» Poradna » Ostatní

Problémy s mechanikou

Mám dvě mechaniky NEC 4551, jedna je připojena jako primary master a druhá jako primary slave. Včera při grabování jsem si všiml nepříjemného problému. Druhá mechanika, zapojena jako slave, se chová nestardartně, např. při vložení CD se roztočí, CD načte ale točí se dál! Zastavit ji lze jen jejím znovu vysunutím a zasunutím. Nebo při startu PC se roztočí a zůstane, když je v ní CD. Pokud se tohle stane, tak následné čtení probíhá max. rychlostí 4, i v EAC i v Neru CD speed. Nedělá to ale pořád. Myslíte, že by to mohlo být jejím zapojením jako slave k první mechanice? Ta se chová naprosto korektně. Poradíte, co zkusit? Jde nějak otestovat, zda mechanika není vadná? Dík.

Odpovědi na otázku

Zkus je prohodit, buď fyzicky, nebo na kabelu, a možná poznáš která bije.A nebo každou vyzkoušej zvlášť, bez zapojení té druhé, a taky se ukáže, jesli je vadná, nebo něco jiného.