» Poradna » Notebooky

Problém so spustením (Notebook Lenovo ideapad)

Ahojte. Kámoš ma problém so spustením notebooku .Hned po štarte naskočí tabuľka s možnosťami. Akúkoľvek možnosť dám tak sa to reštartuje a naskočí tá istá tabuľka. Win 10 originál a presné parametre notebooku neviem .dik za odpovede.https://ctrlv.sk/ipAW

Odpovědi na otázku

Zkontroluj disk s OS - nabootuj z live média, ověř stav SMART, jestli jde disk číst, např. z Hiren's Boot CD jde prohlížet bootlog i log událotí OS. A taky zazálohovat data.Možná bude stačit oprava zavaděče systému pomocí instalačního média W10, možná reinstalace, ale můžeš taky měnit disk za nový...

Skúšam reinštalovať win ale naskočí mi hláška : Systém Windows sa nedá nainštalovať na tento disk.Vybratý disk má tabuľku oblasti MBR. Na systémoch typu EFI môžete systém Windows inštalovať iba na disky GPT .

Tak přepni v setupu (BIOSu) na Legacy boot. A možná nastartuje původní systém z disku.

Spravil som to tak a aj tak sa nedá dostať do Windowsu.Naskočí tá istá tabuľka.

A nemáš nějakého zkušenějšího kamaráda? Pokud ano, přenech mu to.