» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problémy s instalací Ubuntu

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Pořídil jsem si nový počítač (Intel Core i5-6400, deska MSI B150M PRO-VDH, NVidia GTX1050Ti 4GB) a chtěl jsem na něj nainstalovat Ubuntu 16.04 64bit a poté i 32bit.Po instalaci a restartu nefunguje grafické rozhraní a problikávají chybová hlášení (vnitřní chyba systému). Může za to hardwarová nekompatibilita nebo je chyba někde jinde? Nevíte jak to vyřešit? Budu rád za každou radu.

Odpovědi na otázku

Nenabehne ani live?

Live verze naběhne, ale také s problikávajícími okny.

Iné distro si neskúšal? Zaujímalo by ma, či by fungoval Knoppix

Rada je jednoduchá - neumíš instalovat > něco si o tom přečti (návodů je všude bambilion). Dokonce pro opravdové tupany jsou na YT názorné videonávody v hojném počtu....

Udělal jsi po stažení ISO souboru kontrolní součet?

Kontrolní součet jsem nedělal, ale zkoušel instalovat dvě různé ISO a postupoval podle návodu na ubuntu.cz

1) dělal jsi md5 součet u instalačních ISO, jestli nejsou poškozené?2) když nabootuješ ve VESA režimu, tak to problikává taky?3) máš nainstalované ovladače nVidia?PS: 1050 je celkem nová grafika a svobodný ovladač nemusí ji plně podporovat

Také si myslím, že je to způsobeno tím, že je graf. karta příliš nová.

co da v terminále lsmod|egrep nvidia|wc -lak 0,.tak napíšte sudo apt-get update&& sudo apt-get install nvidia-updates && sudo sync&& sudo reboota po restarte by to malo ísť. nová karta a OSS ovládač nVidie nie je správna voľba

drobné doplnenie, aby sa nič nepýtal sudo apt-get -y update&& sudo apt-get -y install nvidia-updates && sudo sync&& sudo reboot