» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém stahování na disk D

Dobrý den, mám dotaz. Můj disk C je téměř plný a mám samozřejmě disk D s 600GB, jenže když na něj stahuju nějaké aplikace, nebo spíš se je snažím nainstalovat, tak buď dané aplikace nefungují nebo se propřípad ani nedostahují, má otázka je tedy taková, co to způsobuje a jak tomu mohu zabránit. Prosila bych odpovědi pouze na tyto otázky. Děkuji //Smazán troll "džek" a jeho nesmyslné "rady".//

Odpovědi na otázku

U stahování je to jednoduché. Systém soubor nestahuje do cílového umístění, ale do tmp složky (defaultně na tom vašem céčku) a teprve když ho stáhne, tak ho překopíruje do cílového umístění.U instalování bude problém v tom, že cílová složka může být sice na tom vašem déčku, ale program si ještě ukládá data do USERS, které máte opět na céčku.Poradil bych vám co s tím, ale výslovně jste to v dotazu zakázala.

Firefox stahuje přímo do určené složky.

...ak nemas nastavene "vzdy sa opytat" ;)

To záleží na prohlížeči, dnes už je běžné že stahují přímo do cíle a ne do tempu.

Ne, takhle se nechová operační systém, ale Internet Explorer, a je to pěkná hloupost.Firefox i Chrome ukládají normálně tam, kam mají. A to jak na Windows, tak na Linuxu. Vytvoří soubor se správným jménem a nulovou velikostí, vedle pak vytvoří soubor s koncovkou třeba .crdownload a ve chvíli, kdy je dostahováno, jej přejmenují a ten rezervační smažou.Osobně jsem to na Widlích řešil tak, že jsem do složky Downloads mountnul druhý NTFS disk. Od Win XP to lze.

1) možná by stálo za to říct, zda jsou C: a D: oddíly jednoho fyzického disku - pak lze totiž problém s nedostatkem místa na C: řešit jeho zvětšením na úkor volného místa na D:. Ale pokud jde o dva fyzické disky, tak s tím moc neuděláš.Ale jestli má D: opravdu 600 GB, tak spíš tipuju, že máš jeden 1000 GB (1TB) disk rozdělený na C: a D:2) spousta aplikací se jinam než na C: nainstalovat nedá a na C: si spousta aplikací dává i různé dočasné soubory. S tím asi nic neuděláš.

Pro lidi, co neumí pracovat s více disky a adresářovou strukturou obecně a vše cpou jen do Windows složek (ideálně hlavně na plochu), je nejjednodušší řešení všechny tyto složky nastavit na D. BFU dál neřeší, kam se to ukládá a všechna data mají na větším D, zcela oddělené od Windows a programů, a když nějak zruší OS, jednoduše se naformátuje celé C, aniž by se muselo něco hledat a někam přesouvat.V tomto případě bych to udělal stejně. Navíc při změně adresáře na jiný disk se data vždy rovnou přesunou (pokud jim to nezakáže) a uvolní se místo na C. Stačí jit do C:\Users\Tereza a u všech složek otevřít pravým tlačítkem vlastnosti a u těch, které mají kartu "Umístění" přepsat v cestě "C" na "D". Pro stahování třeba:C:\Users\Tereza\DownloadZměnit na:D:\Users\Tereza\Downloadhttps://wintip.cz/images/03%20Jak%20p%C5%99... Samozřejmě si to může změnit na cokoliv jiného, ale takto to alespoň všechno najde ve stejné struktuře ve složce D:\Users\Tereza.Kromě složky pro stahování jde přesunou i plocha, dokumenty, obrázky, filmy, hudba, atd. Tedy vše, kam BFU běžně sypou data, aniž by s tím měli nějaký problém, protože to mohou dal používat tak, jako doposud a nemusí přemýšlet o tom, co kam ukládají.

To je velmi rozumné řešení, akorát mu to nevyřeší Internet Explorer stahující do tempu na C:, kde není volné místo...

Vyřeší to i tuto variantu, protože při tom uvolní místo a C. Ale pokud dobře vidím, tazatelka má Chrome a o IE se nezmiňuje.

To jsme odhadli na základě popisu toho, jak se jí stahování zastavuje. Samozřejmě je to jen věštění.