Problemy s motherboardem po 1,5 roku bezproblemoveho provozu

Zdravím,obracím se na odborníky s žádostí o pomoc. V lednu 2016 jsem koupil a sestavil nový PC (motherboard gigabyte b85-hd3 rev. 2.1, i3-4170, Kingston HyperX Savage DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9, starší case, zdroj Coolermaster thunder 600w - uvažoval jsem o dalším upgrade). cca. po 1 měsíci mi začal rezonovat zdroj, prodejce vyměnil a vše fungovalo bez jediného problému do srpna 2017 (tedy krom toho, že se mi zpožďoval čas, cca. 30 sekund za měsíc, ale toto by snad nemělo mít vliv). Popis problému - počítač sem ráno normálně vypnul a odešel do práce. Když jsem se vrátil, počítače jsem se nijak nedotkl, každých 10 sekund byl slyšet zvuk jako by se zapnul pc, roztočil se větrák cpu, kontrolka disku problikla, ale pc nenaběhul. A takto se v cyklech opakovalo. PC nešlo zapnout, jediným řešením bylo odpojit od zdroje. Když jsem druhý den PC zapnul, naběhl v pohodě, ale za 2-3 hodiny se sám vypnul a opět se začal cyklit (viz. výše). Odpojil jsem disk, nepomohlo, proházel ram, nepomohlo. První podezření byl zdroj - prodejce ani neřešil reklamaci a vrátil peníze. Koupil nový (be quiet pure power 10, 400W), přinesl domů, vše běželo 4 hodiny v pohodě, ale pak opět stejný problém. Podezření začalo padat na desku. Proto jsem CPU, RAM i desku odnesl prodejci na reklamaci. Výměna CPU (úplně nový), výměna RAM (úplně nové), deska opravena (na protokolu neuveden způsob opravy). Když jsem přišel domů, vše zapojil, pustil a za cca. 2 hodiny opět stejný problém. Opět reklamace, prodejce vyměnil CPU a RAM (opět úplně nové kousky), deska byla v oficiálním testovacím středisku gigabyte v Polsku, burning test běžel 17 hodin bez problémů (testováno na G1820). PC jsem znovu ještě neskládal, ale obávám se, že bude vše při starém. Na stránkách gigabyte jsem našel, že pro desku b85-hd3 rev. 2.1 není cpu i3-4170 podporováno. Může mi prosím někdo říct, jestli když není CPU podporováno, že by se takto začal PC chovat po 1,5 roku bezproblémového fungování. Pokud Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Rada je sežeňte si díly a zkoušejte , něco vadné pokud je text pravdivý bude. Možné je že i prodejce věc nevyměnil a nezkoušel zajisté seriová čísla jste ověřil. Možná problém na straně elektrické sítě. Zatím na křištálovou kouli Hezké slohové cvičení obsahující spostu nepodstatné omáčky. Že by vymyšlený problém jen pro pobavení?

Za omáčku se omlouvám, chtěl jsem co nejvíce popsat situaci.bohužel to vymyšleno není - já mám počítač v Praze - Chodov, testováno za Prahou (Dobřichovice), a po 3 měsících už mi dochází trpělivost (protože nikdo neví, co chybu způsobuje)ad díly - kouknu na sériová čísla (to mne nenapadlo), ale úplně nevěřím tomu, že by intel a kingston použily stejné díly a jen je zabalily do nové krabičky a přelepily originálními samolepkami)

různá sériová čísla u RAM a CPU

Zkus počítač zapojit do jiné zásuvky, nejlépe na jiný pojistkový okruh (klidně prodlužovačkou). Zejména u starých hliníkových rozvodů se v zásuvkách uvolňují šroubky a může to způsobovat i takovéto podivné chování.

problém se vyskytl jak u mě doma (Praha), tak u známého za Prahou (Dobřichovice)

Celý ten "cirkus" kolem toho tě vyjde vč. času na mnohem víc než koupě nové desky.

atx desky už se neprodávají, deskám z druhé ruky nevěřím

No hlavně že věříš té své stávající, co tak "bezvadně" funguje. Zřejmě ten PC používáš jenom pro zábavu. Ale kdyby k obživě, dávno bys zkrachoval nebo by tě šéf vykopnul...

Nejprve bych s kontroloval kondenzátory v jakem sou stavu za základní desce a ve zdroji pokut narazíš na jaky nafouknuti tak je příčina tam.

nový zdroj mám 3 měsíce, je v záruce, nebude se v něm šťourakkondíky vypadají v pořádku, navíc si myslím, že kdyby byla chyba tam, servis gigabyte by na to přišel a nemohl by pustit na 17 hod burning test. každopádně díky

Do experimentování typu, že vložím do desky nepodporující CPU, bych se nikdy nepustil.. 1. Zdroj značky Coolermaster bych nechtěl ani zadarmo.. - tenhle zdroj mohl způsobit cokoli, jen ne nic pozitivního -> z toho možné vyplývající trable s provozem počítače - viz co mohl vše poškodit na desce.. i když se počítač tvářil, že funguje bez problémů.. 2. Ta deska nevypadá úplně nejhůř .. ale já bych do značky Gigabyte nikdá nešel.. za mě jen Asus(dražší kvalitnější kousky / MSI - lidovější ceny s adekvátní kvalitou Řešení:1. Rozhodně provést diagnostiku základní desky - v solidním pc servisu 2. Pokud je deska O.K. - zvolit dle podpory CPU(ne webu výrobce desky) VHODNÝ A HLAVNĚ PODPOROVANÝ PROCESOR + kontrola podporovaných pamětí RAM k desce3. Zdroj- kur.va do pr.dele proč všichni idioti vybírají jen ty nejsračkovitější zdroje..??? Protože jsou to levný sráče..??? .. OMG.. !!!*A když už někdo skládá pc sestavu, proč nevychází z toho základního, tj. výběr desky a CPU, co do sebe pasují.. + výběr pamětí RAM.. Z čeho se skládá ten blbej počítač..??? CPU + deska + RAM + jakákoliv ku.nda grafika + disky + zdroj + monitor.. Co je na tom všem tak zkurveně těžkýho..??? Nic, zhola nic.. K čemu jsou manuály při fyzické stavbě PC..??? - distanční sloupky a všechny ty další píčovinky, který ke skládání pc v základu patří..???

rev 2.0 CPU i3-4170 podporu, ve snu by mne nenapdlo, že to rev 2.1 podporovat nebude (a ano přiznávám, je to moje chyba, že jsem si to neověřil). na druhou stranu jiné servery udávají, že deska v rev 2.1 cpu podporuje (nakolik jsou informace pravdivé nedokážu posoudit)http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-B85-HD3(rev._2.1).htmlhttp://www.pc-specs.com/mobo/GigaByte/GA-B85-HD3_(rev._2.1)/3696/Compatible_CPUspaměti - hyperX savage fungovaly v jiném PC se stejnou deskou bez problémů, i když nejsou podporovány výrobcem (btw sami výrobci přiznávají, že pamětí je tolik, že nejsou schopni dát všechny do jednoho seznamuna zdroji cooler master to běželo 1,5 roku, be quiet a zalman využívány až v posledních třech měsícíchkaždopádně dík za rady, když se dívám do zrcadla, tak si taky občas říkám, jaký jsem to ale debil

a jestli jde věřit userbenchmark, tak po světě chodí cca. dalších 60 oslů, jako jsem já, kteří osadili b85-hd3 RAM hyperx savage ddr 3 1600 (2x4GB) c9http://www.userbenchmark.com/System/Gigabyte-GA-B85-HD...