» Poradna » Programy

Problém se zvukem

Při přehrávání jakéhokoliv zvuku ve Win 2000 se ozývá škrčení jako kdyby byly výšky a basy nastaveny na maximální hodnoty a reproduktory to nezvládaly. V Linuxu je všechno O.K., takže to vypadá na softwarový problém Windows... Přeinstaloval jsem všechny kodeky, výšky i basy ladil ve všem možným, co jsem v systému našel, ale nic jsem nevyřešil.

Tento problém se objevil, když jsem otevřel Winampem 5.0 soubor .ogg uložený na disku. Začal se přehrávat, ale již s výše zmíněnými problémy (šumy, škrčení...). Co s tím?

Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

1. Co to je za zvukovku?2. Blbne i neco jineho nez winamp?

1. Je to integrovaná zvukovka na desce, asi VIA.2. Ne, blbne to všude - zvuky Windows, MP3, WAV, filmy na DVD...

to je priserna zvukovka, to muze byt klidne neresitelne, ale pro jistotu:1. Posledni 4in1 drivers?2. Defaultni rychlost sbernice?3. Vypnuty LineIn, MicIn a dalsi vstupy?

Tak mne to robi tiez. Zvukovka AC 97, po restarte to niekedy ide par dni, potom zase chrapci, hlavne pri vyskach. Niekedy je to intenzivnejsie, inokedy menej, ale neda sa to pocuvat. Nikedy pri teste v sound manager len trochu zachrapci pravy kanal a ked skusim lavy, tak sa ozve chrapot aj v pravom. Nepomohlo nic z poradne. Idem kupit zvukovku, lebo ma uz porazi.

Už se mi to podařilo spravit, problém byl v následujícím nastavení: v Ovládání hlastitosti, při zapnutém zobrazování upřesnění nastavení se po kliknutí na tlačítko Upřesnit zobrazilo okno, ve kterém bylo zatrženo "3D Stereo Enhancement" a ve druhém okně "20dB Boost"... Tyto nastavení jsem zrušil a vše funguje normálně. Díky bohu.