» Poradna » Web a internet

Problémy s internetem od UPC

Dobrý den, co jsem tak četl, většina lidí je s UPC spokojená a funguje jim bez problémů. To však neplatí pro mne, mám zakoupený balíček 300mbps a prémiový router, rychlost však nepřekračuje 50mbps, pokud se připojí několik zařízení klidně spadne na 5-10mbps a ping se pohybuje okolo 500 ms. Nevíte někdo co s tím? Nemá někdo podobný problém? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jen pro pořádek, měříš to v některém ze speedmetrů nebo při stahování souboru?300Mbps / 8 = 37 MBps.

Měřím to ve speedmetru (Speedtest by Ookla) Měl jsem na mysli slibovanou rychlost 300 mb/s a naměřenou 50 mb/s. Při připojení více zařízení 5-10 megabajtů za sekundu a ping v rozmezí 300-700 ms

Tak to neměř ve Speedtestu, hodnoty jsou tam bezvýznamné. Tři po sobě bezprostředně následující měření mi ukázaly 55, 23 a 62 mb/s. Tři měření na fast.com ukázaly 98, 95 a 99 mb/s.

Jen pro jistotu, neměříš to náhodou přes WiFi? ;)

Neznáte zde v Praze tedy nějaké dobré poskytovatele?

UPC je v pohodě, fakt to neměříš na WiFi?

Neměřim. Měřím rychlost přes kabel.

Ok, jake je vyjadreni poskytovatele? Obratil jsi se na nej?

UPC funguje naprosto bez problémů. Takže to je nějaká individuální chyba a je potřeba ji řešit s UPC. Jen těžko najdeš lepšího poskytovatele.

Jsou alternativy, u nás třeba Interext, taky kabelovka a je taky dobrý. Nicméně UPC patří k těm spolehlivým.

U internetu ano, na to si nemůžu stěžovat. Ale to jejich zpětné zhlédnutí, jim pořád nefunguje, jak má. Mě jako zákazníka, nezajímá, že za to můžou nějaké servery v Evropě a už vůbec ne oblbování, že to máme zadarmo, takže na vrácení peněz, můžeme zapomenout.

Teď nevím koho myslíš, u Internextu to funguje v pohodě, já v podstatě jen sleduju TV zpětně.

Myslím tím samozřejmě UPC. Nemám to, jako někdo, komu se to pořád seká, ale přetáčení nejde na plnou rychlost, pokud dám plnou rychlost, tak to přetáčí jak šnek. Když zpětné zhlédnutí zastavím třeba na pět minut a pak ho zase pustím, v drtivě většině případů, můžu očekávat hlášku, že spojení bylo přerušeno. V lepším případě, můžu pokračovat, kde jsem skončil. V horším, se přehrávání spustí od začátku a přetáčet film do jeho poloviny, abych pokračoval, kde jsem skončil, to je fakt lahoda.

A jsi si jist, že není problém na Tvé straně? LAN apod.?

Tohle UPC taky zkouší, chyba na straně zákazníka, ale když těch zákazníků přibývá, tak se to už těžko okecává. Naštěstí se to dá obejít tím, že stačí na pár sekund přetočit záznam a pak ho přehrát a chyba, se ztraceným spojením, nenaskočí. Nemožnost, přetáčet naplno=4 šipky, nastala po aktualizaci firmwaru v jejich set top boxu, to už je ale nějaký ten pátek. Oprava v nedohlednu, stejně jako nemožnost, zapnout titulky při zpětném zhlédnutí. Takže jak jsem napsal, u mně UPC internet v pohodě, ale UPC TV, není bez chyb.

Nemyslím že je problém na mé straně, zkoušel jsem na na stolním pc i notebooku přes 3 různé kabely, výsledek vždy stejný.

Přímý kabel do PC.

Zkuste postupovat dle navodu UPC:https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/p...

Co ti na to řekli na podpoře UPC?

Dobrý deň, mal som podobný problém v priebehu dňa mi UPC internet vysadzoval a reštartoval pričom TV bez problémov fungovalo. Po reklamácii u UPC mi prišli technici, ktorí všetko premerali a zistili, že dobrý signál ide až po rozbočovač a potom je rapidný útlm. /rozbočovač je na tri TVP/ Vymenili 20 ročný kábel na ktorom boli aj volné pohyblivé konektory /nebolo nad letovanie/ od hlavného prívodu do modemu a tak teraz to perfektne funguje.

Jaky kabel vam vede z modemu do pc ? podivejte se jake ma oznaceni.. CAT5 CAT6 atd.. pokud mate stary CAT5 tak nema takovou prenosovou rychlost. stejny problem ma vetsina uzivatelu. dostanou starej kabel..

I kdyby se jednalo o CAT5, ne bezny CAT5e kabel tak na kratke vzdalenosti (tj. treba 2m, coz byva +- delka kabelu pribaleneho k routeru/modemu) neni problem prenest 1Gbit. Kabelem to tedy nebude.

