» Poradna » Ostatní

Problém se zásuvkou

zdravím :) mám menši problém tak než budu volat RT tak to zkusím tady jestly to není prkotina. nastěhoval jsem se do nového bytu a když na obývákové zasuvky připojím klidně jen prazdný prodluzovak nebo rozdvojku tak spadne jistič až na chodbě. při pripojení obyčejné nabijecky (fáze a nulák) se nic nestane.

Odpovědi na otázku

Asi spatna prodluzka, bez niceho zapojeneho jsou tam proste 3 draty co nemaj prijit navzajem do styku.Max bych vypnul jistic a podival se jak je zasuvka zapojena, tj zda neni treba uvolne kabl, pripadne zda nejsou opalene kontakty [ty to nehodej, ale casem to zacne smrdet a klidne i horet.Jinak to chce tu rk at tam posle elektrikare a to ze svizne.

Může to být příčin více takže jen http://elektroinstalace.blogspot.cz/2012/03/jak-zapojit-zasuv...