Problém se vstupem externí zvukové karty. Moje chyba nebo důvod k reklamaci?

Dobrý den.Pořídil jsem si externí zvukovou kartu Axagon ADA 71 USB 7.1. připojil jsem ji k laptopu, nainstaloval software, zapojil reproduktory a vše fungovalo. Problém nastal, když jsem se pokusil nahrávat. zapojil jsem svůj mikrofon (3,5 jack do line in vstupu) a i přes všechno nastavování jsem to nedokázal zprovoznit. Možná jsem něco špatně nastavil. Ani nevím jestli mám správně zapojeno, moje karta má totiž krom line in a digitálnich vstupu coaxial a toslink také 2 vstup pro mikrofon MONO L a MONO R. Přes line in by to ale podle mně mělo fungovat, ne? Je to důvod k reklamaci, nebo je chyba na mé straně a kde?

Odpovědi na otázku

Chyba je na tvé straně. LineIn je "vstup" pro zdroj zvuku. Tj když máš jiné zařízení které vytváří zvuk, například mobil a budeš chtít nahrávat zvuky které mobil vyluzuje, tak propojíš kablíkem sluchátkový výstup telefonu a LineIn vstup zvukovky a nahraješ to. Ale nenahradí to mikrofoní vstup, ten funguje odlišně.

Dobrá. Děkuji, to je moje první chyba. Ale do mikrofonních vstupů MONO L a MONO R jsem to taky zkusil zapojit. Do obou, ale nic. Asi bych potřeboval vědět, jak vůbec funguje tento rozdělený stereo vstup. Mám prostě dva vstupy (pro stereo mikrofon), ale jen jeden jack. Jinde jsem tento typ vstupu (rozdělěný) neviděl. Jde to nějak zapojit?

No musíš mít mikrofony dva..

V případě, že budu mít dva mikrofony, naprosto odlišné, bude to fungovat?

Nepíšeš, jestli jsi mic zapojil do line-in na externí kartě nebo do line-in na počítači.---------------------------------V obou případech je to špatně - mic se zapojuje do mikrofonního vstupu.--------------------------------Reklamací se pouze (zbytečně) zesměšníš.....

na externí kartě, ale o to už nejde, o funkci line in už jsem byl poučen. moje chyba.

Zkus redukci 1x stereo/2x mono. Popř. zimprovizuj. V ovladači musíš zvolit správně zdroj zvuku a ev. nastavit "boost" pro mikrofon. Některé mikrofony vyžadují napájení (po vstupním vodiči - konektoru), má ho ta karta?Line IN určitě nepojede z mikrofonu (leda by měl vlastní zesilovač).

Ať jsem hledal, jak jsem hledal taková redukce podle mně není. Jak je to s napájením vstupu nevím. pokusím se to zjistit a pohrát si ještě s ovladačem.

Prostě 1 stereo-jack rozvedený do 2 mono-jacků.https://www.google.cz/search

u většiny Axagon USB zvukových karet je linkový vstup sloučen do mikrofonního vstupu.Zvuková karta má schopnost rozeznat, zda je připojen mikrofon nebo silnější signál "link". Takže např. při nahrávání ze sluchátkového výstupu mobilního telefonu, je třeba na telefonu snížit hlasitost na 80-90%, případně snížit intenzitu signálu v nahrávacím softwaru, aby nebyl signál přebuzen. V nahrávacím softwaru (např. Audacity) je pak třeba nastavit jako zdroj signálu Mikrofon-USB.Jen asi minuta hledání na webu. Zkuste si prostudovat manuál ke kartě, co je tam přesně řečeno.