» Poradna » Mobily

Problém se zatížením Wi-Fi

Dobrý den, mám problém týkající se Wi-Fi. Děti dostaly k Vánocům mobily, ovšem naše Wi-Fi to absolutně nezvládá. Je mi jasné, že budeme muset pořídit další, protože já Wi-Fi potřebuji k práci a dcera k různým úkolům, ale i tak se chci zeptat.1. Lze to nějak vyřežit i bez koupi další Wi-Fi? (Bez toho aby se děcka musela od ní odpojit?)2. Kdyby to teda nešlo.. Je tady další problém. Nejsem zkušený IT takže nevím, jak různé kabely pojmenovat, ale tak mě snad někdo pochopí. Ten kabel, co nám vede k anténě je zapojen do jakési krabičky a do té jsou další dva kabely (konkrétně do PC a TV - další tam připojit tedy nejde). Kdybych chtěl připojit další Wi-Fi, tak kam? Pokud by nějaké rejpaly zajímalo, proč si nezavolám někoho od poskytovatele internetu, tak k tomu mám své důvody.. Za pár měsíců to bude rok, co jsme kvůli jedné partě neschopných lidí málem vyghořeli!! Takže má důvěra v ně je fakt mála. Budu rád za jakoukoliv radu

Odpovědi na otázku

Co to je "nezvládá"? Padá připojení, pomalý přenos dat ....Každé vyžaduje jiné řešení.

Jakákoliv stránka se opravdu pomalu načítá.. třeba až minutu (ale to spíše na tom mobilu) A nebo se nenačte vůbec i přes to, že přípojení k internetu zůstává.

Pravděpodobně hodně slabá rychlost od poskytovatele. Ale to jen spekuluji, to bys musel odzkoušet testy. Rychlost od poskytovatele bys zjistil i ve smlouvě, ale to je rychlost teoretická. Určitě je v praxi jiná.

Dobře tedy.. možná je to trochu troufálé, ale existuje na to měření nějaký program či aplikace? A ještě se chci zeptat, jestli existuje nějaký Wi-Fi router, který nemusí být připojen přes ethernet.. Jak jsem psal, do té krabičy se to již nevejde, takže nevím co s tím..

Na test rychlosti připojení lze použít například http://rychlost.cz/, ale existuje mnoho různých způsobů, tento je laicky vhodný. Testuj to víckrát, s připojeným telefonem, bez něj, ráno, večer. Prostě ať máš dost relevantních dat.Jen dva konektory má asi jen router ADSL/VDSL. Pokud bys potřeboval více LAN přípojek, musíš použít switch, kterým prostě jen rozšíříš počet LAN portů.

Nemajú ADSL routeri bežne 4 Ethernet konektory?

Teď už možná jo, kdysi byly pro LAN vyhrazeny jen dva, ale možná se pletu, nehledal jsem po netu.

Takový router jsem snad nikdy neviděl. Co si pamatuju, tak všechny xDSL modem/routery vždycky měly 4 LAN, přičemž 1-2 z nich se dají konfigurovat buď pro normální LAN a nebo IPTV.

Ano, existujú:www.speedtest.net (pre W10 existuje aplikácia v Store)spustiť cmd a v ňom ping www.seznam.czAko chceš router pripojiť inak ako cez Ethernet? Teda ak nemáš GPON, teda router s konvertorom z optiky (ak je od ISP, ten asi nevymeníš). Máš na streche "krabičku" (klienta) a z neho ide kábel do routeru? Ten vymeníš za aký chceš. A ak máš len spomínaný GPON, potom sa musíš obrátiť asi na ISP (poskytovateľa Internetu)

Aký router? Router môže rýchlosti zariadení obmedzovať, alebo je na to SW do PC ak ho ostatní nebudú ukončovať. Ak máš dajmetomu 20 Mb/s a 5 zariadení, každému obmedzíš na 4 Mb/s a tak Ti nikdy nezahltia prenosové pásmo. Ale to nie je profi riešenie. Ďalšie wifi sa vyrobiť nedá (teda dá, ale nepomôže Ti to). Zrejme to bude chcieť nový router, ktorý nemá problém ani s 30 zariadeniami. A inak akú máš rýchlosť a odozvu (ping www.seznam.cz)?

No.. Krabici jsme někam stopili, takže si úplně nejsem jistý.. Ale občas, když nám dříve vypadával internet, zobrazovala se tam stránka s tímto názvem Tenda 11N Wireless Router, třeba je to ono.. A co se týče pingu.. Teďka se mi seznam otevřel během 4 sekund.. Ale ještě tak před půl hodinou jsem na to čekal přibližně půl minuty...

Kým nemáme viac info, ťažko radiť. Nemáš doma niekoho, kto vie čo máš a ako to máš zapojené? Ping NIE JE zobrazovanie stránky, ale program. Aj keď je tam korelácia. Ak by si mal aj nie najlepší router aj pomalú rýchlosť, veľa s tým nenarobíme. Ideálne by bolo, keby si mal optiku a zlý router. Ten vymeníš a máš po probléme

Dobře, děkuji.. O jednom bych věděl. Momentálně je internet v pohodě. Vše se načítá plynule.. Opravdu nechápu, kde byl problém. Poptám se kamaráda, ale i tak.. děkuji za odezvu!

No znalosti jak sam pises nulove, takze ti nezbyde nic nez prekonat neduveru a nechat si to udelat “na klic”. Usetris cas svuj i jinych kteri se t tu budou snazit marne poradit.

