Problémy s fps

Dobrý den, poslední dobou mi příjde, že mám hodně málo fps (hlavně v CS:GO).Nedávno jsem z Gtx 660 2gb msi přešel na Gtx 1060 3gb msi ale příjde mi, že mám furt málo fps např v CS:GO mám jen 100-200fps spíše jen 100fps (podle mapy).A tak vás prosím o radu už se trápím velmi dlouho zkusil jsem snad všechno...Gear:Mobo-ud3 990 fxaCpu- Amd fx-9590Gpu-Gtx 1060 msi oc gt3Ram-2x 8gb kingston blu. (1x 1333Mhz)Zdroj-Corsair 600w

Odpovědi na otázku

Najprv pozriet teploty a vyuzitie gpu,cpu cez napr afterburner potom prebehnut malwarebytes , precistit pc (ci uz windows tak aj chladice, hodit novu pastu ) a aktualizovat driveri. Pripadne preinstalovat os.

Díky za odpověď vše jsem už udělal nemám žádné viry pc jsem už jednou nedávno přeinstaloval teploty procesor nad 50stupňů nejdou a grafika nad 65taky drivery mám nejnovější (hlavně u nvidie) a BIOS f3

Kup si za facku starší pc s XP a problem zazehnaný

Já bych řekl že je to normální. Tvůj CPU má holt slabý singlethread výkon. To už žádná grafika nezachrání.A vlastně co ti na 100fps nestačí?

Ano není to nejhorší ale měl bych mít až k 300fps a to se mi nestalo... 100fps mám samozřejmě na plné detaily

"Gear: " Co to je?!"Mobo-ud3 990 fxa"?! Správně má být: "Gigabyte GA-990FXA-UD3 + revize PCB"! Protože až rev. PCB 4.0 podporuje ty monstrózní žravé CPU AMD! https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-990FXA-UD3... "Amd fx-9590" Tohle by si koupil pouze zcela nepříčetný jedinec, nebo sběratel.

Omlouvám se psal jsem z hlavy a ano v téhle době už vím, že Amd procesor byla ta nejhořsí volba

"...a ano v téhle době už vím, že Amd procesor byla ta nejhořsí volba..." Nikoliv, volba konkrétního CPU od ADM byla tou nejhorší volbou.Vypucovat skříň, chladiče od prachu a hlavně operační systém od malware.

Vše jsem udělal :/

Jaká je revize desky? Nethrottluje CPU?

Mám verzi 4.0

No, ono to tak asi běhá s GTX 1060 3GB:https://www.youtube.com/watchJe možné, že máte trochu nižší fps, protože má to FX nižší výkon na jádro, než i5.

Děkuji

a není i jiné řešení?Např. nastavit cpu přímo na hraní nebo aby lépe spolupracovalo s Gtx 1060?

Ne, není. CPU žádný "herní mód" nemají. Ale pokles výkonu u GTX 1060 3GB díky FX nebude tak vysoký, aby tě to nějak extra trápilo. Propady ti může dělat ta deska viz. to, co jsem psal dole.

A co by si chtěl? Však GTX1060 3GB, pokud máš nastaveno na nejvyšší detaily, víc nedá.

V první řadě si zkontroluj, zda ti frekvence CPU nepadá k 1400 MHz. Ta deska totiž na FX-9xxx zrovna ideální není i když je oficiálně podporuje (tedy od revize 4.0, starší ne). Takže se ti může přehřívat napájecí kaskáda na desce a díky tomu by CPU omezoval takty, aby se neusmažila. Mrkni tedy na průběh taktů při hraní a pokud tam při tom snížení FPS budeš mít propady, zkus vzít nějaký větráček a ofukovat napájecí kaskádu na desce (ten chladič mezi CPU a zadními vstupy/výstupy).

