» Poradna » Mobily

Problém se zapnutím mobilu

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. K Vánocům jsem dostal nový mobil, konkrétně Gigabyte GSmart T4( vím, že to není žádný trhač asfaltu po výkonostní stránce), ale v tom problém není. Včera večer jsem na něj přes wifi stahoval normálně hry (přes google play), pak jsem je přesunul na SD kartu. Šel jsem spát a ráno když sem vstal a chtěl zapnout mobil, tak to nešlo. Ani když jsem vyndal baterku a zkusil to znovu. Objeví se vždy jen logo výrobce (modelu), a pak jakoby se to seklo a nic to nedělá. Nejde ani vypnout ani se nanahrává systém. Prosím o radu, coby stím mohlo být a jak to vyřešit. Předem děkuju.

Odpovědi na otázku

Přes trojhmat se pokusit o obnovu továrního nastavení. Když nepomůže tak reklamace.

a jak se to dělá?

Nevím, v manuálu nebo na netu to bude popsané.

Tady:www.gigabytecm.com/support/eng/GSmart%20T4%20Lite/GSmart_T4_SD_Card_Firmware_Update_English_20140328.pdf

Použiješ body 2 a 3 a pak wipe data/factory reset.

takže jestli tomu dobře zozumím, tak nejdřív mám nabít plně baterii, paka vypnout mobil. Zapnout ho přo držení "Volume up" a měla by se objevit ta obrazovka?

Jo. Baterka nemusí být 100% jde o to aby se mobil nevybil při obnovení.

aha, a pak až se objeví ta obrazovka (snad) tak dam to wipe factory/reset data a stane se co?

Telefon bude jak nový z obchodu.

ok, takže pujdu na to, pak napíšu jak to dopadlo, každopádně děkuju za pomoc

Ok, ten trojhmat se někdy nepovede napoprvé tak to zkus vícekrát.

dobře, a jak poznám, že se to nepovedlo? mě se to totiž nějak zaseklo a nechce to jít dál

Když se to povede tak se musí objevit to menu. A když ne tak to buď pokračuje dále nebo to něco napíše.

jo znovu se objevilo to menu, a co mam dát pak?

wipe data/ factory....

a to mám dávat pořát dokola?

To ti jede furt ve smyčce?

no vždy se to resetuje a objevíé se znova to menu

Tak reboot system now

ok, dal jsem to, ale systém stejně nenaběhne, jen to logo Gsmart. Takže v tom bude asi něco jiného

Tak ještě wipe cache partition a to je asi vše co můžeš udělat.

A poslední přehrát firmware.

tak už to jde asi po5 minutách se to spustilo a funguje to :D

Jooo, ono to pak trvá dlouho to první spuštění.