» Poradna » Počítačové sítě

Problém se Switchem a Wifi routerem

Zdravím,cca před 3 dny jsem zakoupil Switch TP-Link TL-SF1005D ,ale narazil sem na nějaký problém, který si nedokážu vysvětlit.Mám to zapojené takto:LAN (Kabel z Modemu)->Switch->Wifi Router ->VoIPKdyž jsem připojený ze Switchu na přímo přes Kabel, tak to funguje bez problému, ale jakmile se připojím přes Wifi tak to z nějakého důvodu (v česovém rozmezí 3-10min.) odpojuje ostatní zařízení.Wifi Router:TP-Link TL-WR1043NDDěkuju za každou radu.

Odpovědi na otázku

Špatně.Modem, router a pak switch.

Nejde rozdvojit hlavní LAN? Mě to cca 2 dny fungovalo a najednou se to začalo ze všeho odpojovat. Ještě včera večer sem byl na Wi-Fi a fungovalo to bez problémů, až dnes to začalo blbnout.

teoreticky by to šlo ..... ale pokud na modemu neběží DHCP,tak nevim z čeho si ty zařízení připojený přímo k němu berou IP adresy ... a pokud na tom modemu není NAT tak vlastně zařízení ve switchi by byla teoreticky dostupná ze sítě poskytovatele ( kdyby to šlo ) .... je lepší to přehodit na modem => router => switch

Nešlo by to ani teoreticky. V síti poskytovatele ti nebude fungovat libovolná IP, bude fungovat jen jedna přidělená poskytovatelem a DHCP by mohlo přidělovat co chce :)

Jacku, jak říká pan Pája, teoreticky to jde, protože když se zamyslíš, tak i Router ti přiřazuje IP Adresy přes DHCP, takže pokud by na Modemu běžel DHCP tak by to mělo fungovat. Nějak to zkusím a snad to nějak dám dohromady.

Ach jo, tady zase někdo plete DHCP s NATem. Znovu opakuji, že samotné DHCP NESTAČÍ! Pokud jsi připojen bez routeru přímo na přípojku od poskytovatele, tak máš od něj vyhrazenu pouze jedinou IP a i když si tam zprovozníš vlastní DHCP, tak ti to nebude nic platné, protože stejně nebude fungovat žádné zařízení, které dostane od tvého DHCP jinou IP, než tu rezervovanou poskytovatelem. Nemluvě o tom, že se to tvoje DHCP bude plést do sítě poskytovatele. Takže k provozu více zařízení na přípojce od poskytovatele (pokud nemáš přímo u něj vyhrazeno více IP, což běžně nemáš), musíš mít jako první zařízení NAT, které oddělí tvoji síť od sítě poskytovatele a teprve za ním může běžet DHCP a přidělovat vlastní IP libovolnému množství dalších zařízení. Takže NE, nejde to!

Zdeněk: nic v zlom ale asi si nepochopil zaklad konektivity.Pri beznom pripojeny Ti provider poskytne jednu IP-adresu.Na jednu IP-adresu mozes v realnom case pripojit LEN jedno zariadenie.Mozes si u providera zakupit viac IP-adries. Ci nieco take mas, by si urcite vedel. Objednava sa to extra a stoji to dost penez.Takze treba si precitat, co robi router a na co sa pouziva switch.Router Ti vytvara novu, seperatnu (domacu) siet, to je princip routru.To znamena, ze Ti dovoli pripojit haldu domacich zariadeni na jednu IP-Cku od providera."Když jsem připojený ze Switchu na přímo přes Kabel, tak to funguje bez problému, ale jakmile se připojím přes Wifi tak to z nějakého důvodu (v česovém rozmezí 3-10min.) odpojuje ostatní zařízení."Co Ti neni jasne? Pripajas dve (a viac) zariadeni na jedno IP-co Ti samozrejne provider nedovoli.Pouzi router.Teda LAN kabel z Modemu do WAN vstupu Wifi Routera a az potom na dalsie zariadenia (vcetne switcha-ked ho potrebujes).

Tak logicky, od poskytovatele máš jednu přípojku = jednu IP. Pokud chceš připojit na jednu IP více zařízení, musíš nejprve zapojit router a pak teprve vše ostatní.

Si uplne uzastny.Ja som si nedovolil " od poskytovatele máš jednu přípojku = jednu IP"Ty naozaj daneho aurora poznas?Alebo len odpisujes a mastis si ego?

Je mi jedno, co si dovolíš nebo ne, já popisuju standardní stav :)