Díky moc za odpověď Cpu má většinou stálé Mhz ale často to velmi skáče a možná že nemám úplně ideální chladič

Většinou stálé frekvence nestačí! Frekvence musí být v zátěži neustále stálé! Zkuste nějaké testy. Např. Aida má myslím celkem blbuvzdorný test, kde se krásně ukazuje throttling. Pokud to zkombinujete se zátěží grafiky, aby jste navodil podmínky hry, tak se hned uvidí. Stačí to nechat třeba 20min nechat běžet.Jak už jsem ale psal nahoře, tak GTX 1060 3GB opravdu má fps asi nějak takto. Ono ale asi dost záleží na mapě a na situaci ve hře. Jak moc špatné to je ale musíte posoudit sám. Tyhle věci se blbě hodnotí, když u toho člověk nesedí.Nicméně, pokud to blbne, tak by paradoxně mohlo pomoci podtaktování procesoru a snížení napětí.

A neměl bych mít všechna nastavení napájení na vysoký výkon?

Pokud nemáte úsporu, tak by to mělo být jedno. Rozdíl mezi "vysoký výkon" a "vyvážený výkon", či jak se to jmenuje, by neměl být vůbec poznat. Jde o to, že v tom vyváženém se zapíná pár úsporných funkcí, které by se měli ale vypnout v zátěži. Takže tam je jen určitá neznatelná prodleva, než se to změní.Nicméně, je to stolní PC s u vás dosti vysokou spotřebou, takže dejte "vysoký výkon". Stejně tím nic na elektřině neušetříte, můžete jen získat. Tohle nastavení je spíše pro notebooky. U stolního (jakéhokoli, ne jen vašeho) to nemá cenu řešit. Prostě nastavím "vysoký výkon" a je to. Nicméně dosti pochybuji o tom, že by tahle položka něco změnila na vašem problému.

Dobře nějáká rada jak podtaktovat procesor?

Snížit násobič a zkusit snížit napětí na procesoru. Mělo by to jít udělat v biosu.

Ok Zkusím to

Nejříve si ověřte nějakým testem, že to opravdu dělá tohle. Píšete totiž dosti nevyrovnaně. Nahoře píšete, že má procesor 50°C v zátěži (nevěřím tomu) a pak dole, že máte špatný chladič. Pak zase že frekvence drží, ale že zase trochu skáče.To nejsou zrovna relevantní data. To podtaktování a podvoltování bych volil až v případě, že to opravdu dělá deska ne jen vysoká teplota procesoru.A při podvoltování pozor ať to nepřeženete. Ubírejte po malých kouscích. třeba po 10-20mV.https://www.youtube.com/watch

Omlouvám se za dlouhou neaktivitu abych to upřesnil nedíval jsem se jak mi Mhz skáče když hraji ale když jsem na ploše z 4700Mhz to skáče na 1300Mhz a takhle dokola

Záleží jak to skáče, ale může to být normální. Při neaktivitě bývá zapnutá úsporná funkce, která procesor podtaktuje, aby tolik nežral. Důležité to je v zátěži. Tam musí frekvence neustále držet.Zkuste stáhnout aidu extreme https://www.aida64.com/downloads . Dejte tam test zatížení CPU a nechte to půl hoďky běžet. Na grafech se vám to ukáže. Pak sem dejte screen. Ideálně když u toho testu zatížíte něčím i grafiku, aby jste simuloval herní podmínky. Sice tam jde zaškrtnout i GPU, ale mě se to zdálo málo. Takže k tomu třeba na pozadí spusťte nějaký test grafiky. Unigine heaven https://benchmark.unigine.com/heaven , či valley, umí myslím běžet v okně a grafiku hezky vytíží. Otázka je zda nelovíte prostě jen duchy. Ono CS-go zase není tak náročné na CPU.

tady to mátehttps://ctrlv.cz/SSBWděkuji ,že mi pomáháte

mne csgo dropy spôsoboval avast

Děkuji za odpověď samozřejmě že takové to software už jsem smazal mám jen windows defender

Slabý CPU na 300 fps. Taky se mi stal tento případ.