» Poradna » Programy

Problémy po reinstalaci WinXP SP3

Tento problém se objevil po mé reinstalaci Win XP SP3.
Pokud vložím do své DVD mechaniky CD(od JNP), počitač ho nespustí a zobrazí chybovou zprávu, kde je napsáno-"Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást OPENGL32.dll nelze najít. Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instlací aplikace". Stejná zpráva se objeví, pokud jsem po instalaci programu Zoner Photo Studio 12 z DVD od PC rady tento program chtěl spustit (DVD od PC rady se na rozdíl od CD od JNP spustí bez problému). Do dneška se také např. nespustilo stahování aktualizací Windows, které mám nastavené jako automatické.
Tyto popisované problémy jsem při dřívějším OS Win XP neměl. Je fakt, že po nové instalaci WinXP SP3 je počitač rychlejší, samozřejmě nemám nainstalováno tolik programů, jako dříve.
Velmi bych poprosil někoho kdo mně může popsat, co bych měl udělat, abych tyto problémxy odstranil.

Odpovědi na otázku

Nainstaloval jsi ovladače grafické karty?

Myslím si že ano, před reinstalací jsem si provedl zálohu ovladačů přes DriverMax a po reinstalaci jsem provedl obnovu ovladačů.

Stahni si z netu ten soubor Opengl32.dll a nakopiruj ho do \windows\system32 (nebo si ho najdi na nejakem tom CD).

Když jsem Opengl32.dll stáhnul a do systemu32 nakopíroval, při spuštění Zoner Photo Studia 12 se objevila hláška - nelze najít GLU32.dll.

Tudiz treba opakovat stejny postup i s timto .dll souborem.

Stáhnul jsem si i další soubor glu32.dll, nakopíroval opět do složky \Windows\system32 a poté již šel spustit program Zoner Photo Studio 12. Načíst CD od JNP (jak na počitač) se ovšem znovu nedaří. Co tedy dělat dál ?

Obávám se "jedničkovej Mysle", že tudy cesta nevede. Naprosto nic nevíš o úrovni nainstalovaného OS a já tvrdím (bohužel bez důkazů a pouze na základě zkušenosti), že ten nainstalovaný OS není OS, ale pouhý PASKVIL. Tohle "látání" u normálně, dobře a bezchybně nainstalovaného OS samozřejmě NENASTANE, neboť nebude co? Nebude potřeba - to látání. Protože potřebná dll-ka tam samozřejmě co? Samozřejmě budou.

Naprosto pripoustim, ze jsem poradil pokus o workaround, nikoli solution ;o) a ze situace, kdy cerstve nainstalovany OS s korektne nainstalovanymi ovladaci GK (a DX) vykazuje tyhle chyby je nenormalni. Kdyz uz ale zacal s tou prvni knih0vnou a uspel, melo smysl pokracovat ve zvolenem reseni, ne? (Aspon experimentalne. Smazat ty knihovny muze vzdycky.)

PS: Me tuzby se ani tak neupiraji ke dni, kdy nastane Kralovstvi Bozi na Zemi (tm), jako spis k hodine, kdy pujde do poradny napsat slovo "knih0vna" s pismenem o misto nuly. Vzdyt je to jak u debilu kuafix... :o((((

Coz mi pripomnelo, ze by mel zkusit normalne nainstalovat ovladac GK, protoze udelator na migraci ovladacu mozna nejak nezafungoval.

Ta rada za to nemůže, byla dobrá. Ale důvod, ten spouštěcí mechanizmus rady, ten je skryt v nekvalitní práci instalátora (nebo v prostředcích, které použil), nebo v obojím.

Pánové taky si myslíte že tam má nějaké WindowsXP-hyper-ultra-strahov-2011edition? nebo si hrál s úpravou instalace?

No on to tam vyse pise. Ze si udelal nejakou svoji zalohu z nainstalovany XP.
Sice nevim, jak z ni udelal instal. CD, ale co uz.

Hele, co to mas za instacku tech WXP SP3...? To je nejaka upravovana?
Protoze kdyz se divam na originalni instal. CD WXP SP3, tak vsechny ty vyjmenovane soubory jsou na tom CD.

Tu inštaláciu si sprav kompletne odznova a takisto žiadne zálohované ovládače ale pekne si ich pohladaj na nete.Výrobca dosky ich má všetky na svojej stránke na stiahnutie. Neviem ako si inštaloval ten Win ale pri inštalácii si odstráň oddiel a potom znova vytvor a sformatuj disk.Nie je možne aby ti to robilo čo popisuješ.Win XP SP3 mám inštalovaný na kopu PC a inštaloval som ho na PC xxx známych a nie su s tym žiadne problémy,a tie knižnice čo tam popisuješ su klasické vo win.a po inštalácii funguju bez problemov

Já jsem si kdysi, když jsem měl na oficiálně nainstalovaných Windows XP Pfofessional, s postupně doinstalovanými SP1, SP2 a SP3 , vytvořil bootovací CD a z něho jsem provedl reinstalaci na nově zformátovaný disk. Při vytváření toho bootovacího CD fungoval počitač bez problémů, takže jsem si myslel, že reinstalace z tohoto CD by měla být správná. Ve vlastnostech systému se mně ukazuje, že mám Win XP Prof. Service Pack 3.
Jak a z čeho bych mohl provést opravu té mé instalace a tím se zbavit těch problémů.

