Problemy s CD ROM

nazdar lidi, mam problem s CD ROM-kou, no teda myslim si ze to bude asi v nej. ide asi o to ze po vlozeni CD do mechaniky, tato zacne nacitavat, spustat autorun a teraz problem, mechanika aj hdd sa rozsvietia ako vianocny stromcek, proste bez bliknutia svietia pol minuty, minutu a v lepsom pripade sa spusti autorun v horsom obe ledky zhasnu a system sa tvari ako keby nic, proste ticho po plesine. zasa na druhej strane napr. pocas instalacie, alebo pocas hry sa autorun mozno pravidelne spusta kazde 2 minuty a nie a nie sa ho zbavit, spustanie autorunu znova sprevadza zaseknutie celeho compu a mechanika aj s hdd zasa makaju na plne pecky.
windows98 se
CD ROM Toshiba 40x pripojena na ide1 primary-master
hdd maxtor 20gb pripojeny cez ata66 udma4
najnovsi bios pre abit BE6II, najnovsie drivery pre hpt366
V biose som uz skusal hadam vsetky mozne varianty. thanx.

Odpovědi na otázku

Nevim jestli ti pomuzu, ale to co popisujes, tak to se mi taky pri instalaci CDROMky stalo (Toshiba 48x), kdyz jsem ji pripojil na stejny ide kabel s HDD (IBM 20.5GB 7200), a mel jsem i spravne nastavene propojky MASTER A SLAVE, kdyz zacala cist (roztocila se naplno) tak se zaseklo - nevim jestli uplne, ale prenos mezi HDD a radicem a CDROM a radicem pekne vaznul. Kazdopadne pomohlo kdyz jsem ji dal k vypalovacce na druhy ide kabel. Ja nevim, zkus ji dat na jinej ide kanal, na udma66 asi fungovat nebude, zkus to nejak projumperovat, ...napis jak to dopadlo.

Skusil som CD ROM riadne vycistit, i ked bola cisto nova , pekne zabalena a zda sa ze to trocha pomohlo i ked mam stale dfojem ze to nie este uplne v poriadku, budem s tym laborovat, ked na nico pridem dam vediet. cau thanx

Skús nastaviť CD ROM ako SLAVE, aj keď je sama na kábli...
Alebo vyskúšaj všetky kombinácie... Niečo musi pomoct.

tak nakoniec bola zla CDROM, dal som tam presne taky isty typ a ta fachci perfektne, takze zly kus od vyroby. aj tak diky.