» Poradna » Mobily

Problémy po přechodu z kompaktu Samsung Galaxy S4mini na Sony Xperia Z5 compact

Nevím, jestli jsem sám, ale preferuji co nejmenší velikost a váhu mobilního telefonu, do nedávna jsem měl Samsung Galaxy S4mini, jeho verze androidu ale přestala podporovat mé oblíbené aplikace viz. Mapy.cz. Takže jsem musel hledat alternativu s vyšší verzí OS a tu nabízí pouze Sony. Takže jsem pořídil Xperia Z5 Compact, to sebou ale přineslo několik jiných problémů, které bych tu chtěl napsat a zároveň požádat o radu, jak je řešit? :Dobrý den 1)Displaye náhodně zhasne a telefon se stane neovladatelný hned po zahájení hovoru a po to po celou dobu hovoru a to i když nemám telefon u ucha. Zkusil jsem aplikaci na kalibraci čidla přiblížení, ta nepomohla. Jediné co občas pomůže, je to, že průzor nad čidlem očistím i od těch nejjemnějších prachových částeček. 2)Další problém je ten, že display má na dvou místech u horního okraje a u horní části levého okraje na první pohled světlejší nerovnoměrně podsvícené oblasti, předpokládám, že je to důvod k reklamaci, s kterým bych se smířil, pokud by ale fungoval vše ostatní. 3)Dále se mi děje to, že po znovu připojení bluetooth sluchátek Haylou GT2S je přehrávaný zvuk deformovaný. A řešit se to dá pouze restartováním bluetoot na telefonu. 4)Po připojení telefonu k PC mi xperia companion hlásí, že je třeba odemknout telefon a po tom, co provedu odemknutí otiskem nebo gestem na displayi, se ale nestane nic. Po připojení kabelem k PC ani není k dispozici nově připojené úložiště v podobě SD karty, kterou mám v telefonu. Můžete mi prosím poradit, jak mám tyto závady řešit?

Odpovědi na otázku

1) odlep fólií nebo sklo, co máš nalepené na displeji.2) to můžeš zkusit reklamovat3) to může být nevhodnou kombinací telefonu a sluchátek. BT není zaručeně kompatibilní vzájemně mezi všemi zařízeními.

Ještě jsem zapomněl bod 4) nestačí odemknutí, ale musíš stáhnout horní lištu a tam přepnout USB z "pouze nabíjení" na "přenos souborů".

1) Sklo které tam mám nalepené, má otvor, který je větší než průzor pro čidlo přiblížení, tzn. sklo ten vůbec otvor nezakrývá.4) Připojení USB jsem měl a stále mám přepnuto do režimu přenosu souborů. Ještě nějaký nápad?

V tom případě reklamace, protože minimálně 1) je závada čidla přiblížení.

V každém případě vyzkoušet bez toho skla .. pokud to nefunguje ani pak, reklamace. Pokud funguje, nevhodně zvolené sklo.