Problémy s HDD

Dobrý den, obdržel jsem nedávno starý pc a pokaždé když jej zapnu zobrazí se mi:

Primary slave hard disk fail
Floppy disk(s) fail (40)

vím, že to znamená že mi to selhalo, ale co s tím ?
Zatím mi ještě vůbec nenajel OS...
Děkuji...

Odpovědi na otázku

Mozne priciny:
- zavada napajeni - zdroje nebo napajecich kabelu
- zavada datovych kabelu k mechanice i disku (soucasna zavada obou kabelu je dost nepravdepodobna)
- zavada diskoveho radice na zakladni desce
- zavada disku i mechaniky (opet zavada obou zarizeni neni moc pravdepodobna).

Nedelal jste neco uvnitr PC? Nebyla u Vas bourka?

- špatně nastavený BIOS
- odpojené napájecí kabely k mechanikám
- odpojené datové kabely

Přestaň se ptát a děkovat za odpovědi !
Zvedni líné tělo a použij makovici a ruce + mozek a podívej se do "bedny" jestli je vše správně zapojeno. Pokud toku nerozumíš, tak jdi za někým kdo tomu rozumí. To asi je nejlepší co můžeš udělat !