Bootovaci CD z nainstalovanych Windows..? To jako nejake recovery CD..?
Nebo mi to nejak nedochazi. Tzn. nemas normalni instalacku, je tak...?

Já normální instalační CD mám, samozřejmě na něm nejsou žádné doplňující SP. Proto jsem si myslel, že bude výhodnější reinstalaci provést z mnou zmiňovaného bootovacího CD, které jsem si kdysi po doinstalování SP3 pořídil. Znamená to tedy, že reinstalaci je nutné dělat z normální instalačky a po instalaci potom doplnit SP1,SP2 a SP3?
Pokud ano, co bych mohl udělat nyní, abych nemusel všechno mazat a potom znovu instalovat všechny programy? Jsem si nyní vědom, že jsem to udělal špatně, ale věřím, že mně budete všichni tolerovat a pomůžete, pokud to jde. Dík.

Ted nejrychlejsi reseni?
Postupne mu tam dokopirovat vsechny ty soubory, u kterych rve, ze tam nejsou.
I kdyz casem zase muze chtit neco uplne jineho.

Jak jsem to popsal ve své odpovědi ze 16.31 hod., požadované soubory jsem dokopíroval, tím mohu používat Zoner Photo Studio 12, ale spustit CD od JNP stále nejde. Vypadá to, že jsem kdysi to své bootovací CD se SP3, které jsem pro reinstalaci použil,neudělal správně. Na něm jsem ty zmiňované soubory Opengl32.dll a glu32.dll nenašel. Nenašel jsem je bohužel ani na originálním instalačním CD.

Tak jsem mrknul i na origos WXP s SP2 a jsou tam take. Starsi CD s SP1 a bez SP se mi ted nechce hledat.
Akorat, ze na tom instal. CD jsou komprimovane (opengl32.dl_, glu32.dl_). Pred pouzitim je treba je extrahovat.

Zober Tvoje originalne instalacne CD a programom nLite ju povis na instalacne CD s SP3.
Daj do googla nLite a mas hafo podrobnych navodov. Ziskas plne instalacne CD SP3 a nemusis uz dodatocne instalovat SP-cka.

Presne tak. Je to akce na 15 minut.
Jen si dovolim upresnit, ze staci integrovat samotny SP3. Predchozi SP netreba, neb se jedna o kumulativni SP.

Pánové, všem vám srdečně děkuji za vaše rady. Nyní mně čeká práce na vytvoření nového plně instalačního CD se SP3 popisovaným programem nLite. Uvidím, zda se to mně, jakožto běžnému (a starému) uživateli PC podaří. Pokud ano, ptám se, jestli potom po jeho vložení a spuštění PC z něho ponechám práci až do nabídky 3 možností tj. instalace-oprava-zrušit a zda zvolím novou instalaci a po chvíli zvolím nabídku "Oprava (R)". Já mám tento postup od kdysi napsaný a nevím, zda to bude postup dobrý.
Ještě jeden nesouvisející dotaz-zkoušel jsem instalaci Win 7 s instalačního DVD, ale můj PC mně z něho po restartu PC neumožnil (stisk libovolné klávesy na start PC z DVD) instalaci Win7 provést. Tato instalace byla možná jen ze spuštěného PC a to potom neumožňuje při této instalaci formátovat disk pro instalaci, takže se staré soubory ukládají do souboru Windows.old. Já jsem potom tyto Win 7 přeinstaloval na ty moje nyní problematické WinXP, protože ty Win 7 byly strašně pomalé.

Navodov na pouzitie nLite najdes naozaj dost aj v CZ. Ked si vytvoris nove instalacne medium, mas ho na "furt", SP4 nebude. Mozes si pridat aj posledne bezpecnostne zaplaty, vydane po SP3.
Ale hlavne doporucujem pridat ovladac na SATA rozhranie tvojho radica HDD (vacsinou v chipsete danej dosky).

Problem SATA verzus WinXP je hadam najcastejsia tema uplynulych rokov.

Nejen nejčastější téma uplynulých let. Je to naprostá neznalost všech, kteří se snaží stát instalatéry, a zcela zásadně si neuvědomili, že každá práce a snažení vyžaduje jistý stupeň vzdělanosti a informovanosti. Prostě se pustili, bez sebemenších znalostí do prací, které jsou vyhrazené vzdělaným odborníkům. Platí to u drtivé většiny lidských činností (jen sex - zábava chudých - nevyžaduje vzdělanost, a podle toho to také vypadá).

