» Poradna » Mobily

Problematické odesílání souborů skrze WhatsApp

Zdravím,poslední dobou mívám celkem problémy odeslat např. fotografii známému na WhatsApp. Po odeslání se začne na fotografii točit kolečko s křížkem a následně vyskočí hláška Zkusit znovu. Poté tedy klikám na Zkusit znovu asi 10x než se fotografie odešle.Netuším hlavně, zda-li je problém na mé straně či na straně Whatsappu. Nemáte někdo také tyto problémy s odesláním příloh na WhatsApp?Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Odpověď na dotaz: nemám.

Jestli to nebude následek toho, že udrzuješ v provozu zastarale krámy Na straně WhatsApp to není, funguje to jak má.

WhatsApp má stále podporu pro Android 4.4.4 KK čili mám aktuální verzi. Tento problém jsem ještě cca před měsícem neměl, ale taky je fakt, že soubory neodesílám tak často.

To nic nemění na tom, že máš vykopávky v bůhví jakém stavu a bůhví jak dobastleným SW. A i když to jakože oficiálně podporují, neznámá, že nekašlou na řešení menších chyb. A kromě toho, celkem jistě nemáš totožnou verzi, jaká je pro aktuální Android. Prostě udržovat v chodu mrtvolu sebou nese takové problémy.

Uvidíme kde nakonec bude problém. Fotku nakonec aplikace pošle, ale jak jsem psal, až na nějaký 10. pokus klikáním na Zkusit znovu.

Ne.

Zrovna minulý týden měl WhatsApp aktualizaci a i v recenzích aplikace na Google Play se začaly objevovat reakce se stejným problémem s odesláním souborů.
Takže momentálně asi bude nejlepší počkat na další aktualizaci.

O jaké verzi je řeč?

Aktuálně mám verzi 2.21.14.24 .

Zkus 2.21.14.25.

Nebo rovnou 2.21.15.15.

Zatím se jedná o beta verze, kdyby problém stále přetrvával, tak jednu z nich určitě zkusím.

Tak tento týden proběhla aktualizace WhatsApp , ve které nejspíše opravili problém s odesíláním a přijímáním souborů, spíše mi to přijde mnohem lepší než před tím . Ale museli také něco fixnout u nich na serverech, jelikož jsem zkoušel v době problému jak výše uvedené beta verze, tak i starší verzi a problém stále přetrvával.Takže problém nebyl ani v mém telefonu, ani Androidu 4.4.4 jak se zdá.