Problém zo štartovaním na novom pc

Zdravím, pred týždňom som si dal vyskladať v Q-compe nový Pc. Po tom čo so nainštaloval operačný systém (Windows 7 64 bit), sa mi pc zakaždým asi 5-7 sekúnd po zapnutí sám vypne a zas zapne. Potom ale nenabootuje windows ale mi vyhodí, že musím stlačiť F1 a ísť do biosu. Potom už keď zavriem bios, tak mi to bez problémov nabootuje, a pc ide bez problémov, ale nechápem, prečo mi to vždy pri štarte takto blbne? Neviete s tým niekto poradiť? Nerád by som aby sa tomu niečo stalo. Resetovať bios na základné nastavenia som skúšal, ale robí mi to aj tak. Chcel som sa ísť opýtať priamo do Qcompu, kde mi ho skladali, ale nie som priamo z mesta, tak chcem skúsiť, či mi tu niekto neporadí.Komponenty v tom pc sú: Cpu: Core i7 4770k Mb: Asus z87-cRam: kingston dddr3 2x8gb, Gpu: Asus gtx 650 Zdroj: Seasonic G series 550w 80+ goldHdd1: WD Velociraptor 250gbHdd2: WD digital green 1tb.Za každú pomoc budem vďačný.

Odpovědi na otázku

> Zeptat se lze i telefonicky, to oni ti měli instalovat OS, aktivovat si ho máš sám.> Do nového PC jsi instalovat starý OS? Rozumím tomu dobře?> Ty problémy s BIOSem ukazují na nelegální kopii s loaderem OS.

Keď mi to takto bude zakaždým štartovať, tak sa mi nedobabre pc?

No ideální to rozhodně není. Po nastavení BIOSu na default a instalaci OS musí vše šlapat jak hodinky jinak není instalace OK, zda je to vadné médium (chybné) nebo nelegální já řešit nehodlám.

Veď ono to šlape dobre, len to mi vadí, že to takto štartuje, či mi to nemôže nejako poškodiť hardvér ? Inak ide pc fakt 100% bez problémov.

To není bez problémů, bez problémů je co start to load OS.

Nejspis spatne nastavene frekvence/casovani/napajeni RAM.

No hele, jen aby to nebyl SLIC loader implementovaný do předaktivavných Winů, je možné že se na novém BIOSu nechytí a ta parta warezáků tam varuje, že když to nejede rovnou musí se to "léčit" manuálně. Že si ti lidé ty Winy nekoupí, už mě to nebaví, kolik % operáků je kradených.

1) Kup licenci OS.2) Vyčištění HDD od rootkitů a instalaci/konfiguraci/optimalizaci/imunizaci OS svěř odborníkovi.

Prave hladam nieco na temu Z87-C , nemyslim ,si ze problem bude o Win , uz robim tretiu masinu postavenu na ASUS Z87-C , vsetky boli cca v 3mesacom rozmedzi , kazda z nich mala od distributora vadnu , rsp vybitu bateriu, co bolo podozrive . Po spusteni instalacie , podotyka original DVD s neaktivovanym klucom , bol problem vzdy pri bootovani , aj ked som to ako kolvek nastavil , tak sa prejavovali rozne chyby ako napr. po ulozeni nastaveni BIOS a nslednom restarte pc zamzol , bolo nutne natvrdo vypnut a zapnut , niekedy sa nastavenia ulozili inokedy nie. dalsi problem bol so samotnym restartom , ked sa mi konecne podarilo nastavit spravny boot a nainstalovat win tak pri kazdom restarte pc zamrzlo , pomohol len tvrdny shutdown . po naslednom spusteni vsetko bezalo ok . Tak sa teda pytam odbornikov v com moze byt problem , vadna seria ? , vadna doska , nahoda ze kusy ktore som kupil ja ? , cpu boli osadene i5 4690k , 4670k ram kingston zo zoznamu kompatibilnych pamati