» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se zálohou Windows 8.1

zdravím mám takový problém, pořídil jsem nový notebook MSI GE70 2PL-412 CZ Apache a mám v něm již předinstalovaný Windows 8.1. Ještě než tam nainstaluju, nastahuju nebo nakopíruji cokoliv jiného mám vplánu si vytvořit bitovou kopii systému pro případ že by se cokoliv stalo a byl problém s diskem nebo tak. Problém : Mám vplánu udělat zálohu na DVD, píše mi to že záloha by mohla potřebovat 43 GB místa, s čímž nemam problém, jednalo by se o 9-10 DVD disků a to že tu zálohu chci vytvořit na DVD je pro mě důležitá podmínka. Normálně se mi všechno spustí, už jsem přišel i na to že musím DVD disk přeformátovat než na něj půjde dát záloha, ale problém nastává při formátování. Snaží se mi to celou zálohu nacpat na jedno dvd a nevím co s tím. Normálně mi probíhá záloha "na jeden nebo více disků DVD" a najednou se ukončí s hláškou že na disku neni dostatek místa, ale nevyhodí mi to žádnou hlášku o vložení nového DVD že používané už je plné. Měl někdo podobný problém? Ví si s tím někdo rady prosím?

Odpovědi na otázku

1. Je chvályhodné, že si děláš zálohu.2. Nevím, proč trváš na to, aby záloha byla na DVD (není to vzhl. k její velikosti praktické), ale budiž.3. Ještě netušíš, jaké "potíže" tě čekají až budeš potřebovat z této zálohy obnovit systém. To se bohužel dozvíš až bude pozdě a potom budeš sem psát: Nejde mě obnovit záloha, co mám dělat?4. Proto použij k vytvoření zálohy tento program. Je zdarma a je uživatelsky přívětivý. http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov... Funguje bez problému. To samé se o nástroji ve Win. bohužel říci nedá....