» Poradna » Ostatní

Problémy s internetem po aktualizaci

Zdravím, může mi někdo poradit? Udělal jsem čistou instalaci Windows 10 a vše fungovalo naprosto bez problémů. Asi po týdnu používání se spustila obsáhlá aktualizace. Od té doby nejen že se trochu zpomalilo spouštění aplikací, ale je zcela nepoužitelný internet. Každá stránka se načte až na několikátý pokus a pak stejně po chvíli přestane reagovat. Vždy musím okno zavřít a spustit znovu. Jinak vše na pc funguje. Nevíte v čem by mohl být problém, respektive není známa nějaká problémová aktualizace, jež má za následek podobnou reakci? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Problémový je celý W10. Také proto, že v rámci aktualizací nahrazuje funkční originální ovladače svými generickými nedodělky. A to je tvůj případ. S největší pravděpodobností byl takto nahrazen (aktualizován) originální ovladač síťovky.Možná tě bude zajímat, proč to MS dělá. Je tomu proto, jelikož v Indii si myslí, že ovladače jsou jako rohlíky - čím novější, tím lepší. Takže je posuzují zásadně podle data vydání bez ohledu na funkčnost, vhodnost pro daný HW a cokoli dalšího a pak je násilím vnutí uživatelům.------------------------------------------------------------------Řešením je stáhnout a nainstalovat zpátky originální ovladač ze stránek výrobce. A pak se ovšem musí zakázat automatické aktualizace ovladačů, jinak se bude situace opakovat.Uživatelé "dospělých" systémů tyto (a mnoho dalších) starosti pochopitelně nemají.....