Prave ze je. znam plno lidi co meli CAT5 a rychlost proste nesla tak jak mela. a to byl kabel 1,5m ..

No, když jsou zapojeny pouze dva páry, tak můžou provedením odpovídat Cat_nevím_kolik, tak z toho víc, jak 100 Mbps nevytáhneš.

Jenze tazatel nevytahne ani tech 100Mbit. Zde bude problem jinde a mel by jej resit primo s UPC

Tak měli blbej kabel, místo 8 drátků jen 4. S normálním CAT5 s osmi drátky to jede v pohodě 1Gbit.

A kolik podle tebe je limit pro CAT5?

jak pise tazatel. jede mu to max 50mbps coz je presne problem stareho kabelu.. tenhle problem jsem resil uz u spoustu lidi. i od UPC.. CAT5 da 100 Mbps. CAT5r 1 Gbps ale prave proto se ptam co ma za kabel.

Co je CAT5r? Neznam, existuje Cat.5, Cat.5e, Cat.6, Cat.6a, Cat.7 atd.Tvoje teorie je nesmyslna, tazateli to jede jeste nizsi rychlosti nez je tebou mylne udavane maximum... samozrejme kabel jako takovy muze byt poskozeny a to muze zpusobovat chybovost a snizenou rychlost. Ale to opravdou nesouvisi se specifikaci kabelu.

Tak jsem se prepsal.. samozrejme ze CAT5e.. jako vzdy kazdej chytrej tady na zive.. misto toho aby jste mu pomohli a zvazili vsechny moznosti tak hned kazdeho radu odpalkujete a delate chytre.. kdyz vam pisu ze jsem se setkal s mnoha pripady kde byl problem totozny a pomohl kabel tak mi to tu vyvracite.

Vsechny moznosti zvazujeme, kabel samozrejme muze byt poskozeny. To ale nema co do cinneni s normou a k tomu navazanou rychlosti. I kdyby ten kabel byl pouze Cat.5 tak by s jistotou zvladal 100Mbit, pravdepodobne i vice. Uzivatle ma vsak pripojeni pomalejsi.Ano kabel muze byt poskozeny a pomuze jeho vymena. Opet, neba co do cinneni s kategorii kabelu.Ten preklep pouze srazil jiz tak minimalni vecnou kvalitu prispevku.

Vyvracíme, protože nemáš pravdu. Normální kabel CAT5 (dokonce i bez E) na těch pár metrů nemůže mít sebemenší problém s 1Gbit. Samozřejmě jesti použili nějaký kablík od starého routeru, který měl zapojeno jen 4 drátky, tak to víc než 100Mbit nedá. Ale to není problém CAT5, ale použití nesprávného kabelu. Každopádně CAT6 potřeba k ničemu není.

Zkontroloval jsem to, mám CAT6

Jak mate nasteveny speed a duplex? mrknete na to treba je to tim... v sitovce dejte vlastnosti a pokrocile a pod speed a duplex se podivejte jestli mate nastaveny full 100Mbps.

A už ses obtěžoval kontaktovat UPC??? Vždyť jim za to platíš a jejich podpora funguje...

Předpokládám, že měříš přímo přes UPC router a nemáš mezi tím jiné zařízení, např. vlastní router, switch apod.Já osobně měřím přes speedtest.net a nemám s ním problém. Když je na síti chyba, speedtest nekecá... Také si měřím ping na UPC bránu přes dávkový (*.bat) soubor. Aktuálně mám ping 8-11ms. Pokud ping lítá jako splašený, je to špatně (např. 11,8,10,34,18,11,11,12,54,62,15,9,...). Ping by měl být relativně stabilní (např. 9,9,10,9,11,12,10,10,8,11,9,...).Zkus ještě test od UPC speedtest.dkm.cz . Na dkm mám ovšem horší ping, který se mi pohybuje mezi 20-30ms a velký jitter (okolo 10ms), takže na je evidentní, že na dkm mám nějakou "horší" cestu...Já mám navíc vlastní "lepší" router, takže rychlosti a statistiku obecně vidím i na routeru. UPC modem-router mám v bridge módu, takže jen jako modem... Pokud to nepoběží, tak nezbývá než objednat technika. Jednu dobu jsem také bojoval s UPC, kdy byl technik u mě 3x a vždy měření prokázala, že já mám vše OK. Trvalo to 1/4 roku než se to vyřešilo a to jen díky tomu, že při třetí návštěvě byl u mě nějaký jiný, nový technik a dle hesla nové koště lépe mete, se naštval a začal hledat, kde to může být. Já jsem byl taky pořádně nas*** a už jsem byl sprostý, protože návštěvu technika vám nikdo nenapracuje a technik k vám samozřejmě může přijít v době, kdy máte práci nebo školu. Nakonec jsem byl informován, že komunikace byla rušena větším počtem jiných routerů na mé větvi sítě... UPC mě pak dalo na dva měsíce slevu ... alespoň něco ...