Problémy s grafickým ovladačem

Asi před 2 týdny jsem začal uvažovat o koupi jedné hry co běží na DirectX 12 tak jsem si přes program IObit Driver Booster 4 nainstaloval nejnovější ovladače na mou grafickou kartu s podporou DirectX 12. Po restartu pc ale neběželo tak, jak má. Vygooglil jsem že moje grafická karta už ovladač který mi Driver Booster nainstaloval už nepodporuje tak jsem ho odinstaloval a nainstaloval nejnovější ovladač který moje grafická karta podporuje. Počítač pár dní fungoval v pořádku až do včerejška, grafický ovladač jsem reinstaloval a včera počítač fungoval normálně. Dnes jsem ale zase musel ovladač reinstalovat. Nevíte čím by to mohlo být ?

Odpovědi na otázku

Neinstaluje ten Driver Booster automaticky novější verzi ovladače?Doporučoval bych se toho zbavit

Automaticky se ovladače instalují pouze u Pro verze. Já mám free.

Nainstaloval jsi nekompatibilní nízkoúrovňový sw:"IObit Driver Booster""nejnovější ovladače na mou grafickou kartu"=> zničený OS.Co s tím?1) Obnovit OS ze zálohy nebo z bodu obnovy z doby před instalací ptákovin.2) Neinstalovat nesmysly.3) Nejnovější ovladače VGA obvykle nejsou ještě odladěné => neinstalovat beta verze ovladačů!

super že model grafiky tajíš, to tady všem pomůže

amd radeon hd 7640g + r5 m230 dual graphics

no vidíš, teď většina znalých okamžitě ví co je špatně. Tj přepínatelná grafika. Tak běž na stránky výrobce zařízení, nikoliv čipu, a tam si stáhni poslední ovladače.

Vím že je přepínatelná. Nahoře píšu, že jsem si stáhl nejnovější ovladače. Počítač pár dní fungoval v pořádku až do včerejška, grafický ovladač jsem reinstaloval a včera počítač fungoval normálně. Dnes jsem ale zase musel ovladač reinstalovat. Nevíte čím by to mohlo být ?

"ODKUD" jsi zmiňované drivery stáhl?

http://support.amd.com/ je to už možná 2 týdny takže si přesnou adresu nepamatuji.

A to je právě špatně. ☺

Navíc je docela možné, že mu tam Windows update hodil jiné, vlastní, "lepší", přímo z laboratoří MS ...

no vidíš, nečteš co píšu, stáhni si ovladač od výrobce zařízení, nikoliv výrobce čipu.

Já bych to jen upřesnil. Stahuj ovladače ze stránek výrobce notebooku (Lenovo, HP, Dell ...). ☺

Vcera jsem si stahl ovladac od vyrobce zarizeni a zatim vse funguje dobre :)