» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problémy po Windows10 upgradu

Ahoj, o víkendu jsem se rozhodl updatovat win 8,1 na 10. Zdůrazňuji, že jsem provedl upgrade nikoli čistou instalaci. A v posledních dnes se objevily problémy - pomalý systém, dlouhé načítání, odmítání uspání aj., z přečtení diskuze jsem zjistil, že vše zmíněné by měla vyřešit čistá instalace. Další komplikace, která se po updatu objevila je nefunčnost připojení k internetu pomocí kabelu. Wifi funguje. Kabel připojím, cca 30 sec vše funguje, pak mi to tam hodí trojúhelník a omezení připojení.. Vyřeší i toto čistá instalace? Zároveň se mi naskýtá prostor pro dotaz. Lze provést čistou instalaci bez CD nebo instalátoru z internetu? Na různých diskuzích jsem narazil i na reset systému, je to totéž jako čistá instalace? Díky za konstruktivní odpověď, jsem tímto značne nepolíben. Jarda

Odpovědi na otázku

1/ odpovědi na všechny tvé dotazy najdeš pomocí vyhledávání (nejen) v této poradně2/ uvolnění Winodws 10 pro otestování rok před ofíko vydáním je zřejmě málo3/ pro upgrade jsi měl jistě rozumný důvodhold patříš k lidem, kteří nejprve střílí a pak se teprve ptajígratuluji

skláním se před Vaší vyčerpávající odpovědí. Takových "seriózních poradců" více a můžeme Poradnu pro naprostou nefunkčnost zavřít...

souhlasím, že by se měla poradna zavřítstejně se tu ptají kreténi na věci, které jdou vygůglitporadci neradí, ale spíš prudía redakce cenzuruje o 106

ó, já zapomělporadnu nezavřou, je to prostor pro pí*uskou reklamu

Říká se líná huba, holé neštěstí.. tak proč se nezeptat. Běžný uživatel jako já vidí update a řekne si, že update značí asi změnu, nějaké zlepšení.. Jinak toho je poradna, v poradně se odpovídá na dotazy, ať už jsou na úrovni nižší nebo vyšší. Inu jestli ti vadí dotazy od kretenů jak jsi napsal, proč na ně reagujes? (řečnická otázka, nezajímá mě tvá odpověď)

Proveď čistou instalaci buď W10 nebo původního W8.1. Záleží na tom, jestli chceš dále testovat ty W10 nebo radši si dáš sice starší, ale funkčnější systém. Každopádně je lepší mít ten systém čistý, nezaplevelený tou jinou verzí."Lze provést čistou instalaci bez CD nebo instalátoru z internetu?" - ano, můžeš použít instalaci z USB

Problémy s ethernetovým připojením vyřeší spíš aktualizace driveru síťovky.

Tak bud tieto problémy začneš seriozne riešiť alebo skus reinstall. Ale vzhľadom na tvoju uroven vedomosti (nič v zlom) ten reinstall bude asi schodnejšia cesta...

Jardo čistá instalace nic neřeší,pokud v instalačním médiu není driver pro tvou síť. kartu,tak se stejně nenainstaluje.Nejprve si nainstaluj aida64 nebo speccy, zjisti si konkrétní typ síť. karty,a pak si na netu vyhledej ovladač protuto kartu a windows 10.Pokud je karta realtek, doporučuji stáhnout ze:http://www.station-drivers.com/index.php

Jestli to je realtek, tak ovladače stáhnout přímo z www.realtek com a ne odkudsi z druhé ruky, kde mohou být zastaralé.

Vladimíre věř mi, že již nějaký rok ovladače real. stahuji z driver stationa jsou vždy aktuální.