Problém se zvukem se starým počítačem s windows 95

Zdravím, mám počítač s windows 95.Když zapojím reproduktor ze zadu počítače, tak se žádný zvuk neozývá.Když zapojím reproduktor ze předu počítače (do CD mechaniky) tak se také nic neozývá. Zvuk se z počítače ozve jen když hraju VLAK a nebo stisknu Caps Lock (pokuď nemám zapojen žádný reproduktor v pc). Zkoušel jsem dnes zapojit znova reproduktor do počítače a z ničeho nic začal hrát bez problému, ale jakmile jsem je odpojil a zapojil zase přestal.Omlouvám se, pokuď nebudu na otázky odpovídat ihned.Děkuji za přečtení :)//Smazán troll titanik (zde jako "zlato"). Moderátor//

Odpovědi na otázku

W95 si teda už moc nepamatuju - ale určitě tam byl pro zvukovku nějaký ovladač a nastavení. Může být špatný kontakt (po těch letech), zastrkej - vystrkej to razantně víckrát.Jinak, ta dírka (jack) v CD mechanice opravdu není zvuk systému můžeš si tak přehrávat audio CD (W95 s tím nemají nic společného, nemusí ani fungovat).

Díky za radu

Ten konektor na CD mechanice "dává zvuk" jen v případě, že se přehrává audio CD. V případě, že se tedy v blízkosti daného PC nachází např. nějaké CD s hitovkami od Fun Factory, případně Lunetic, Captain Jack, nebo Squeezer, dá se přes tento konektor vyzkoušet funkčnost reproduktoru. Některé CD mechaniky na sobě dokonce mají tlačítko "Play", takže se audi CD dá spustit i nezávisle na operačním systému (nemusí se sáhnout ani na myš, ani na klávesnici, trackball, joystick, apod.).

Zajímavé, to jsem nevěděl. Tlačítko Play tam mám tak to někdy zkusím

Konfigurace počítače? Jaká je tam zvuková karta?

Myslim ze bezpredmetna. Rozumne reseni jakehokoliv problemu s timto “PC” bude odeslat do srotu a poridit neco ze soucasneho tisicileti, jinak je to jen ztrata casu.

Třeba to chce zprovoznit pro zábavu. Taky pošleš člověka provádějícího v garáži na koleně rekonstrukci autoveterána, aby s ním odjel do šrotu?

Veterán má historickou hodnotu, tohle ne, protože toho jsou plná šrotiště :) Tohle je staré natolik, že se to nedá k ničemu smysluplně využít, ale ani zdaleka ne dost staré na to, aby to mělo historickou hodnotu :)

To nevíš. Třeba je to Pentium Pro s nějakým Voodoo, SoundBlasterem s 8 MB paměti pro MIDI a SCSI vypalovačkou Yamaha, která umí kreslit obrázky na nezaplněný prostor.

Pro ty, kdo nevědí, o čem je řeč:AWE 32http://i.iinfo.cz/urs/pc_62_09-124284485581... samostatné moduly pro MIDI, já měl jeden od Turtle Beach se SIP:http://members.home.nl/c.kersten/Yamaha F1:https://www.myce.com/review/Yamaha-CRW-F1-24/f...

Pokud by to zprovoznoval pro zavbavu, tak o tom ma znalosti a nepta se tady. Jinak prirovnani k autoveteranovi je uplne mimo. Provozovani stroje poplatneho Windows95 opravdu nedava v dnesni dobe zadny smysl.

Takže ty víš, soudruhu, co je pro někoho nejlepší a sám mu to vnutíš, protože máš patent na rozum? Jsou to jeho peníze, jeho čas, jeho počítač, tak ať si o tom rozhoduje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Je špatné, že se mladý člověk zajímá o nedávnou historii počítačů?

Vem si normální počítač, nainstaluj emulátor DOSu, pod ním nainstaluješ Windows 95 a můžeš se bavit historií :)

To není ono, proto mám několik starých "želez"

To není provozování, může to mít prostě ve svém domácím "muzeu"...pak to smysl má.

... pokuď nemám zapojen žádný reproduktor v pc ... ... Zvuk se z počítače ozve jen když hraju VLAK a nebo stisknu Caps Lock ...Pokud není zapojen žádný externí reproduktor, tak hraje malé interní repro nebo piezoměnič.

Problém je, jako obvykle, mezi židlí a klávesnicí.PC z doby Win95 ještě neměly konektory na zvukovce barevně značené jako dnes, každý výrobce je uspořádal jak chtěl, takže je potřeba v dokumentaci ke kartě zjistit který jack je ten správný a možná přepnout mezi LineOUT a výstupem pro reproduktory.Některé staré zvukovky je potřeba při startu PC inicializovat aplikací od výrobce a taky správně nastavit ve windows, jinak zvuk nebude fungovat.O jacku na cd mechanice již bylo napsáno vše podstatné, jen dodám, že zvukovky mívaly vstup cd-in, kam se připojovalo analogové audio interním stereo kabelem z CD mechaniky a používal se D/A převodník v CD mechanice, hrál lépe než převodníky ve zvukovkách..

Já ten reproduktor zapojuji do jacku vedle kterého je napsáno SPK (nejspíše Speaker) Ve windows jsem předtím nic nenastavoval a hrálo to.

Máš pasivní, nebo aktivní repro? Pro pasivní býval na starých zvukovkách 4W zesilovač, přepínalo se to dvojicí switchů na kartě. Když zapojíš třeba sluchátka, hrají?

Se sluchátkama jsem to nezkoušel, protože jsou krátká.

Podle popisu to vypadá, že běží jen MIDI na 0x330h. Dej sem config.sys, autoexec.bat a výpis při startu jen do DOSu. Někde se musela při startu (např u ESS1868) volat i utilitka nastavení mixéru. Potom také může být nastavený špatný typ zvukovky ve hře. Měl bys najít něco jako SET BLASTER=A220 I5 D1 H1 M330...

Není na té zvukovce knoflík na hlasitost?