Ak stačí vymeniť router, na to musí volať technikov? Ešte poriadne nevieme kde je problém

Tady je problém vyloženě jen v té rychlosti.. Je nás 6 (občas i více) Já potřebuji mít 100% připojení k internetu.. Moje práce si to prostě vyžaduje.. Abych můj dotaz zkrátil.. Co mám udělat pro to, aby ta Wi-Fi byla stejně plynulá, jako před Vánocema.. (Kdy děti neměly mobily).

Kup wifi router, který umí přiřadit každému uživateli jeho max. rychlost a čas možnosti přístupu.Například některý s mikrotiků ....

Ak má 5 Mb/s cez ADSL, nový router to vyrieši len z časti

Jasně

pokud wifinou pokryva vetsi byt/dum, tak to vubec nemusi pomoci. jak pisu, jestlize je nejaky mobil nekde na druhe strane bytu a jeste nejlip schovany v nejakym supliku a je pripojenej k wifine, tak wifi ap proste (pokud neni nastaveno jinak) "podradi" na nizsi rychlost, klidne i na 2Mbit/s, takze realna propustnost je pak tak stezi 0,5Mbit/s....Bohuzel, mobily s Internetem komunikuji skoro porad, zvlast androidy jsou v tomto smeru prebornici, i kdyz u applu to neni o moc lepsi.zminene reseni by pomohlo jen v pripade, ze mobily sosaji nejaky velky objem dat (coz samozrejme neni vyloucene, mohou si hned stahovat aktualizace atp.). Ale proste problemu muze byt milion, chce to nekoho na miste, aby zjistil co a jak a vyresil.

Vypnúť wifi, nabootovať Puppy, urobiť test s jediným PC pripojeným cez kábel a má dokonalý test aj u odozvy aj u rýchlosti a buď zistí, že ho obmedzuje viac zariadení pripojených na router, samotná rýchlosť od ISP, alebo zabordelený OS ako mám ja (načítanie stránok vo W10 a čistom Puppy nebe a dudy)

tak vzhledem k tomu, ze problemy nastaly po vybaleni novych mobilu pod stromeckem, tak bych nepredpokladal problem na strane isp ani zabordeleny system. router, ktery by neutahl pri techto rychlostech (i presto, ze si tedy mobily a win10 vytvareji spousty spojeni) 5 zarizeni se snad uz minimalne 10 let nedela, takze bych to videl na problem s wifi, jak pisi vyse. pravedepodobne reseni (krome odpojeni novych tlf) je tedy natahnout ze soucasneho wifi routeru kabel do mistnosti, kde se nachazeji mobily a tam pridat AP. ale to proste chce nekoho na miste, tkhle tady jen placame co by kdyby...

Akurát testujem svoju sieť cez Puppy. Keby si o tom čosi vedel, je to najlepší spôsob ako otestovať domácu sieť. Mám už asi zabordelený OS (nechce sa ani upgradeovať) a tak sa mi stránky načítavajú nie extra rýchlo a to mám optiku. Nabootoval som z USB Puppy linux, ktorý sa vojde celý do RAM a neobmedzuje ho ani najlepšie PCIe SSD. A tu rýchlosť načítania stránok vidím najlepšie. Zive.sk načítané za cca 1s, t-mobile.sk za asi 3, csob.sk do 2s. To v mojom W10 nehrozí ani omylom (nechce sa mi reinštalovať a nastavovať zase všetko pol roka). Dvaja sme Ti napísali ako otestovať rýchlosť, ale si taký lenivý, že si na odkazy ani neklikol, tak akú pomoc chceš?

Ted to neber zle, pokud potrebujes spolehlive pripojeni pro praci, tak se to resi jinak - takze ono to asi nebude tak horke.Kazdopadne tohle (6000ms ping) vypada spis na pretizenou sit ISP - jsou Vanoce a tedy jsou decka doma a vsichni visej na netu = krom zmeny ISP to nevyresis.

Kde vidíš 6s?

Odpojit dětem mobily. Co čekáš za radu? Prostě tvoje internetová přípojka má určitou omezenou rychlost a děti ji zjevně dokáží využít pro sebe :)

No prave, neni schopen poradne popsat problem, zarizeni ktere pouziva, natoz no pak i podle rad nastavit. Tak proc na tom nenechat vydelat cloveku ktery tomu rozumi, bude to mit za zlomek casu a dobre? Vubec to nemusi byt technik poskytovatele.

pro vsechny bude jednodussi, kdyz si domu pozvete nekoho, kdo tomu rozumi (a opravdu rozumi, ne nekoho, kdo to o sobe jen tvrdi). problem muze byt u poskytovatele, slabe konektivite, v nestihajicim routeru (i kdyz to asi pri techto rychlostech nehrozi), zarusene wifine, spatnemu pokryti wifi signalem (= wifi ap udrzuje komunikaci napr. s mobilem v nejzazsim rohu, tim padem musi snizit rychlost = pomale pro vsechny), stahovani a poskytovani aktualizaci pripadne nejaka p2p sit, vir, malware, spatna DNS a spousta dalsich veci...

Asi to nejdůležitější: jakou rychlost připojení máš garantovanou ve smlouvě ??? Jede to skutečně tou garantovanou rychlostí?Pokud to s bídou stačilo dřív, nebude to už stačit po připojení dalších žroutů. Je sice možné na vhodném routeru omezit "rychlosti" jednotlivým uživatelům, ale zase si bude stěžovat někdo jiný

Ale on nevie ani len kliknúť na odkaz