Problematické SSD Samsung 840 EVO a furt naplno hučící Intel stock chladič

Ahoj, mám sestavu:Intel Pentium G3220ASRock H81M-HDS - Intel H81Samsung SSD 840 EVO - 120GBnějaký modul RAM 4GB, nějaký zdroj, mechanika, exterák připojený přes SATAproblém je, že tato sestava se musí často přeinstalovávat, protože počítač blbne - nelze se přihlásit k účtu, protože se po startu nezobrazí výběr účtů (je to tento problém, ale řešení nepomáhá "1url.cz/utgu0") a potom celková pomalost systému na SSD (takové dlouhé záseky a potom to chvilku zas jde). Myslím, že to je vadou disku, který má špatný firmware, nicméně nainstalovaný Magician dle návodu nepomáhá "1url.cz/PtguX". Problém teď je, jestli to neumím spravit nebo to nejde spravit, už mě to pořád nebaví přeinstalovávat, tak se chci zeptat, jestli mi pomůže koupě jiného disku nebo si ta sestava nesedla celkově (aktuálně jsem tam nainstaloval systém na normální HDD, je to sice pomalé, ale nejsou to takové vyloženě záseky). Další problém je, že fan stock chladiče procesoru jede pořád na plné otáčky, i když teplota procesoru je 38°C dle Speedfanu a je to zapojené na 4-pin konektor a furt to hučí, koupil jsem kabel s odporem, ale pořád to není řešení, nevíte jak to spravit. Ale to je trochu vedlejší, uživatelům to nevadí, potřebují hlavně funkční, klidně pomalý, počítač, ale ne takový, na který se nedá ani přihlásit. Jen dodám, že vždy instaluju všechny drivery dostupné na stránkách výrobce desky, díky za rady.

Odpovědi na otázku

Deska má poslední firmware?Nainstaluj Intel RST Intel RST(e) v13.1.0.1058 nebo Intel RST(e) v13.2.8.1002:https://www.win-raid.com/t2f23-Intel-RST-RSTe-Driv... Provedl jsi přes instalací systému u SSD secure erase?Jak vypadá SMART disku - kolik bylo celkových přepisů?Model zdroje?Paměti projdou Memtestem?https://www.memtest86.com/download.htmJaká je verze operačního systému?

V BIOSu nastav regulaci otáček ventilátoru v závislosti na teplotě CPU.