» Poradna » Notebooky

Problémy s displejem na starém notebooku

Prosím nesmějte te se, chtěl bych jen vážné odpovědi, proč tento "šrot" vlastním je už moje věc. Díky za pochopení !Měl bych problém s displejem u mého notebooku HP compaq nc8230, nevím jestli je chyba v grafickém čipu nebo v displeji ale chyba je taková: po zapojení notebooku do elektřiny do 3 sekund sám od sebe naběhne i když je takový ten panel se zapínacím tlačítkem odpojen a po té se dějí dvě věci, v případě jeden z deseti notebook naběhne a displej zobrazuje bez chyb až na to že tmavý a skoro nic nelze vidět ale rozsvítí se, na externím monitoru lze vidět vše perfektně. V druhém případě devět z deseti pokusů notebook naběhne ale displej se vůbec nerozsvítí a na externím monitoru nic není (no signal).Další okolnosti k zmíněné chybě rád zodpovím. Prosím jen odpovědi k té chybě, předem za takové odpovědi děkuju.

Odpovědi na otázku

Odpověď je jednoduchá, hoď ten šrot do šrotu. Doma to neopravíš, to by ses tak neptal a v servisu tě s tím vyhodí nebo si řeknou takovou částku, že se ti protočí panenky. Tohle je hardwarová závada základní desky.

Ale mě by zajímalo kde ta závada může být, jediné co mě napadá je grafický čip na desce ale divné je že když jednou už ten obraz na notebooku naběhne tak potom běží pořád a dlouho. Není třeba něco s podsvícením displeje a jak se notebook načítá tak neumí nic zobrazit ? Vše je tak jak jsem psal. Mám tu i nějaké pozůstatky když jsem takové věci dělal, ale nemám s tím takové zkušenosti. (Dělal jsem reballing a obyčejné nahřívaní čipů za účelem spojení studených spojů)

Ne, podsvícení to není, to by na externím monitoru fungovalo normálně. Tohle je prostě něco na desce a co přesně to je, ti prozradí pouze křišťálová koule a MOŽNÁ nějaký odborník, kterému by se dostal na stůl. Ale takto na dálku bez šance.

Tak se na to asi vykašlu a zkusím to dát do směsi věcí zdarma za odvoz možná to někomu poslouží.