Problém se zapojením Power led do základní desky

Zdravím, mám základní desku msi h81m-p33, kde je ve slotu JFP1 pouze power led +- s podporou zapojení dvou pinového kabelu vedoucího z front case. Mám ale ze předu skříně tří pinový a na JFP2 jsou pouze čtyři sloty, které podporují PC speaker (oproti standartním 7, kde je power led pro tři sloty). Studoval jsem manuál od A-Z a nic tam není zminěno.Kam mám tedy tří pinový Power led zapojit? Moc díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Podle manuálu k základní desce. Power LED má vždycky jen dva kontakty.

Jak jsem se snažil popsat, můj power led z pc case má právě sice dva kabely (kontakty) ale v umístění, kde jsou tři díry. Do prostředního nevede kabel, není to možné nikam fyzicky zapojit, když má deska pro Power led vyhrazený jen dvoudírný připinák na JFP1. NA JFP2 jsou jen čtyři "kolíky" pro speaker. Manuál, jak jsem psal, mám prostudovaný.

Na desce to vypadá takto, aby mi bylo rozumět. https://www.manualslib.com/manual/680373/Msi-H81m-P3... a můj kabel má tři díry s kabely odlišné polarity na krajích

Tu prostřední, prázdnou dutinku konektoru prostě odstraň, např. rozcvikni štípačkami, nebo rozřízni ostrým (lámacím) nožem a zbytky po dutince odřízni.

Toho jsem se právě bál. :D Je to malé jak, abych si vzal mikroskop. Říznu špatně a mám po kabelu z pc case kvůli šetřivosti nebo lenosti výrobce desek, kterej patrně moc dobře ví, že jsou i skříně s třídírným plastovým krytem, ale prostě to tam na desku nedá. Fakt hnus

Mě se to vůbec nezdá. Zapojení power LED a HDD LED je standardizované a pokud ta power LED má třípinový konektor s nezapojeným prostředním pinem, tak téměř najisto i deska má na power LED dva piny s jedním uprostřed vynechaným. Nikdy jsem se nesetkal s kombinací case a desky, kde bych power LED musel nějak upravovat, aby šla zapojit.

Tak v tomhle se, Jacku mýlíš. Hodně desek má pro LED 3 piny, kde jsou zapojeny pouze krajní piny, hodně desek má sice též 3 piny, ale prostřední pin je spojen s krajním (takže lze použít jak 3 pinový konektor, tak 2 pinový) a hodně desek má 2 piny - jako tazatel.A u skříní je to podobné, tj. některé mají LED na 3 pin, jiné na 2 pin, navíc některé skříně mají toto dilema (rozumně) vyřešeno tak, že LED je vyvedeno na samostatné dutinky. A viděl jsem (a zapojoval) i skříně, kde měli LED a ostatní věci (RST, HDD a Power switch) na jednom konektoru.

Já ano. Je to dost nestandardní, ale kombinaci tří platových dutinek s osazenými dvěmi krajními jsem už taky viděl. Dnes to běžně mají kovové RACK skříně. Některé MB počítají i s tímto a mají jednak možnost standardního připojení tak, jak to známe a kousek vedle mají 3 pinový konektor taky na power LED. Nejjednodušší je to přepinovat, jak bylo řečeno a krajní pin nechat volný. Musí se ale zapojit správná polarita. Je to otázka minuty.

Neboj se toho. To bys musel mít opravdu gramlavé ruce, abys to zkazil, ten konektor není nějak super pevný. Když dáš štípačky přibližně doprostřed, tak budou mít tendenci se vystředit a cvikne se to pěkně uprostřed. Dělal jsem to mnohokrát.

Nevím, čemu říkáš umístění, ale i k bedně je manuál. Jinak ty piny jdou z "umístění" vyndat a napíchnout "jednotlivě". Horší to je, když nesedí USB z bedny na MB header … ale i tam to jde "rozebrat".

Tady mi asi moc manuál k bedně nepomůže, jiné kabely tam nejsou.. Je tam ještě ten front USB, jak jsi psal, firewire 1394 a front panel audio na desku. Žádná redukce nebo tak, nicJenže do čeho bych to měl napíchnout? Nemám žádný náhradní plastový obal pro dva dráty, abych to tak připnul na desku. Je to fakt zajímavý, že to deska nemá řešený, měl jsem předtím starou Gigabyte EP43-DS3l a tam byl hned vedle JFP1 slot pro power led se třemi kolíky.

Kablíky z case jsou zakončené kovovými "dutinkami", opatrně je vytáhni z plastu a napíchni na správné piny na MB.

Rozumím- Když to udělám, jak to pak přichytím na ty kolíky na desce, aby mi to drželo?Není na to třeba spíš nějaká udělaná redukce, která by se dala dokoupit? Např. plastový kryt s dírami, který to zredukuje na druhé straně do dvou děr vedle sebe?Řezání se bojím a u tvé rady nevím, jak bych ty dráty přichytil. Moc dlouho mi tam asi samovolně v kontaktu nezůstanou.

Viz následující příspěvek.Ta dutinka se "napíchne" na pin a drží úplně stejně, jako když je okolo plast Nezapomeň si dráty označit, než je vyndáš.

To není dobrý nápad.

Zkouším to vytáhnout, ale fakt to drží v těch plastových krytech a nechci to poškodit. Nějaký postup?

V case nejsou použity klasické konektory DuPont? U těch je na jedné straně malá západka, kterou lze opatrně třeba špendlíkem odehnout a dutinku pak lze snadno vyjmout a zastrčit jinam...

Ano, to lze, ale rozcviknutí je rychlejší a bezpečné.

No já jen, že se tazatel štípaček bál. Já bych osobně sáhl do šuplíku, vytáhl dvojdutinku a přecvakl ji na vodiče místo trojdutinky. Ale chápu, že ne každý má v šuplíku dutinky, piny a krimpovací kleště DuPont...

Postup je jednoduchý, jako obvykle jsou potřeba 3-4 ruce. Na jedná straně plastového dílu najedeš západky ( viz. obr. https://www.gme.cz/konektor-konpc-spk-3 ), špendlíkem, jehlou, špičkou nože nadzvedneš (0,5mm stačí) západku a dutinku za kabel vytáhneš ven. Pak ji BEZ POOTOČENÍ zasuneš vedle, až uslyšíš že zapadla západka.

Používám na to řezák či špičku nože. Jde to v pohodě.

Už se mi to taky stalo, přestřihni to uprostřed štípačkami a pak pootoč o 90 stupňů aby ty nastřižené části koukaly jakoby ven. (kabely samozřejmě zapoj jak patří)

Co tady pi..ete, k...a? To je snad nějaký složitý i pro levorukýho lachtana nebo co? Normálně bych ty dutinky z plastových pinů vytahal a basta. Stačí si pomoct špendlíkem nebo jehlou - je tam totiž takový zpětný zobáček, který brání samovolnému vytažení dutinky z pinu a ten je potřeba náležitě přitlačit. Ať si na to třeba vezme brejle, k...a.Pak si to může napinovat jak chce, a nebo si nový piny koupit v GME, GES popř. objednat z ali za dolar 100 ks atp.

Abych pravdu řekl, pro mě je jednodušší to rozcviknutí (a začištění ostrým nožem). Ale holt někdo má rád holky, jiný vdolky...