» Poradna » Web a internet

Problemy s Mozilou

dobrý den,v poslední době mám problémy s Mozillou Firefoxem.Při odkazu na jakoukoliv stránku webu se mi zobrazí hláška:Chyba zabezpečeného spojeníPři spojení s www.volny.cz nastala chyba. Certifikát partnera obsahuje neplatný podpis. Kód chyby: SEC_ERROR_BAD_SIGNATUREPožadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému.Hlásit chyby jako je tato a pomoci tak organizaci Mozilla identifikovat a blokovat škodlivé stránkyZkoušel jsem odinstalovat a nainstalovat znovu,den to funguje a příští den se problém vrátí.Zkoušel jsem různé rady ale nejsem zas takový odborník abych zasahoval do registru a pod.V Internetu Exploreru tento problém nemámProsím poradteděkuji

Odpovědi na otázku

Podobný problém jsme měl u jednoho počítače také, bylo to špatným datumem v počítači, myslím, že tam byl rok snad 2025 a tím pádem nebyly certifikáty platné.

Pokud bude datum a čas v pořádku, zkus deaktivovat antivir. V minulosti to způsoboval např. Avast (jeho modul pro skenování https stránek).

dobrý den,díky všem za pomoc.Našel jsem na poradně Mozilla v originále radu ,že mám ve svém antiviru Esetvypnout a zapnout kontrolu protokolu SSL/TLS.Udělal jsem to a závada je pryč.Kiralok

 | ChromeOS Chrome 61.0.3163.51

závada není pryč ... to bude až odinstalujete Eset

"V minulosti to způsoboval např. Avast (jeho modul pro skenování https stránek)." - to bolo - už je to dávno odstránené. Takže Avastom to nebude - navyše - ani ho nemá. Má ESET (teda asi jeho odvar - ESET už nie je akosi schopný).

Ahoj,po aktualizaci počítače se mi stal stejný problém a opravdu pomohlo u antiviru Eset vypnout a zapnout kontrolu protokolu SSL/TLS. Mluvila jsem i s technickou podporou Eset a ti mi potvrdili, že o tomto problému ví a poradili stejnou věc.

Řešil jsem podobný problém. Thunderbird 78. Chybová hláška Klíč certifikátu není dostatečný pro požadovanou operaci. konfigurace vtahující se k 19x.xxx.xxx.xxx musí být opravena. Zkoušel sem mazat certifikáty v Thunderbirdu, různé konfigurace SMTP neponáhalo. Na foru Mozilli byl odkaz na US vezi helpdesku pro Firefox a tam jsem vyčetl, že snad by pomohlo smazat soubor cert9.db. Soubor se nachází v Thunderbird\Profiles(původně ve Mozilla\Profiles). Pro jstoto zkopírovat profiles do nějakého pomocného aresáře pro zálohu. V Profiles smazat soubor cert9.db. Možná to někomu pomůže.