» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém Ubuntu-WIndows

Dobrý den, do nedávna jsem měl na počítači pouze jeden OS - Ubuntu. teď jsem chtěl nainstalovat WIn10 do dual bootu. Vytvořil jsem novou partition na disku a v instalaci Windows jsem jí také vybral. Ale teď když si pomocí EasyBC nastavím bootloader a v něm poté vyberu Ubuntu tak se mi zobrazí pouze blikající znak "_"Nevíte někdo co s tím? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Chyba je, že jako prvotní je nainstalované Ubuntu a až pak Windows. Udělej to naopak - nejdříve Win a pak Linux - a bude po problému.

Tak instalace Windows coby druhého systému zásadně rozdrbala, případně úplně odstranila bootloader pro linux, takže pokud není možné instalovat Windows jako první tak je potřeba obnovit GRUB.Prý by to mělo jít opravit jednoduše takhle:https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repairale nikdy jsem to nepotřeboval.

S Boot repair mám skvělé zkušenosti, jen trochu jiný náhled. Naklonoval jsem si Win na vedlejší HDD a po něm i Linux. Po vložení HDD do nb mi najel vždy pouze a jenom Win, bez možnosti volby, či chci Win, nebo Linux. Vrazím do mechaniky zminovaný Boot repair a dám opravit GRUB 2, dám rst a mám skvělou kopii obou systímů, kdy jak Win, tak i Linux jsou funkční a jsou přesnou kopií původního HDD. Můžu jen doporučit!

Instalace Win nerespaktuje jiný OS jako Linux nebo Unix a přepíše poškodí zaváděč.Řešením je nastartovat Linux z Live media a opravit zavádeč s přidáním Win jako dalšího systému.

Instalace Win. přepsala zavaděč (Grub). Je tedy potřeba ho opravit (obnovit) aby dualboot fungoval. Provedeš to to jednou z těchto tří možností:https://www.howtogeek.com/114884/how-to-repair-grub...