ODD, USB flash)? Pokud vlastní čistou, je třeba nainstaloval poměrně velké množství ovladačů a dalšího podpůrného ovládacího SW (ATK, Hotkey, USB charge...). Situace není úplně jednoduchá protože právě pro Wi-Fi si musíš vybrat ze 4 výrobců (Intel, Realtek, Broadcom, Qualcomm), podle ID Hardware, které ASUS do přístroje osazoval. Totéž platí pro Bluetooth. Navíc ASUS vydal před 2 dny aktualizovaný BIOS, který opravuje FW a bylo by záhodno jej naflešovat. ☺https://www.asus.com/cz/Notebooks/ROG-GL552VX/...

aha diky takze delal jsem instalacku pres mediacreationtool a pres externi hdd jinak od te wifi jsem instaloval ten uplne prvni od intelu jak zjistim ktery tam ma byt (intel,realtek,brodcom,...) a instaloval jsem tam vse krome veci (bloatwaru) z "utilites" a "others" (mam neco z toho tam naistalovat?)

https://ctrlv.cz/vtszmam tam toto takze staci ten od intelu nebo i od realteku?

Wi-Fi máš Intel a jak jsem psal, každé zařízení má v podrobnostech tzv. ID hardware, podle kterého jen tak dohledáš výrobce a správný ovladač. Důležité je, aby ve správci zařízení nebylo žádné neznámé, nenainstalované, nespuštěné, nebo chybující zařízení. Z Utilities bych nainstaloval "ICEsound" a z Others pak "Intel Management Engine Interface", "Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework Driver" a "Intel(R) Serial IO I2C Driver".https://philipyip.files.wordpress.com/2013/12/hids2.png

jo a jeste kdyz dam flash soubory a nactu v biosu "easy flash" nevidim ty soubory zkousel jsem to dat i na c: i na externi hdd

Jakou verzi máš teď v notebooku? ☺

no mela by tam byt ta predposledni 204https://ctrlv.cz/kD4a

Tak ji nechej. Mám takové tušení, že ten poslední BIOS bude jen update pro nové CPU KabyLake.

a da se tam vlastne osadit jina cpu nebo gpu? nechci hned ale za 3roky minimalne aspon jo