Tady je možná ten problém, ale já se přiznám, že nevím jak ten ovladač na to SATA rozhraní mého řadiče HDD přidat.
Mám základní desku MSI 845PE Max\Neo (MS-6580) a mechaniku HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H54L.
To nové instalační medium jsem si přes nLite udělal, ale přiznám se, že zatím nechci systém znovu instalovat, potože mně jde velmi dobře a problém mám s tou nemožností načtení CD od JNP.
Je možné to nějak řešit bez nové instalace?

Tak ktera to je?
http://eu.msi.com/index.php...

No, pro jednu instalaci se nevyplatí si upravovat cd sXP s SP3.

Instalaci je třeba provést z originál CD s Win ( ty úpravy CD se dělají hlavně proto, aby nebylo nutno na nových deskách s Sata v AHCI módu tam ručně dokopírovávat ovladače ). Potom bez jakýchkoli doinstalací ovladačů doinstaluj SP2 a pak SP3 ( SP3 je sice kumulativní, ale na Win s SP0 tedy úplně bez servicepacku nainstalovat rovnou prostě nejde ). Pak doinstaluj aktuálně stažené ovladače jen k tomu hardware, jenom jednou a jen ty nové. Pak bude systém na maximu výkonu
Pak jim tam doinstalovávám aktualizace z webu,objednaný software, atd. a pak dělám image, abych to mohl po akcích kutilů vrátit zase do plně funkčního stavu.
Typická instalace "napadená kutilem" ( hi, něco jako napadeno červotočem ) má totiž nainstalovanou hromadu nesmyslných ovladačů ( odzkoušíme všechny ovladače síťovky, wifiny a grafiky co jsou někde na nějakém cd, optimálně hodně starém k win2000, pak to sice chodí ale nic moc, tak na to doinstalujeme ještě nějaký škodicí software, co tam narve další milion pokusných ovladačů, no hrůza. Pak to samozřejmě nechodí a padá a hlavně - NIKDO TO UŽ Z TĚCH WINDOWS NEDOSTANE A NIKDY TO NEBUDE VÝKONOVĚ A STABILITOU PERFEKTNÍ. Holt dobrá instalace jakéhokoli systému je práce, relativně dlouhá a velmi pečlivá.

Já jsem původně uvažoval o tomto postupu instalace z originálu a potom doinstalaci SP2 a SP3, ale nevím jestli po instalaci z originálu budu mít hned PŘÍSTUP NA INTERNET. Když jsem to posledně dělal, nemohl jsem se na internet připojit dostal jsem se na něj až po obnově ovladačů ze zálohy provedené DriverMaxem. K internetu mám připojení kabelem přes kabelový modem Motorola.Jestli to jde, prosil bych o návod jak na to. Ono asi ten problém je v ovladačích. Mně teď WinXP SP3 nyní chodí velmi dobře, jediný problém, který mně teď vadí je právě ta NEMOŽNOST SPUŠTĚNÍ CD od JNP. Pokud by to šlo nějak opravit, vůbec bych na novou instalaci nešel.
Naprosto souhlasím s tím, že dobrá instalace je práce dlouhá a velmi pečlivá, ale ne každý o všech problémech víme.

.....kabelový modem Motorola.......takze tam mas UPC...?
Ale tam neni treba nic instalovat.
Musis mit pouze funkcni sitovou kartu v PC - tzn. pokud nejsou ovladace v te instalaci XP, tak z CD k te karte/nebo zakladni desce (pokud je integrovana).

Ano, jsem připojen na UPC. Síťová karta je asi integrovaná na základní desce - v návodu k mému PC (bohužel pro mne v angličtině) je uvedeno Network ICH4 integrated controler-Intel 82562ET (optional). Já žádné CD k tomu PC nemohu najít.
Teď úplně mimo tento problém - třikrát se mně při psaní odpovědí vypnul pořítač

Hele, nemas v tom tak trochu zmatek..?
Jak se divam na tu desku, tak ma pouze IDE (nebo jsem slepy).

Ano mam, neuvědomil jsem si to. Proč a z jakých důvodů se mě ten PC sám vypíná?

Opravdu netusime, ale to uz zaciname resit 10 veci najednou.
Dej si PC do poradku, sezen si NORMALNI originalni instalacni CD a pak se muzem bavit dal.

Kdyz netusis ani, jestli mas tam sitovou kartu na desce, nebo ne, jestli mas SATA nebo ne,
tak jsou dalsi kroky tezke.

Pane Abox, srdečně děkuji za Vaši podporu, budu muset asi znovu tu instalaci risknout a potom uvidím. Za své zmatky se omlouvám, příště asi v dotazu uvedu parametry svého PC, abych předešel zbytečným reakcím.
Přeji Vám, aby se Vám v tom náročném, pěkném a velkém prostředí dobře pracovalo.

Problém se čtením CD od JNP byl vyřešen.
Nesouvisel s mojí DVD mechanikou, ale s grafickou kartou ATI Radeon HD 2000 instalací ovladačů z následující stránky
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/inde... ... . Po instalaci byl problém vyřešen.
Děkuji všem za rady a pomoc, omlouvám se za některé své nepřesné formulace dotazů.