» Poradna » Počítačové sítě

Problemy s internetem - pomaly, caste vypadky - co dal?

Dobry den,jiz nejakou dobu mame problemy s Internetem. Mame internet od O2 uz asi 9 let (Internet HD Stribrny 50Mb/s), ale je to cim dal horsi. Pomala rychlost (te udavane to zdaleka nedosahuje), nestabilita a caste padani. Specialitou je, ze kdyz nekdo zacne volat z pevne linky, tak instatne vypadne internet a trva to pak kolem pul hodiny, nez znovu naskoci. To jsme zkouseli resit, ale O2 se i po opakovanych zadostech k nicemu nemelo. Ukazalo se, ze telefonem to neni a ze chyba bude nekde u nich. Docela nas to stve a unavuje, resit porad nejake potize, navic za tu cenu co platime, tak by to melo byt bezchybne. a tak zvazujeme prechod k jinemu poskytovateli. Ktereho byste doporucili? Aby byl rychly a za prijatelnou cenu. Krome Infos, ten u nas neni dostupny.

Odpovědi na otázku

xDSL - rychlost klesá se vzdáleností od ústředny (nad 5-6km jen když není nic jiného), kvalita je závislá na vedení a spojích. Chyby při telefonování může dělat špatně zapojený splitter (má jen tři popsané konektory, ale i tak jde zapojit špatně? Zkus jiný.)Při výběru poskytovatele musíš vybírat z místní nabídky, podle zkušeností sousedů a hlavně podle technologie. Všichni co nabídnou xDSL na tom budou stejně jako O2 (dráty jsou stejné, od cetinu), u bezdrátu je loteire jak to bude s rušením a jestli máš přímý výhled na porotějšek.

Ja mel O2 rychlost asi 100 nbeo nejak tak. Internet hruza furt padal a mel rychlost tak 15mbs a nekdy dokonce 40 Zmenil jsem za drazsi penize na UPC rychlost 300/20 . tento internet bezi dokonce nekdy rychlejc. takze proste O2 to sracka lidstva a nikdy uz ji nebudu pouzivat.

UPC končí k 1. dubnu. Všichni zákazníci automaticky přejdou pod Vodafonehttps://www.zive.cz/clanky/upc-konci-k-1-dubn... ---A potom přijde zdražení - pardon, zlepšení služeb ...

Otázka je položená špatně. Nemůžeš si vybírat z libovolných poskytovatelů, ale pouze z těch, kteří jsou u vás dostupní (mají k vám natažený kabel nebo signál své wifi sítě) a těch určitě moc nebude. Takže nejprve si musíš zjistit, kteří poskytovatelé jsou u vás vůbec dostupní a pak se teprve ptej na konkrétní zkušenosti.

tel.linku asi resit s Cetin, patri to Cetinu...i kdyz teoreticky se to nahlasi na operatora (u vas O2) a ti tam poslou nekoho z cetinu linku... jinac nevim jak to mate u vas, ale u me pri prechodu na VDSL udelal technik z Cetinu sam od sebe zvlast linku na internet, telefon vede po druhe jine lince, driv jsem to mel vsechno na jedne telefonni lince a rozdelene splitterem mezi modem a telefon

..poslou nekoho z cetinu linku proverit.. (sakra odesilam to rychlejc nez to po sobe stihnu precist)