» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se zapnutím pc

Zdravím.Mam problém s pc,při zapnutí pc mi normálně vše na skočí rozbíhá se plocha na přihlášení uživatele a po chvilce s černá monitor a hodí to tabulku že program windows nelze spustit. Spustí se tabulka nástrojů na opravu a stejně problém setrvává. nevím co s tím.Při tom pc včera večer běželo bez problému. Díky za rady

Odpovědi na otázku

Ahoj,základ... Windows, nějaký Update, který se neprovedl správně, nastaveno při vypnutí, při restartu, že se má provést instalace... Na 99 % bude přičině někde v tomto. A když ne toto, tak něco odešlo, paměti to většinou dělají.

Ahoj tak už jsem pc rozhýbal.ale pro změnu při zapnutí pc, mi to napíše tabulku,a tam mi to napíše 2x Windows 7 když dám to 1 tak pc prostě naběhne na tabulku s opravami, a stále se restartuje, a snaží se pc opravit, ale problém nadále trvá. Když dám tu 2 možnost.Tak se pc rozběhne ale nejde mi nic stáhnout pořád mi to píše že Disk C přístup odepřen. a Tudíž jde jen iternet jinak nic jiného

Obnovení systému na den kdy to bylo v pořádku.

Informace nulové.Jaký PC? Desktop (komponenty)? Ntb (typ)? Jaký OS?

Při tvém způsobu vyjadřování se trochu obávám, jestli jsi vůbec schopen pochopit nějaký popis návodu k opravě toho tvého stroje.. Ale zkusit to můžeme.. Nějaký podrobnější popis by nebyl..???- Windows 10..???- Stolní PC / Notebook..???- Vyfoť zobrazené informace o problému - ten první obraz.. obrázek vlož třeba sem: https://ctrlv.cz/ .. Poté zkopíruj adresu nad tím vloženým obrázkem a vlož ji do dalšího komentáře.. *Píšeš z funkčního systému Win 7, takže se nabízí několik možností k opravě..1. Na volnou flešku připravit Live Linux Ubuntu - fleškou nabootovat, jestliže Linux Ubuntu naběhne, lze vyloučit HW chybu.. Osobně bych to viděl na nabořený systém, možná poškozený profil.. Jestli máš v systému nainstalovaný nějaký antivir(třeba Avast), může být viníkem.. Nebo nepotřebný šmejd CCleaner - ten umí velmi bravurně nabořit systém -> pak už jiné možnosti, než přeinstalovat OS Windows.. *Stáhnout ISO Linux Ubuntu - třeba tu verzi 18.04.. je to verze 64bit.. tvůj systém je doufám rovněž 64bitový. https://www.ubuntu.cz/ziskat-ubuntu/stahnout-de... Na předem formátovanou flešku(FAT32) jej dostaneš pomocí nástroje Rufus, který spustíš jako správce... ostatně Rufus provede formát flešky automaticky znovu Zde Rufus: https://rufus.ie/- Záměrně jsem se zmínil o Linux Ubuntu - pomocí nabootovaného Ubuntu lze jednoduše zkopírovat data z nefunkčního systému Windows - > z disku - třeba celou složku "Users" v případě, že tam jsou důležitá data a poté se nefunkční systém přeinstaluje -> čímž se na něm celý předešlý systém smaže.. 2. Ve funkčním systému Win 7 lze jednoduše připravit instalační flešku toho tvýho nefunkčního systému na druhém stroji(zřejmě Win 10) a pokusit se opravit Ukázat celý příspěvek

Jediné, co mě hned nenapadlo, je odcházející načatý disk.. Pokud ten systém za poslední dobu nabíhal zjevně nezvykle dlouho, mohl být disk načatý, proto z něj systém při startu zdlouhavě čte.. Také je možné, že je disk v pořádku a celý ten karambol způsobila aktualizace systému(Windows Update) společně s nainstalovaným bordelem v systému(Avast, CCleaner apod..)Pokud jde o HDD disk, lze jej jednoduše zkontrolovat připojením do jiného PC -> třeba utilitkou CrystalDiskInfo - portable verze(ZIP)Kontrolu disku lze provést i příkazovým řádkem - z instalačky Windows

Nouzový režim nejde spustit?