» Poradna » Mobily

Problémy s mobilem (nabíjení)

Dobrý den, včera jsem si přivezla mobil z reklamace (Lenovo A6000, dlouho se nabíjel a rychle se vybíjel).Vyměnili baterku a nějakej ten vstupní... Jak to říct.. Opravili prostě to místo, kam se strká kabel od nabíječky.Přes noc (od 23h do 10h) se nabil na 18% (bylo to pořádně zastrčený, mám 100% jistotu, že to bylo ok) - takže mi přijde, že nabíjení je pořád stejné, jako před reklamací. Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Víme, reklamu to znovu. Doma jen zkus udělat tovární nastavení, jestli ti tam náhodou neběží trvale nějaká zaseknutá aplikace. Ale to bys poznal, že se telefon bude silně zahřívat.

Uvidím, někde jsem vyčetla, že si baterka musí "navyknout" a pak by to mělo jít. Tak uvidíme. Každopádně díky za rady

A zkoušel jste jinou nabíječku? Resp používáte tu originální? Nenabíjel jste jej skrz USB port PC?Ono totiž záleží na proudu který nabíječka dokáže dodat a např USB porty PC dávají max 500mA a to nemusí stačit. Obdobně na tom budou některé staré nebo neoriginální čínské nabíječky Má vlastní zkušenost - v autě jsme měl nějakou levnou čínskou noname nabíječku a pokud jsem měl zapnutou navigaci telefon se nestačil nabíjet ale naopak se vybíjel, takže jsem po příjezdu do cíle vyndal telefon z nabíječky a on se vypnul s tím že je vybitý.

navíc také záleží na kvalitě samotného nabíjecího kabelu (mikro USB) ověřeno na několika kusech kdy jsem pomocí aplikace Ampere https://play.google.com/store/apps/details sledoval jak probíhá nabíjení s různými / různě dlouhými kabely zasunutými do jedné nabíječky

Nabíječka je originál od mobilu.Všimla jsem si, že i kabel (nikoliv adaptér, nebo jak se tomu říká ) vyměnili. Zkusila jsem nabíjet přes počítač, a bylo to rychlejší. Někde na internetu jsem vyčetla, že si musí baterka "navyknout", tak to nechám nabít a uvidí se.Děkuji za rady.

Neodkládal bych to a znovu reklamoval. BTW - vyzkoušela jsi jinou nabíječku?

No zkusil bych vícero nabíječek a jestli ani jedna nebude nabíjet normálně, odnesl bych to zpět na reklamaci. S tim navykováním to neni až tak važný, měl jsem spooooustu těchto chytrých blbců( rozbíjim je jak na běžícím pásu)a baterie si nikdy nemusela "navykovat". Nyní mám lenovo k 5 a taky si baterie nezvykala . Říká se ,že pro prodloužení živ. se má nová baterie nechat několikrát vybít do mrtě a zase nabít. To sem taky nikdy nedělal a s bateriemi sem nikdy problém neměl. Takže udělej to tovární nastavení,jak radí Jack ,pak vyzkoušej pár nabíječek ,to ti můžou pujčit kamarádi- nepomůže- neodkládat reklamaci a nenechat se odbýt!:)

Tak jsme tam dnes odpoledne byli, paní říkala, že máme ještě týden počkat, že může jít o to, že si ještě baterka "nezvykla".Kdyby prý nedošlo ke zlepšení, máme přijet, záruka opravy je na půl roku.. Tak doufám, že se to zlepší. Děkuju všem za rady :) Btw tovární nastavení bylo součástí opravy :)

a bateria je macka, alebo co? Moderne baterie sa uz niekolko rokov predavaju "navyknute" ked to chces v macacej terminologii."Zkusila jsem nabíjet přes počítač, a bylo to rychlejší." Tak zjavne nabijacka ktora nabija pomalsie, dava nizsi prud, alebo nedostatocny na nabijanie.

co kouknout do správy baterie,co žere šťávu ? při reklamaci mi v telefonu přehráli firmware ... a zrovna u Lenova se mi stalo,že součástí firmware byla appka,která vytěžovala telefon tak,že se rychleji vybíjel než nabíjel (aplikace neustále budila zařízení z nečinnosti ) ... stačilo appku odinstalovat a byl hned pokoj ;)

Oživím diskuzi... Mobil se mi podařilo následující týden vykoupat... Nešel zapnout, tak jsem musela koupit nový. Jsem prostě smolař :D

jinak plačící smajlík tu není